Kavárny a podniky


Jak se vyrábí tradiční české mlýnky LODOS

Správný obchodník by měl vědět, co prodává. Proto jsme se již poněkolikáté vypravili do Lomnice nad Popelkou, kde v manufaktuře LODOS vyrábějí oblíbené mlýnky na kávu i další kvalitní domácí potřeby. Nejspíše i vy máte doma něco z produkce LOmnických DOmácích Strojků.


Starbucks - káva ve stylu

Společnost Starbucks nevytvořila latté. Ani neudělala první espresso. Starbucks jen prodává kávu.


Čerstvá Káva v Cross Café

V prvním patře klubu Cross byla otevřela zajímavá kávarna. Otvírací doba kavárny je každý den od 20:00. V průběhu dubna by měl být spuštěn i denní provoz. Každou středu je v kavárně na programu kino (BIOKÁF).


Historie kaváren

Dovolujeme si představit Vám novou místnost pro služby veřejnosti určenou, pro pohodlí, práci i odpočinek charakteru různého. K potřebám Vašim bude sloužiti každým dnem, od svítání do zvonění klekání, bez zdráhání nejmenšího. Ale nyní již nemarněme slovy. Pojďte a ochutnejte kávu naši nejčerstvější!


Druhy a typy kaváren

Vizáž kaváren se od dob minulé příliš nezměnila, velmi často je zachován i interiér a atmosféra z doby svého vzniku.


Úvod do historie kaváren

Káva to ze začátku neměla vůbec lehké – proti kavárnám se stavěli obchodníci s limonádami, s vínem a s pivem a pak se snažili bránit i jejich provozování. Ale kavárny se pomalu stávaly centrem zábavy i společenské konverzace, navštěvovali je výtvarníci, umělci, hudebníci i politici.