Pomozte nám e-shop vylepšit! Získejte 10% slevu na Čerstvou Kávu za 5 minut vašeho času u krátkého dotazníku.

Máme novou kávu v nabídce. Uhodnete jakou?

Nejteplejšími měsíci jsou tady únor a březen, zima, během které teploty klesají v průměru o 7 stupňů dolů, přichází v červenci. V 35 národních parcích a přírodních rezervacích žijí vzácné druhy živočichů a rostlin, cestovní ruch patří k důležitým zdrojům příjmů státní pokladny. Stejně jako káva. Místní ji tolik nepijí, ve větší oblibě mají čaj, ve světě je ale považována za jednu z nejlepších arabik vůbec.

Víte, o které kávě je řeč? Její chuť vás každým šálkem přenese blíž nakyslé půdě jižních svahů vyhaslé sopky Mt. Kenya, kde se na 300 000 plantážích pěstuje a sklízí tradičními způsoby, a okouzlí vás vyvážeností, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným vinným nádechem. Sílu jí dávají sezónní deště, chuť jí darovalo slunce.

Ještě netušíte? Vzpomenete si, když prozradíme, že zatím neznámá káva nese jméno tradičních obyvatel země - Masajů? Ano, řeč je o Keni a kávě Top Masai, která je právem považována za královnu mezi arabikami.

O keňskou kávu jste si psali dlouho, nyní vám s radostí můžeme oznámit, že ji na našem e-shopu konečně najdete – zrnkovou i mletou, v sáčcích i dárkových dózách – vyberte si: Keňská káva.

Káva Kenya AA Top Masai

Znáte keňskou kávu? Chutná vám? Doporučíte ji? Napište svoji zkušenost do komentářů. Budeme rádi, všem kávomilům přejeme dobrou keňskou chuť!


Chcete dostávat podobné články a novinky z našeho e-shopu e-mailem? Přihlašte se zdarma odběru Kafénovin a získejte 10% slevu na první objednávku čerstvě pražené kávy.