Způsoby přípravy kávy


VacOne™ – když je chuť, ale není čas

Láme rekordy, vyhrává ceny. A hlavně vás nenechá čekat. Cold brew namísto několika hodin připraví za 4 minuty, klasickou horkou kávu za 30 sekund. Jediné stisknutí a můžete pít. VacOne™ se tak právem může nazývat geniálním.


Historie dripperu: Krása jednoduchosti

Dripper patří mezi nejjednodušší a přitom nejlahodnější způsoby přípravy kávy a zároveň se stal základem pro dnes tak populární překapávače. Jak tento elegantně jednoduchý nástroj vzniknul a jak se vyvinul do dnešní podoby?


Historie vacuum potu: Zapomenutá a znovu objevená alchymie

Dnes je těžké si představit dobu, kdy neexistoval téměř žádný z přístrojů, které dnes nazýváme kávovary. Nejen domácí espressovače, ale dokonce i překapávače nebo moka konvičky byly hudbou vzdálené budoucnosti. Dnes stačí stisknutí tlačítka a všechno zařídí spleť elektrických obvodů. Tehdy byly potřeba komplikované mechanické aparáty, které jako by vypadly ze světa verneovek.


S espressovačem ROK na ruční pohon se z přípravy kávy stane rituál

Pro většinu běžných konzumentů je káva především palivem pro každodenní shon. Doběhnout ke kávovaru v kanceláři, nervózně zmáčknout tlačítko a za podupávání nohou netrpělivě čekat, než se kýžená dávka kofeinu rozředěného ve vodě objeví v hrnku. V poklusu vypít. A celý proces opakovat tak dlouho, než váš výraz začne připomínat sovu u policejního výslechu.Jak připravit dokonalé espresso

V prvním dílu našeho miniseriálu o přípravě espressa jsme probrali hlavně teorii. Tentokrát se budeme krok za krokem věnovat praxi.Novinka: Hario Mizudashi připraví fantastickou kávu ze studené vody

French press, moka konvička, aeropress, džezva – různé způsoby, které mají jedno společné: mletou kávu extrahujete vroucí vodou. Zkuste to pro jednou jinak – kávovar Hario Mizudashi, novinka, kterou jsme tento týden zařadili do prodeje, připraví skvělou kávu z vody studené.


Jak na přípravu kávy na dovolené?

Možností je spousta. Možná najdete v místě dovolené kavárnu, kde připravují dokonalé espresso. Možná budete mít automatický kávovar na hotelovém pokoji. Co když jste ale příznivci alternativních způsobů přípravy kávy a oblíbili jste si kvalitní jednopůvodové arabiky?


Espresso, latte nebo piccolo. Umíte si objednat kávu?

Jak se zatváříte, když si v restauraci objednáte svíčkovou a dostanete kotletu? Asi ne právě nadšeně. Že si hovězí s vepřovým číšník nesplete? A proč si plete caffè latte a latte macchiato? A proč vám namísto ristretta přinesl espresso a říká mu piccolo?
Startovací sada Hario V60 = stroj na filtrovanou kávu do 500 Kč.

Je mnoho důvodů, proč vyměnit turka a instantní kávu za kávu filtrovanou, a několik způsobů, jak ji připravit dokonale. Jedním z nich je dripper, trychtýř, který posadíte na šálek, vložíte filtr, nasypete kávu, zalijete ji vodou, promícháte a... za pět minut si vychutnáváte kávu, která chutná úplně jinak. Líp.Jak připravit kávu v AeroPressu

Čistý šálek bez stop hořkosti, výrazná chuť doma i na cestách. AeroPress, mezi přístroji na přípravu filtrované kávy jeden ze „služebně nejmladších“, si po celém světě oblíbily miliony kávomilců. O slovo se stále hlasitěji hlásí i v Česku. Není divu. Kávu připraví stejně rychle jako french press a stejně jednoduše jako dripper.


Hario. Od žáruvzdorných kádinek ke kávě

Praktické, funkční, výkonné, zároveň přitažlivé pro oko. Vyrobené s japonskou důsledností a z kvalitních materiálů. Výrobky Hario lze ve stručnosti představit právě tak.


Jak vybrat french press?

Kvalitní kávu připravíte mnoha způsoby. French press patří mezi ty rychlé, pohodlné a levné. Nepotřebujete automatický kávovar za 30 tisíc, kde z dvaceti funkcí využijete tři, vystačíte s malou kádinkou a pístem, na jehož konci je jemné sítko, za několik stokorun.


Jak připravit cappuccino a caffè latte v Bialetti Mukka Express

Rádi cappuccino nebo caffè latte? A chcete si je připravovat doma rychle a s minimem práce? Bez našlehávání mléka? Bez zklamání, že crema spadla, ještě než jste dopili? Moka konvička – kapučinátor – Bialetti Mukka Express je pro vás jako dělaná – stačí nalít vodu a mléko, nasypat kávu a postavit konvičku na vařič. Za několik minut naléváte do šálků výtečné cappuccino či caffè latte.


Moka konvička vs. perkolátor. Co je co?

Je moka konvička to samé co perkolátor? A kafetiéra? A skutečně neexistuje piccolo? Rozhodli jsme se, že mnohé, ve světě kávy zažité omyly a mýty, uvedeme postupně na pravou míru. První díl nového seriálu věnujeme moka konvičce. Nebo je to perkolátor?


Jak připravit kávu ve vacuum potu

Čerstvě mletá káva a aparatura, která nikoli vzdáleně připomíná alchymistickou dílnu či moderní laboratoř. Když zapálíte kahan, budete ohromeně sledovat, jak se „křivule“ plní výbornou kávou. Vacuum pot.


Jak připravit kávu v dripperu

Filtrovaná káva nebo espresso? Pokud si chcete oblíbený nápoj vychutnat ve všech odstínech chuti, zvolte filtrovanou. Na rozdíl od přípravy espressa neprobíhá její příprava pod tlakem a káva si zachovává mnohem širší škálu chuťových nuancí.Jak připravit frappé

Máte rádi frappé? Dáváte si ho v českých kavárnách a restauracích? Možná vás to udiví, ale pravé frappé jste patrně dosud neochutnali. Pokud tedy nejezdíte na dovolenou do Řecka, které je jeho domovem.


Jak připravit kávu v moka konvičce

V Itálii, zemi, kde si umějí kávu vychutnat, je doma v 90 % domácností. V Česku začínají být „trendy“ teprve v posledních několika letech. Řeč je o moka konvicích, ve kterých si i doma uvaříte výbornou kávu bez drahého kávovaru.


Jak připravit kávu ve french pressu

Příprava kávy ve french pressu je velmi jednoduchá, navíc u každého kvalitního french pressu naleznete návod k použití. Přesto si pojďme trochu podrobněji popsat, jak kávu ve french pressu připravit co nejlépe a správně, aby byl výsledný nápoj lahodný.


Jak správně připravit kávu

Jak připravit kávu ve french pressu, v moka konvičce, za pomoci dripperu. Jak připravit doma dokonalé espresso a cappuccino. Seriál, který jsme věnovali způsobům přípravy kávy, prozradil už mnohé. Dnes přichází řada na to, co mají všechny způsoby přípravy společné – na kávové zrno a vodu.


Espresso

Espressem rozumíme tmavě upraženou kávu se silnou chutí a výrazným aroma. Je dnes kávou, která se stala jednou z nejvyhledávanějších káv na trhu. Pije se silná a černá, správně připravený nápoj má velmi jemnou vůni a velice jemně natrpklou příchuť. Pro přípravu jsou vhodné druhy káv se zvýrazněnou kyselostí a plnou chutí, převážně tedy z druhu arabiky.


Cappuccino

Cappuccino je slovo italského původu, které vzniklo porovnáním nápoje s tvarově podobnými kapucemi, kteří nosili příslušníci římskokatolického řádu kapucínů. Právě tato kápě byla spojena s tvarem pěny, která se vytváří na hladině „kapučína“.