Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Kávová spravedlnost

Svět kávy je pln bídy a bezpráví. Nespravedlnost, honba za ziskem, vykořisťování a okrádání nejchudších obyvatel planety je na denním pořádku. Podívejte se na hodinovou reportáž České televize, kde uvidíte jak svět kávy vypadá, jak se káva praží a připravuje. Dokument ukazuje jednu z možných cest jak obchodovat s kávou.

Film Kávová spravedlnost Vás přivede do pohoří Mount Elgon ve východní části Ugandy, kde poznátei pěstitelku kávy Jennipher. Na štáb tam čekala její početná rodina a zavedená farma. film o obchodního modelu tzv. fair trade, neboli spravedlivého obchodu, kterou z Evropy úplně nevidíme – pro nás tady je to značka, která znamená většinou vyšší cenu výrobku (často také vyšší marže pro obchodníky) a má za sebou příslib sociální odpovědnosti k pěstitelům surovin. Film chce přiblížit ten pohled z druhé strany, právě očima africké farmářky, která evropskou konzumní společnost nezná - co hmatatelně znamená fair trade pro ni. Natáčení probíhalo také i s dalšími farmáři, obchodníky, aktivisty i spotřebiteli, nejen v Ugandě, ale i v Británii a České republice.

Dokument o kávě naleznete na této adrese: DOKUMENT O KÁVÉ- Kávová spravedlnost

Situace v Africe je opravdu kritická. Když jsme my sami poptávali kávu v Africe, tak někteříí pěstitelé nechtěli ani platit penězmi, protože je "nepotřebovali".

Prodáme Vám kávu a Vy nám za to pošlete bagr.