Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Máme novou kávu v nabídce. Uhodnete jakou?

Nejteplejšími měsíci jsou tady únor a březen, zima, během které teploty klesají v průměru o 7 stupňů dolů, přichází v červenci. V 35 národních parcích a přírodních rezervacích žijí vzácné druhy živočichů a rostlin, cestovní ruch patří k důležitým zdrojům příjmů státní pokladny. Stejně jako káva. Místní ji tolik nepijí, ve větší oblibě mají čaj, ve světě je ale považována za jednu z nejlepších arabik vůbec.

Víte, o které kávě je řeč? Její chuť vás každým šálkem přenese blíž nakyslé půdě jižních svahů vyhaslé sopky Mt. Kenya, kde se na 300 000 plantážích pěstuje a sklízí tradičními způsoby, a okouzlí vás vyvážeností, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným vinným nádechem. Sílu jí dávají sezónní deště, chuť jí darovalo slunce.

Ještě netušíte? Vzpomenete si, když prozradíme, že zatím neznámá káva nese jméno tradičních obyvatel země - Masajů? Ano, řeč je o Keni a kávě Top Masai, která je právem považována za královnu mezi arabikami.

O keňskou kávu jste si psali dlouho, nyní vám s radostí můžeme oznámit, že ji na našem e-shopu konečně najdete – zrnkovou i mletou, v sáčcích i dárkových dózách – vyberte si: Keňská káva.

Káva Kenya AA Top Masai

Znáte keňskou kávu? Chutná vám? Doporučíte ji? Napište svoji zkušenost do komentářů. Budeme rádi, všem kávomilům přejeme dobrou keňskou chuť!