Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Kelímky na kávu? Budoucím archeologům zamotají hlavu.

Jsou kresby na náhorních plošinách Nazca přistávacími drahami pro lodě mimozemských civilizací? A postavili egyptské pyramidy návštěvníci z vesmíru?

Jednorázové kelímky

Patrně ne, ale s jistotou to říct nemůže nikdo. Neznáme účel obřích staveb starověku, neznáme ani technologii, která je vystavěla. Egyptská říše je nám vzdálena několik tisíc let, přitom současná archeologie tápe. Teď si představte, jak se budou tvářit archeologové za 100 000 let, až najdou artefakty, pocházející z 21. století.

Propast věků přežije Apple a kelímky na kávu

Popravdě, nenajdou toho moc. Lidské ostatky sto tisíc let nevydrží, supermoderní stavby dneška se nezachovají také. Nepřežijí žádné knihy, obrazy či sochy, nezachová se nic, co by budoucím badatelům pomohlo najít, proč bylo 21. století érou uctívačů nakousnutého jablka, kteří popíjeli jakýsi nápoj z malých nádobek z prapodivného materiálu.

Ano, propast věků přežijí titanové schránky notebooků Apple a jednorázové kelímky na kávu, které neumí rozložit žádná z bakterií.

Celý článek najdete na serveru Paranormal News. Zkuste si jej připomenout pokaždé, když si dáte kávu do kelímku s sebou.