Král kávy, Emilio Lavazza, zemřel

Stovky italských kaváren 17.února vyvěsily černé vlajky – ve svém rodném městě Turíně toho dne zemřel dědic italského kávového imperia, Emilio Lavazza.

Emilio Lavazza

Jméno Lavazza je známé po celém světě, první kávu pod tímto jménem nabízel Emiliův dědeček Luigi již v roce 1895, právě v Turíně. Emilio ve firmě začal působit v roce 1955 po boku svého otce Giuseppeho, který se zasloužil o rozkvět a mezinárodní věhlas svého dědictví.

V roce 1971, kdy se stal Emilio generálním ředitelem podniku, pokračoval ve stopých svého otce a nadále rodinný podnik rozvíjel. Jako první v oboru začal s masivní televizní reklamou, která nesla své ovoce. Pod vedením Emilia se také vyvíjely nové postupy při pražení a balení kávy. Zaměřoval se na získávání podílů ve společnostech na sklizení a zpracování kávy , hlavně v Brazílii a Indii, které jsou svou kávou vyhlášené.

Firma vyváží kávu do celého světa a v Itálii ovládá nejméně polovinu trhu. Tatínek i dědeček by na Emilia Lavazzu a jeho způsob vedení firmy byli bezesporu hrdí...

Produkty tohoto kávového génia, kávu Lavazza, můžete zakoupit na našem e-shopu KávaKáva.cz.