Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

McCafé přichází. Bude kvalitní?

McCafeMcDonald přichází s dlouho avizovaným projektem - chystá se nabídnout lepší kávu za nižší cenu. První speciální koutek se otevře 16.července na dálnici D1 u Průhonic.

Kavárenským řetězcům Starbucks, Coffee Heaven, Costa Coffee nebo Café Emporio přibude silný konkurent.

Tržby MacDonaldu v tuzemsku mají stále rostoucí tendenci. Tento projekt by měl tento rostoucí trend zachovat a obrat, který byl minulý rok 3,776 miliard korun (18% nárůst oproti předešlému roku), ještě navýšit.

"Plánujeme otevřít další kavárny, tato určitě není poslední," uvedla tisková mluvčí pro Mcdonald Drahomíra Jiráková. Jako další by mohla být kavárnička na Evropské třídě v Praze.

Tyto kavárenské koutky by měly být umístěny ve stávajících provozovnách. V zahraničí už úspěch mají, protože nabízí jiný druh kávy než samotné fastfoody. Káva bude podávána místo plastových kelímků v porcelánových šálkách a lidé si budou moci koupit i různé typy zákusků. Na kávu byl najat odborník Michaela Öhler, který zaváděl tento projekt už v Rakousku.

Nás především zajímá, zda se bude jednat o opravdu kvalitní kávu, kterou žádný z námi navštívených řetězců kaváren nenabízí. Vždy se jednalo kvalitní avšak starší kávu, která by nesplnila žádnou z bývalých československých norem. Nechejme se překvapit.