Káva Salvador Santa Ana - mletá

Káva vypěstovaná na svazích salvadorského vulkánu Santa Ana vás potěší svou plnou vyváženou chutí. Jejímu krémovému tělu dominují sladké karamelové a medové tóny doplněné ovocnou svěžestí červeného jablka.

Typ:Mletá káva
Balení:Sáček s ventilem
Hmotnost:250 gramů
Výrobce:ČERSTVÁ KÁVA

239,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
 • Káva Salvador Santa Ana - mletá

Popis produktu Káva Salvador Santa Ana - mletá


Santa Ana patří do stříbrné řady káv, která je určená pro objevitele nových chutí. Světlejší pražení zvolené pro tuto řadu rozvíjí v kávě ovocné tóny a příjemnou lehkou kyselost.

Pokud rádi poznáváte nové chutě, které může kvalitní káva nabídnout, pak je stříbrná řada ideální právě pro vás. Více informací o stříbrné řadě si můžete přečíst na našem blogu.

O kávě

Santa Ana roste ve výšce od 1 400 do 1 550 metrů nad mořem. Její domovinou je sopečné pohoří Apaneca v západním Salvadoru. Vulkanická půda bohatá na živiny a vlhké tropické klima dopřává zdejší arabice vhodné podmínky k růstu. Rostliny dozrávají ve stínu mangovníků a dalších tropických stromů. Místní farmáři kávu ručně sklízí od prosince do února. Zrnka zpracovávají mokrou metodou a pak je nechají proschnout pod slunečními paprsky.

O zemi, kde se káva pěstuje

Středoamerický Salvador má rozlohu přibližně jako Morava, obývá jej však více než 6 milionů lidí. Káva se začala na místních horských svazích pěstovat ve větším objemu v 80. letech 19. století, kdy vystrnadila tradiční indigovník. Dnes země produkuje téměř milion pytlů zrnek ročně a pěstování kávy se věnuje na 100 tisíc lidí. Většina farmářů hospodaří na rodinných plantážích o rozloze ne větší než 20 hektarů.

Salvador je sice plochou malý stát, avšak mezi kávovými producenty jej nelze přehlédnout. Pěstování kávy zde má dlouhou tradici, která sahá až k indiánům. Opravdový kávový boom pak nastal v polovině 19. století, kdy vláda začala motivovat farmáře úlevami na daních a zproštěním od vojenské služby.

Sopečná aktivita pomohla nejen vytvořit ideální podmínky pro pěstování kávy, ale proslavila Salvador i v literatuře. Vulkán Santa Ana, na jehož svazích roste naše káva, se stal inspirací pro sopku v příběhu Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho.

Chuť kávy

K ochutnání láká intenzivní vůně lískových oříšků. Ve vyvážené chuti Santa Any vás upoutá sladkost karamelových a medových tónů. Střední pražení rozvíjí v kávě příjemnou ovocnou svěžest, v níž odhalíte zejména červená jablka. Každý doušek uzavírá dochuť hořké čokolády.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


 • 22.11.21 - Dóza - napsal(a) Kateřina

  Dobrý den, bude možnost i této kávy v dóze?
  Děkuji za odpověď

  • 22.11.21 - Re: Dóza - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V současné době neplánujeme tuto kávu nabízet také v dóze. Děkujeme ale za zajímavý podnět, který předáme našim kolegům.


 • 6.7.21 - Cold brew - napsal(a) Tomas

  Lze použít také na Cold brew, nebo se spíše hodí na tradiční přípravu kávy? Dekuji

  • 7.7.21 - Re: Cold brew - napsal(a) Monika Vaněčková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, tuto kávu určitě můžete použít i na přípravu cold brew. Při výběru vhodné kávy vždy záleží na osobních preferencích. Díky světlejšímu pražení se v této kávě rozvíjí ovocné tóny a příjemná lehká kyselost.


  Recenze produktu Káva Salvador Santa Ana - mletá

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.00 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 11. 2021 tento produkt známkou 2.0 / 5

  • Osobně mi nechutná, nevýrazná chuť, nevýrazná vůně, jemně namletá, světle hnědá barva, podle popisu jsem čekala více - lepší výrazbnější chuť i vůni. Je jemná a slabá jakoby vodová ve srovnání s Illy, Lavazzou, Dallmayar.


 • Anonym hodnotil 14. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 25. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborná káva na filtr