Moka konvice G.A.T. Futura

Praktická, oblíbená konvička tradičního italského výrobce, G.A.T. PRATIKA, zamířila do budoucnosti – pod názvem Futura je nyní připravena k použití i na stále rozšířenější indukci.

Barva:Stříbrná
Výrobce:G.A.T.

 • Moka konvice G.A.T. Futura
 • Moka konvice G.A.T. Futura

Popis produktu Moka konvice G.A.T. Futura


Přitažlivé tvary a povrch, rukojeť a knoflík na víčku z kvalitní leštěné nerezi - konvička Futura představuje perfektní skloubení italského smyslu pro eleganci a praktičnosti, která svádí ke každodenní přípravě pravé italské kávy.

Stylový kávovar použijete na všech typech vařičů, mimo tradiční elektřiny, plynu a sklokeramiky si výborně rozumí také s indukcí (od velikosti na 4 šálky). Futura se stane ozdobou kuchyně zařízené v moderním stylu, kde ocel a střídmá elegance mají hlavní slovo.

Moka konvička G.A.T. Futura v kostce:
 • Vyrobena z 18/10 nerezové oceli
 • Vhodná pro přípravu kávy na indukci (od velikosti na 4 šálky)
 • Praktická rukojeť dobře padne do ruky
 • Vyrobeno v Itálii, italská kvalita

Vhodné pro použití na následujících typech vařičů: indukční (od velikosti na 4 šálky), plynový, sklokeramický, elektrický. Důležitá informace k indukčním vařičům: Každý indukční vařič má stanovený minimální průměr dna nádobí, které na něm bude fungovat (nalezenete v návodu k použití vařiče). Je-li plocha nádobí menší, indukční vařič nemusí sepnout. Existuje na to však snadný trik - postavte vedle konvičky větší hrnec a vařič sepne.

Parametry

MateriálNerez ocel

Recenze, dotazy a komentáře


 • 24.11.16 - Myčka - napsal(a) Petra

  Dobrý den,

  vím, že hliníkové moka konvičky nejsou vhodné do myčky - platí to u nerezového provedení?
  Děkuji.

  • 28.11.16 - Re: Myčka - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, všeobecně platí, že nerez je do myčky na nádobí vhodný. Ovšem u moka konvičky hrozí, že by jí agresivnější mycí přípravky či mechanismus myčky mohli poškodit, například její pojistný ventil. Do myčky tedy pouze "na vlastní nebezpečí" :)


 • 11.9.16 - Bez nadpisu - napsal(a) Roman

  Dobry den, nasel jsem tuto konvicku doma,
  Precetl jsem si na vasich strankach jak se vari kava ale ani jednou me nezacala tect jenom para. Ma tato konvicka nejake tesneni jelikoz ja ho tam nemam a ani evim pro kolik salku je vhodna. Jak teda zjistim jak velke tesneni objednat a nebo zda neni rozbita.
  Dekuji za odpoved

  • 13.9.16 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, každá moka konvice má mezi spodní a horní nádobou těsnění(konkrétně na vnějším dně horní části konvičky), aby mohla správně fungovat. Na našem e-shopu si můžete objednat silikonové těsnění G.A.T., dle velikosti průměru spojovací časti konvičky. Nejmenší těsnění na 2 šálky nerez konvičky má vnější průměr 50 mm, těsnění na 4 nerez šálky má průměr 65 mm, těsnění pro 6 nerez šálků má průměr 72 mm, těsnění pro 10 šálků má průměr 82 mm. Potřebné těsnění si můžete vybrat přímo zde: Těsnění G.A.T. . Popřípadě můžete přijít na naší prodejnu i s konvičkou a my Vám rádi poradíme, které těsnění vybrat.


 • 6.9.16 - Moka konvička G.A.T. Futura - napsal(a) Jarka

  Dobrý den. Marně sháním moka konvici na jednorázové uvaření kávy, a to v v objemu 0,4 l. U tohoto výrobku uvádíte celkový objem 0,5 l.Tedy kovičkou G.A.T. Futura najednou uvařím 0,5 l kávy?
  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Jarka Malá.

  • 7.9.16 - Re: Moka konvička G.A.T. Futura - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, konvici o objemu 0,4 l nenabízíme, ale můžeme Vám nabídnout konvici o objemu 0,41 l Moka konvice G.A.T. Fashion nebo konvici o objemu 0,42 l Moka konvice G.A.T. Aroma VIP . Pokud se Vám jedná o jednorázové uvaření kávy pro 1 osobu, tak v tom případě bychom doručili volit konvičku s ještě menším obsahem vody. S touto konvicí "Moka konvičkou G.A.T. Futura" najednou uvaříte přibližně 0,5 l vody, může se stát, že o malinko méně, tedy např. 0,48 l.


 • 4.7.16 - Indukce - napsal(a) Klára

  Dobrý den, zajímal by mne průměr dna konvičky? Dle mé indukční desky je třeba min. průměr 10 cm. Děkuji velmi

  • 6.7.16 - Re: Indukce - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, konvičku momentálně nemáme na skladě, nemůžeme proto změřit přesný průměr dna. Ale všeobecně platí, že moka konvičky na 2 šálky nelze použít na indukci, právě kvůli ploše dna, která je potřeba k sepnutí indukčního sporáku. Většina výrobců moka konviček deklaruje jejich použití na indukci od 3 šálků, u této konvičky od firmy G.A.T. je tomu až od 4 šálků.


 • 27.5.16 - Konvicka - napsal(a) Veronika

  Dobrý den,dnes mi dorazila tato konvička. Pokusila jsem se v ní uvařit kávu,bohuzel se mi zdá,ze káva horem nevytéká souměrné,prska a káva neteče rovnoměrně proudem,jako u mě starší konvičky. Navíc sakne voda kolem ventilku docela dost a ve spodní nádobě vždy zůstane voda - což u mě minule konvičky nikdy nebylo. Zdá se mi to,nebo bude nějaká vadná? Děkuji za radu co s ní.

  • 29.5.16 - Re: Konvicka - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, toto se může dít v případě, že je do konvičky dáno špatné množství kávy, káva je namleta na špatnou hrubost nebo je moc utlačena (utlačení kávy není třeba, stačí zarovnat po okraj) a voda tím pádem přes kávu špatně proniká. Pokud máte toto vše v pořádku a navíc u konvičky prosakuje voda kolem ventilku, je třeba konvičku reklamovat. Co se týče zůstatku vody ve spodní nádobě, tak tam se to může dít, pouze tedy v malém množství.


 • 23.3.16 - Rukojet - napsal(a) Miky

  Dobrý den,
  Chci se zeptat na konvici
  Moka konvička G.A.T. Futura.
  Otázka zní: Když se vaří, tak rukojet je vařící, teplá nebo studená. Nebo jinak, dá se rukojet držet vruce, když konvice vaří?
  Děkuji za odpověd

  Michal

  • 24.3.16 - Re: Rukojet - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobré ráno, nebude-li rukojeť moka konvičky umístěna přímo nad vařičem, samovolně se od těla moka konvičky nezahřeje a je možné při i po přípravě kávy konvičku za tuto rukojeť držet. Samozřejmě pokud bude plamen hořáku či elektrický vařič přesahovat přes dno konvičky, rukojeť se zahřeje.


 • 4.8.15 - Rukojeť - napsal(a) Martina

  Dobrý den, zajímalo by mě, zda rukojeť z nerezu nepálí.

  • 4.8.15 - Re: Rukojeť - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Nerez jako takový, tzn. vodivý kov, přejímá teplotu. Tudíž, pokud budete konvičku používat, tak během přípravy kávy dojde i k zahřátí rukojeti.


 • 11.4.15 - Dotaz - napsal(a) Lenka

  Dobry den
  Chtela bych se zeptat, proc nemohu pouzivat tutu konvici na dva salky na idukci?

  • 13.4.15 - Re: Dotaz - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Tuto moka konvičku nedoporučujeme používat pro vaření na indukci z následujícího důvodu - každý indukční vařič má stanovený minimální průměr dna nádobí, které na něm bude fungovat (naleznete v návodu k použití vařiče). Je-li plocha nádobí menší, indukční vařič nemusí sepnout. Tudíž proto nemůžeme jednoznačně zaručit funkčnost této konvičky na všech indukčních vařičích.


 • 24.11.14 - velikost - napsal(a) Kateřina

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je potřeba v konvičce pro 4 šálky vždy použít množství vody a kávy na 4 šálky, nebo je např. možné udělat v ní i pouze 2 šálky?

  • 24.11.14 - Re: velikost - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ideálně doporučujeme vždy naplnit vodu i kávu dle velikosti moka konvičky.


  Recenze produktu Moka konvice G.A.T. Futura

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 3.00 / 5


 • Anonym hodnotil 19. 12. 2015 tento produkt známkou 3.0 / 5