Videa o kávě


V naší kanceláři nejlepší se kafe vaří

Studio A na návštěvě v Rokoku, rok 1964Karel Štědrý, Yvonne Přenosilová, Karel Gott, Josef Zíma, Eva Pilarová, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková, Jiří Šašek, Darek Vostřel


Kávová spravedlnost

Svět kávy je pln bídy a bezpráví. Nespravedlnost, honba za ziskem, vykořisťování a okrádání nejchudších obyvatel planety je na denním pořádku. Podívejte se na hodinovou reportáž České televize, kde uvidíte jak svět kávy vypadá, jak se káva praží a připravuje. Dokument ukazuje jednu z možných cest jak obchodovat s kávou.


Jak se suší káva? Video TV Nova

Co se stane s kávovými boby po očesání kávovníků? Kávu je třeba probrat a hned potom dát do sušírny. Káva do sušírny putuje v podobě červených bobulí (po třech týdnech se z nich stávají hnědá zrna tak, jak je známe) a hned se musí zbavit slupek. Poté je třeba kávu důkladně propláchnout a pak boby putují na slunce na sušící plochu. Tam jsou dva týdny, během kterých se musí průběžně otáčet. Každá sušírna má vlastní způsob otáčení. Když je káva konečně suchá, ztratí polovinu své váhy. Po sušení se ještě praží. Poté se najímají degustátoři, na kterých záleží výnosy kávových sušíren.


Jak se pěstuje káva? Video TV Nova

Kávu na mnoho způsobů pije dnes už téměř každý z nás: espresso, latté, cappuccino, „turek“, vídeňská káva, jak je libo! Kdo a kdy vlastně tento nápoj objevil a jak se pěstuje?


Káva na benzínkách

I když jsou benzinové pumpy od toho, aby jsme na nich doplňovali pohonné hmoty, leckterý řidič do sebe rád natankuje dobrou kávu. A jsme u jádra reportáže. Můžeme u pump mluvit o dobrém kafi, anebo raději jenom o kafi? A nebo vůbec?


Připravili jsme s ČT pořady o kávě

Pokud jste nestihli shlédnout v televizi, tak na těchto internetových stránkách se můžete podívat na několik praktických pořadů o kávě, které jsme natáčeli společně s Českou televizí. Přejeme příjemnou zábavu.


Máte chuť na dobrou brazilskou kávu?

Promiňte panstvo, nemáte někdo chuť na dobrou brazilskou kávu? Chtěl jsem se jenom zeptat, zda někdo z panstva nemá chuť na dobrou brazilskou kávu.


Oldelaf - Le Café

Nepřehánějte to s kávou nebo dopadnete jako tento pán. Francouzské drama :-) Máme pro Vás verzi s anglickými titulky.