Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

V Praze jsme otevřeli 3. prodejnu Čerstvá Káva. Jak se nám to povedlo?

V pondělí 12. srpna jsme v Praze otevřeli v pořadí 3. prodejnu Čerstvá Káva. Najdete ji na Letné, na adrese Dobrovského 493/22, kde dříve býval podnik Nudný otec. Spojili jsme ji navíc s coffee barem, který má vnitřní i venkovní posezení, a zanedlouho přibude i školicí místnost pro workshopy. V budově jsme si navíc vybudovali krásné nové kanceláře a zasedačku, z níž koukáme rovnou do prodejny.

Krásné místo ve strašlivém stavu

Cesta k nové prodejně vůbec nebyla jednoduchá. Po vhodných prostorech, do kterých bychom dostali jak prodejnu a coffee bar, tak zázemí firmy, jsme se začali ohlížet už na podzim 2017. Trvalo rok a půl, než jsme našli takové, které se nám líbily a splňovaly všechny požadavky. Zadařilo se v únoru 2019.

Když jsme si prostor pronajali, bylo to jedno velké staveniště. Původní nájemce měl totiž s budovou nerealistické plány, které v polovině opustil. My jsme tak získali sice krásné místo, ale s rozbořenou podlahou, trčícími kabely ze zdí a strhanými stropy.

Rozhodli jsme se rekonstrukci dokončit a doladit místo přesně podle svého. Vyhradili jsme si na to měsíc a naplánovali otevření prodejny na 1. dubna. To jsme se ale hodně spletli.

O 4 měsíce později...

Nejdřív jsme asi 2 měsíce sháněli elektrikáře, který by se do toho chtěl pustit. Původně jsme si mysleli, že elektřina je v podstatě připravená a je potřeba ji jen zapojit. Chyba. Dopadlo to tak, že jsme veškeré rozvody udělali znovu.

Záchody, které na první pohled vypadaly jako nové, byly nefunkční. Stěna, na niž měla přijít umyvadla, nebyla dostatečně pevná a museli jsme ji úplně přestavět. Jen několik dní před plánovaným dubnovým otevřením protekla střecha a voda zničila nové stropy i světla.

V podobném duchu rekonstrukce pokračovala další 4 měsíce. Plánované otevření se nakonec posunulo z 1. dubna na 12. srpna a design, na kterém jsme se chtěli vyřádit, nakonec přišel ke slovu až na konci.

Co vás na prodejně čeká?

Když došlo na vybavení prodejny, měli jsme jasno. Nepotrpíme si na přezdobený interiér, proto jsme se vydali cestou jednoduchosti a nechali jsme vyniknout samotnou kávu. I kvůli tomu převládají světlé barvy a čisté linie.

Pult, police i stolky jsme vyrobili svépomocí díky šikovnému kamarádovi Michalovi. Protože chceme s prodejnou ještě pracovat, nepouštěli jsme se zatím do nábytku na míru. Ale kdo ví, třeba na něj časem dojde.

Po příchodu na prodejnu vás uvítají specialistky Klára a Magda. Poradí, pomůžou s výběrem a nabídnou tu nejlepší kávu. V coffee baru si mezitím můžete zpříjemnit den kvalitní kávou. V nabídce aktuálně máme například espresso, cappuccino, caffè latte a flat white. Do budoucna ale plánujeme přidat i alternativní metody přípravy.

Pracujeme také na workshopech a školeních, které zákazníkům přiblíží kvalitní kávu a zásady její přípravy. Pořád je totiž na čem pracovat a my se na to už moc těšíme!

Přijďte se na novou prodejnu podívat a vybrat si z nabídky čerstvé kávy.