Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Pod stromeček to nejlepší pro domácí přípravu kávy

Dárek pro milovníka dobré kávy? Vybrali jsme z naší nabídky několik tipů na kávu i kávové příslušenství.

Do šálku brazilská klasika i cibetková extravagance

Degustační balíček Čerstvé Kávy

Čerstvě pražené kávy z celého světa? Máme zrnkovou i mletou, zabalenou do znovu uzavíratelných sáčků i luxusních plechových dóz. Na prvním místě doporučíme kávu, která je synonymem pro slovo „klasika“ už celá desetiletí - brazilská Santos, chuťově vyvážená, s minimální kyselostí a s oříškovo-čokoládovými tóny. Je vhodná i pro ty, kdo se s kvalitní kávou teprve seznamují.

Inspirací při výběru vám může být též žebříček nejprodávanějších druhů káv na našich stránkách – kostarickou Tarrazu považují znalci za jednu z nejlepších káv světa vůbec. Ovocné tóny, oříšky a chuť čokolády nabízí královna etiopských káv – Sidamo. Nebo zkusíte jinou z Čerstvých Káv? Pokud váháte, darujte „startovací“ degustační balíček – v něm naleznete všechny Čerstvé Kávy v malých baleních pohromadě.

Originálním dárkem se stane Kopi Luwak, vzácná káva z jihovýchodní Asie, jež je proslulá způsobem svého vzniku – kávová zrna před pražením procházejí trávicím traktem malé šelmy, cibetky. Odtud také její název – cibetková káva.

Na stůl french press nebo moka konvička

French press

French press připraví fantastickou kávu během velmi krátké chvíle, s moka konvičkou si vychutnáte kávu ne nepodobnou pravému italskému espressu, ovšem za mnohem příznivější cenu – zatímco cena kvalitního automatického kávovaru začíná někde kolem 8 tisíc korun, nejdražší moka konvičky vyjdou na tisíce dva.

Jaké modely french pressů doporučujeme? Pro kávové začátečníky cenově výhodný model Randwyck Verona (zde na 8 šálků), z dražších modelů udělá radost leskle červený La Cafetière Midnight Star (zde v modré barvě), zabalený do působivé dárkové krabičky.

I v kategorii moka konviček upozorníme na dva modely – na italskou klasiku G.A.T. Fashion jako levnější variantu s naprosto nejlepším poměrem kvality a ceny a G.A.T. VIP Inox (zde na 6/10 šálků) z ušlechtilé nerez oceli pro náročné a s unikátní redukcí pro možnost přípravy dvou různých objemů kávy. Obě konvičky jsou přizpůsobeny použití nejen na klasických sporácích, ale i na stále rozšířenější indukci.

Dárkové sady? Získáte dva dárky v jednom.

Nejen před Vánoci nejčastěji žádáte sadu kávomlýnku Lodos Istanbul a dvou nejprodávanějších Čerstvých Káv – brazilské a kostarické. Luxusní krabička, kávomlýnek ve stříbrném provedení a káva v dárkových plechových dózách – jedním nákupem získáte dva dárky najednou.

Vacuum pot

Vacuum pot. Originální tečka místo závěru

Hledáte něco výjimečného? Co vacuum pot? Již při prvním setkání s ním každého přepadne neodbytný pocit, že se ocitl ve středověké alchymistické dílně či naopak v moderní vědecké laboratoři. Hořící kahan, křivule a velké baňky, v nichž probublává voda...

Vacuum pot je dárkem pro ty, kdo se nebojí experimentů. V tandemu s Čerstvou Kávou bude pod stromečkem nepřekonatelný.