19 tipů, když váháte, co vybrat pod stromeček

Tento článek již není běžně přístupný, je tedy velice pravděpodobné, že obsahuje neaktuální a neplatné údaje!

Vybíráte dárek vonící kávou a potřebujete poradit? V našem speciálu najdete to nejlepší z naší nabídky.

Pro vaši inspiraci jsme vybrali šest kategorií dárků, v každé pak představujeme tři tipy v různých cenových hladinách plus jeden extra navíc. Pozor, nízká cena přitom neznamená nízká kvalita. Vše, co nabízíme, osobně vybíráme a máme vyzkoušeno sami na sobě, nekvalitní produkty u nás nenajdete.

French pressy

French press Randwyck Verona

Nejlepší cena

Pro toho, kdo se s french pressem teprve seznamuje, doporučujeme cenově výhodný model Verona od Randwycku (La Cafetière). Máme jej v několika velikostech, snadno se používá i udržuje. Pro každodenní domácí použití je jako dělaný.

Randwyck (La Cafetière) Verona na 3 šálky za 399 Kč
Randwyck (La Cafetière) Verona na 8 šálků za 599 Kč

French press Randwyck Verona

Zlatý střed

V této kategorii nepřehlédněte model La Cafetière Optima, french press s filtrem s pístem z nerezové oceli, který vydrží i velmi časté používání. Nadto skvěle vypadá, hned na první pohled zaujme elegantním chromovaným rámem.

La Cafetière Optima na 3 šálky za 839 Kč
La Cafetière Optima na 4 šálky za 1 079 Kč
La Cafetière Optima na 8 šálků za 1 189 Kč

French press La Cafetière Midnight Blue Star

Pro náročné

Dárkem z kategorie exkluzivních se stane luxusní La Cafetière Midnight Star. Model z limitované edice využijete jako rodinný kávovar (umí až 8 šálků najednou), dodáváme jej zabalený v luxusní dárkové krabičce. Jde o typicky vánoční dárek, french press je zdobený hvězdou.

La Cafetière Midnight Blue Star na 8 šálků za 1 209 Kč
La Cafetière Midnight Red Star na 8 šálků za 1 209 Kč

Moka konvičky

Moka konvice G.A.T. Pepita

Nejlepší cena

Mezi moka kávovary cenově nejlépe vychází G.A.T. Pepita, konvička v klasickém střihu. Pro seznámení se s italskou moka kávou je ideální, snese i drobné přehmaty v přípravě.

G.A.T. Pepita na 1 šálek za 189 Kč
G.A.T. Pepita na 2 šálky za 259 Kč
G.A.T. Pepita na 3 šálky za 269 Kč
G.A.T. Pepita na 6 šálků za 369 Kč
G.A.T. Pepita na 9 šálků za 499 Kč
G.A.T. Pepita na 12 šálků za 699 Kč

Moka konvice La Cafetière Classic Espresso

Zlatý střed

Ze „zlatého středu“ doporučujeme konvičku La Cafetière Classic Espresso. Máme ji ve třech velikostech a třech barevných odstínech. Je vyrobena z kvalitních materiálů, výborně vede teplo, připraví chuťově skvělou kávu.

La Cafetière Classic Espresso ve všech barvách a velikostech od 689 Kč

French press La Cafetière Midnight Blue Star

Pro náročné

Z kategorie luxusních moka kávovarů jako tip na dárek vybíráme G.A.T. Futura, stylovou a elegantní konvičku z celonerezu, která je vhodná i pro použití na stále oblíbenější indukci.

G.A.T. Futura ve všech velikostech od 599 Kč

Ruční kávomlýnky

Ruční mlýnek na kávu Lodos Temp

Nejlepší cena

Naším tipem z kategorie cenově nejdostupnějších kávomlýnků je Lodos Temp, český výrobek s desetiletou zárukou. Je výborný na mletí do french pressu, dripperu i moka konvičky, na espresso už méně – jemné mletí trvá hodně dlouho.

Lodos Temp v černé barvě za 289 Kč
Lodos Temp v bílé barvě za 289 Kč

Ruční mlýnek na kávu La Cafetière Classic

Zlatý střed

6 různých barevných provedení, kvalitní kovové tělo, malé rozměry. Ze střední třídy vybíráme tento kousek od tradiční české firmy Lodos - na mlecí mechanismus získáte 10letou záruku.

Lodos Tower za 899 Kč

Ruční mlýnek na kávu Hario MM-2

Pro náročné

Z řady luxusních kávomlýnků jsme vybrali Hario MM-2, nádherný mlýnek s keramickými mlecími kameny a uzavíratelnou násypkou. Pomocník v elegantním retrostylu se stane ozdobou každé kuchyně.

Hario MM-2 za 1 290 Kč

Degustační balíček ČERSTVÁ KÁVA

Exkluzivní dárek pro milovníky kávy!

Darujte degustační balíček všech našich Čerstvých káv. Využijí jej především všichni ti, kdo hledají a rozhodují se, které kávě dát přednost – každá je v balíčku zastoupena v množství na přibližně 7 šálků espressa či jinak připravené kávy.

V luxusní dárkové krabici se stříbrným potiskem se stane degustační balíček osmi Čerstvých Káv dárkem pro každou příležitost – narozeniny, Vánoce, životní výročí. Darujte voňavý balíček lahodné kávy, který mluví hlasem vašeho srdce!

Degustační balíček ČERSTVÁ KÁVA od 445 Kč

Přístroje na filtrovanou kávu

Darujte „úplně jiný“ kávovar na filtrovanou kávu – moderní dripper nebo vacuum pot.

Dripper a konvička Randwyck Aroma

Nejlepší cena

Drippery doporučíme dva. A oba dva v soupravě s konvičkou. Souprava Randwyck Aroma je určená pro každodenní přípravu překapávané kávy doma i v práci. Pokud pořídíte tuto soupravu jako dárek, nezapomeňte u nás filtry dokoupit, odkaz najdete přímo u produktu.

Randwyck Aroma za 359 Kč

Dripper s konvičkou a filtry Hario VCSD-02B

Zlatý střed

Druhým tipem je komplet Hario VCSD-02B, který doporučujeme jako „startovací balíček“ pro přípravu filtrované kávy. Balení obsahuje dripper, konvičku a do začátku také 100 papírových filtrů (další lze dokoupit). Stačí rozbalit, semlít kávu a ještě na Štědrý večer si vychutnáte šálek své oblíbené kávy.

Hario VCSD-02B za 499 Kč

Vacuum pot Coffee Master SY-5

Pro náročné

Luxus pro ty, kdo se nebojí experimentovat – to je vacuum pot, který při přípravě kávy využívá podtlaku, každé použití se tak stává velkolepým představením. Z naší nabídky jsme vybrali Vacuum pot Coffee Master SY-5.

Coffee Master SY-5 za 2 059 Kč

Čerstvě pražená káva

100% Arabica, káva nejvyšší kvality – taková je Čerstvá Káva, která je základem naší nabídky kávy. Jako dárek doporučujeme zrnkovou v luxusních dózách. Jako inspiraci jsme vybrali tři Čerstvé Kávy.

Čerstvá Káva Brazílie Santos

Brazilskou Santos pro „neutrální“ chuť bez hořkosti, s minimální kyselostí a s oříškovo-čokoládovými tóny. Celá desetiletí patří k nejprodávanějším kávám světa. Doporučujeme jako dárek pro ty, kdo se s kvalitní kávou teprve seznamují.

Brazílie Santos zrnková i mletá, v sáčku i dóze od 149 Kč

Čerstvá Káva Keňa Top Masai

Keňskou Top Masai, která překvapí naprosto vyváženou a čistou chutí, v níž se prolíná acidita mandarinek a pomerančů s ovocnou sladkostí třešní a lehce kořeněným a vinným nádechem. Vhodný dárek pro toho, kdo hledá dosud nepoznaná „kávová dobrodružství“.

Keňa Top Masai zrnková i mletá, v sáčku i dóze od 239 Kč

Čerstvá Káva Guatemala Tres Maria

Guatemalskou Tres Maria, luxusní kávu plné a delikátně jemné chuti s příjemnou kyselostí a úchvatným aroma. Odborníky je často řazena mezi vůbec nejlepší kávy světa, v naší nabídce patří k chuťově nejzajímavějším.

Guatemala Tres Maria zrnková i mletá, v sáčku i dóze od 169 Kč

Dárkové sady

Dárková sada - mlýnek Lodos Temp s kávou

Nejlepší cena

Cenově výhodný ruční kávomlýnek Lodos Temp s desetiletou zárukou a dvakrát zrnková Čerstvá Káva v luxusních dózách. Výborný dárek, když si nejste jisti výběrem.

Dárková sada Lodos Temp v černé barvě s kávou za 749 Kč
Dárková sada Lodos Temp v bílé barvě s kávou za 749 Kč

Dárková sada La Cafetière Classic Espresso

Zlatý střed

Elegantní moka konvička „střední třídy“ La Cafetière Classic Espresso v dárkové sadě s praktickými dvoustěnnými sklenice na espresso. Tři barevné variace, luxusní balení, dva dárky v jednom.

Dárková sada La Cafetière Classic Espresso ve všech barvách za 999 Kč

Kávová dárková sada La Cafetière Optima - french press + odměrka + káva

Pro náročné

Nádherný french press La Cafetière Optima v soupravě s Čerstvou Kávou a odměrkou na kávu s klipem. Tuto sadu jsme kompletovali přímo s výrobcem, nikde jinde než u nás k dostání není.

Dárková sada La Cafetière Optima s kávou od 1 059 Kč