Připravili jsme s ČT pořady o kávě

Pokud jste nestihli shlédnout v televizi, tak na těchto internetových stránkách se můžete podívat na několik praktických pořadů o kávě, které jsme natáčeli společně s Českou televizí. Přejeme příjemnou zábavu.

Káva jako estetický zážitek

Přestože kávomilci nad ní ohrnují nos, je káva s mlékem stále oblíbenější. Tu následující si můžete připravit i doma.
přehrát on-line

Káva a zdraví

Říká se, že není nic lepšího, než dobrá káva po ránu. A pokud tedy kávu hned po ránu, tak raději espreso nebo překapávanou. Klasický český turek není úplně to nejzdravější. Je to i jen tím, že většinou kávu lidé zalévají vařící vodou.
přehrát on-line

Instantní káva

Požadavkem dnešní uspěchané doby je mít všechno rychle a jednoduše. To se týká i kávy – především té instantní. Je ale vůbec z kávy?
přehrát on-line

Espresso

Káva je všeobecně oblíbený nápoj, ale espresso je prý nejoblíbenější. Je to pravda?
přehrát on-line

Příprava kávy

Alfou a omegou dobře připravené kávy je její umletí. A to nejlépe v dobrém mlýnku. Vzpomínáte si, s jakým nadšením jsme si vozili mlýnky z NDR? Bohužel byly tříštivé a k přípravě kávy naprosto nevhodné. Dnes je situace jiná, máme si opravdu z čeho vybírat, někdy to ale není snadné, protože např. hrubost na mlýnku si musíte vyzkoušet sami. Stupnice jsou pouze orientační a hrubost není nikde přesně definována.
přehrát on-line

Jak si kávu vybírat

Také se Vám stává, že stojíte před plnými policemi kávy a nevíte co vybrat?
přehrát on-line

Pražení kávy

Aby se káva dala vůbec pít, musí se upražit. Ta tam je doba obrovských státních pražíren. Dnešní trend je raději pražit méně, ale kvalitně. Tomu však předchází každoroční cestování po světě. Vybrat vždy tu nejlepší a cenově dostupnou kávu. Když se podaří kávu vybrat a dopravit do pražírny, přichází další čarování. Směsi se musí správně namíchat, a to trvá několik týdnů i měsíců.
přehrát on-line

Druhy kávy

Cesta káva do vašeho šálku je dlouhá. Nejde ani tak o to, odkud přicestovala, ale co se s kávou všechno děje. Ona ta kávová zrnka utržená přímo z keře by vám asi moc nechutnala. Většinou nepijeme čistou arabiku nebo robustu. Vždyť deset deka té nejlepší arabiky může stát i několik tisíc korun. Každý prodejce proto nabízí především směsi.
přehrát on-line

Káva

Vychutnáváte si raději kávu doma, nebo v přítmí útulné kavárny? A vlastně jakou kávu máte nejraději?
přehrát on-line