Zprávy z domovaMarlenka už nebude jen dortem, ale i kávou

Gevorg Avetisyan společně se svou sestrou upekli před sedmi lety první Marlenku ve Frýdku-Místku. Brzy si k dortu můžete dát také kávu téže značky podle staroarménské receptury.


Kávové fotografie ze Švihova

Podívejte se na galerii fotografií z avizované výstavy kávy na hradě Švihov. Po kliknutí na fotografii ji zvětšíte.


McCafé přichází. Bude kvalitní?

McDonald přichází s dlouho avizovaným projektem - chystá se nabídnout lepší kávu za nižší cenu. První speciální koutek se otevře 16.července na dálnici D1 u Průhonic.


Vykrádání automatů na kávu je byznys

Zvláštním způsobem se rozhodli vydělávat tři mladíci z Brna. Když nejmladší z nich v listopadu vyšel po pěti letech z vězení, pustili se spolu s bratrem a dalším kamarádem ve velkém do vykrádání automatů na kávu. Drobné z automatů se jim podařilo vzít celkem padesátkrát. A celková škoda se vyšplhala přes 750 tisíc korun.


Jak bylo na Festivalu kávy 2009 v Brně

Nikdo z lidí, kteří milují kávu a vše s ní spojené nevynechal program v obchodním centru Olympia v Brně ve dnech 26. 3 – 5. 4. 2009. A co, že tam lidi vlastně táhlo? Mnoho věcí, ale především káva, káva, káva.


Výstava kávy na hradě Švihov

Výstava o historii a současnosti oblíbené pochutiny - kávy. Pro výstavu byly zapůjčeny předměty z fondů Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech,Domu historie Přešticka, Státního hradu Švihov a od dalších soukromých osob.


Pašerák kokainu v kávě se mstí

Odsouzený pašerák kokainu z Kolumbie Václav Novotný-Urban plnil před více než deseti lety přední stránky novin. Nyní vrací úder dvěma korunním svědkům ve svém případu, bývalým prodejcům kávy, a to paradoxně přímo z českého vězení. Oba žaluje o milionové částky. Chce po nich peníze za kávu, se kterou tehdy kokain do České republiky putoval. Celý náklad přitom policie zabavila a zničila.


Festival kávy 2009 v Brně

Do České republiky míří unikátní výstava historických kávovarů Collezione Enrico Maltoni. Ojedinělá expozice se představí na konci března v rámci Cafe Festivalu v nákupním a zábavním centru Olympia Brno.


Za kávu se v Česku více utrácí

Útraty Čechů za kávu v obchodech rostou a v posledním roce se přiblížily pěti miliardám korun. Češi, kteří byli dlouhá léta zvyklí mletou kávu připravovat na klasický turecký způsob, přicházejí na chuť instantním kávám. Zatímco prodej rozpustné kávy roste, odbyt pražené kávy klesá. Vyplývá to ze statistik společnosti Nielsen i vyjádření výrobců a obchodníků.


Café jazykové kurzy

Zajímavý jazykový kurz připravila společnost Alka Language Specialist. Studium jazyka u šálku kávy. Kurz je vhodný pro milovníky dobré kávy, kteří si rádi neformálně povídají a nevyhledávají prostředí sterilních učeben.


Největší cappuccino v ČR

Na veletrhu Top Gastro, který se konal ve dnech 5.-8. února 2009 bylo vyrobeno rekordní největší cappuccino v Čechách. Rekord se povedl na první pokus.