Chemex Classic (CM-1C)

Chemex Classic je tradičním nástrojem k přípravě kávy pro opravdové fajnšmekry. Nabízí příznivou cenu i snadnou obsluhu a zamiluje si ho každý, kdo si rád vychutnává i ty nejjemnější chuťové nuance skvělé kávy.

Barva:Čirá
Celkový objem:0.440 l
Určeno na:3 šálky
Výrobce:CHEMEX

Původní cena: 1699,00 Kč - sleva 36 %!

1089,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
 • Chemex Classic (CM-1C)
 • Chemex Classic (CM-1C)

Popis produktu Chemex Classic (CM-1C)


Kdysi ho milovala celá Amerika a našli byste ho ve většině domácností. Chemex je dílem excentrického chemika Petera Schlumbohna, který ho vytvořil v roce 1940 a brzy se s ním dostal na stránky časopisů i do prestižních kolekcí moderního designu. Čím byl Chemex tak výjimečný?

Jak již naznačuje jeho název, vycházel ze zkušeností svého tvůrce s laboratorním vybavením i chemií jako takovou. Než Schlumbohn svůj nejúspěšnější vynález navrhl, důkladně studoval proces louhování kávy a navrhl Chemex tak, aby s ním, dle jeho vlastních slov, mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“.

Precizní filtrace

Aby z přípravy dokonalého šálku kávy udělal skutečně snadnou věc, musel Schumbohn především navrhnout způsob perfektní filtrace kávy. Proto vymyslel speciální silné filtry, které jsou jedním z důvodů, proč Chemex dokáže nabídnout kávu tak jasné a čisté chuti. Mezi ty další patří samozřejmě promyšlený tvar a použití borosilikátového skla, které ani náznakem neovlivňuje chuť výsledného produktu.

Forma sladěná s funkcí

Design Chemexu je ve své podstatě primitivní. Vychází z chemického zařízení nazývaného Erlenmeyerova baňka. Ta je v horní části protažena do tvaru přesýpacích hodin a doplněna o dřevěný „korzet“ v nejužší části, který umožňuje bez problémů uchopit i Chemex plný horké vody. Sladění formy a funkce se u Chemexu podařilo natolik dobře, že byl již tři roky po svém představení zařazen do exkluzivní kolekce designu v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Dostupné řešení pro náročné

Obrovskou popularitu si Chemex v době, kdy ještě nebyly běžné automatické kávovary, získal především díky snadné obsluze a konzistentně špičkovým výsledkům. Stačí použít vodu o správné teplotě a je téměř nemožné kávu v Chemexu zkazit. Přitom je legendární aparát dostupný téměř každému – a navíc bude představovat elegantní doplněk vaší kuchyně.

Kávovar Chemex Classic v kostce:

 • Legendární design
 • Špičková kvalita filtrace
 • Snadná obsluha
 • Vynikající chuť kávy
 • Dostupný ve velikosti na 3, 6, 8 a 10 šálků

Parametry

MateriálSklo / Dřevo

Recenze, dotazy a komentáře


 • 24.11.18 - Údržba Chemexu - napsal(a) Marcy

  Je možné drevenú časť z nádoby odňať, aby sa nádoba mohla
  dať do umývačky riadu?
  Ďakujem

  • 26.11.18 - Re: Údržba Chemexu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, dřevěná část lze odendat povolením koženého provázku.


 • 14.9.16 - Používaji se specielní filtrovací sáčky nebo nějaké zvláštní a jsou součástí produktu? Děkuji Pavlovičová - napsal(a) Svatava Pavlovičová

  Dotaz

  • 15.9.16 - Re: Používaji se specielní filtrovací sáčky nebo nějaké zvláštní a jsou součástí produktu? Děkuji Pavlovičová - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, používají se papírové fitry speciálně navržené pro přípravu kávy v Chemexu. Filtry nejsou součástí balení, objednat si je můžete zde: Papírové filtry Chemex na 3 šálky .


  Recenze produktu Chemex Classic (CM-1C)

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 5.00 / 5


 • David hodnotil 07. 09. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Naprostá spokojenost, s kvalitní kávou nemá chybu. Rychlá příprava a nekompromisní výsledek. Určitě obohatím domácnost o další produkty od Chemexu.


 • Anonym hodnotil 31. 08. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5