Moka konvice Bialetti Moka Express

Jestli je mezi moka kávovary nějaký, který lze bez nadsázky označit za klasický, je to právě tento. Přes 200 milionů prodaných kusů, titul „nejvíce kopírovaný“ výrobek ve světě kávy. Potřebujete další doporučení? Dopřejte si legendu.

Barva:Stříbrná
Celkový objem:0.090 l
Určeno na:2 šálky
Výrobce:Bialetti

Původní cena: 699,00 Kč - sleva 30 %!

489,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
 • Moka konvice Bialetti Moka Express

Popis produktu Moka konvice Bialetti Moka Express


Bialetti, firma s „kníratým panáčkem“ ve znaku, vyrábí moka konvice již od roku 1930 – model Moka Express patří k těm nejpovedenějším a nejžádanějším. Splňuje vše, co od moka konvice můžete očekávat - silné dno rovnoměrně zahřeje vodu, velká rukojeť dobře padne do ruky, hliníkové tělo už po pár šálcích získá jedinečnou patinu, která dává kávě nezaměnitelnou chuť. Právě chuť a jednoduchost použití udělaly z Moka Express legendu.

Moka konvice Bialetti Moka Express v kostce:
 • Vyrobeno z potravinářského hliníku
 • Ve světě prodáno přes 200 milionů kusů
 • Jednoduchá příprava chuťově plné kávy
 • Kvalitní zpracování

Vhodné pro použití na následujících typech vařičů: plynový, sklokeramický, elektrický. Tento výrobek splňuje normu EN 602. Mytí v myčce nádobí nedoporučujeme.

Parametry

MateriálHliník / Plast

Recenze, dotazy a komentáře


 • 5.1.21 - Zčernání - napsal(a) J.K.

  Dobrý den,
  manželka nechala vrchní část konvičky ve dřezu a ta následně zčernala. Nevíte zda je bezpečné i nadále konvičku používat? Nebo nemáte nějaký tip, jak jí vyčistit? Já ji pro jistotu dal stranou a nepoužívám ji.
  Děkuji J.K.

  • 7.1.21 - Re: Zčernání - napsal(a) Monika Ludmilová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, dle výrobce se tato konvička nedoporučuje čistit žádným saponátem, pouze propláchnout vlažnou vodou. Jelikož neznáme přesné okolnosti, nemůžeme Vám doporučit její další používání.


 • 18.10.20 - Základní rady - napsal(a) Petr Pavel

  Dobrý den přeji,
  obracím se na Vás s několika dotazy ohledně moka konvice na 2 šálky.

  1) Kávu si děláme v domácím prostředí, ale také velmi často na čundru v lese na ohni. Doporučujete jednu nebo dvě, popř. jaké?

  2) Předpokládám, že je lepší si kávu sám namlít před konzumací než kupovat namletou, když není tak velká spotřeba? Popř. jaký mlýnek doporučujete zakoupit k moka konvici vzhledem k hrubosti kávy?

  3) Četl jsem, že káva z moka konvice je velmi silná. Jak postupovat, když budeme chtít slabší. Naplnit kávu po okraj nádoby, nechat uvařit a posléze ještě dolít horkou vodou?

  Předem děkuji za rady!


  • 19.10.20 - Re: Základní rady - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, zda-li zakoupit jednu na dvě konvičky v případě domácího a venkovního využívání, záleží opravdu pouze na Vás. To stejné platí také při výběru konkrétní konvičky. Velikost doporučujeme zvolit vždy podle toho, jaké množství budete připravovat nejčastěji. Zároveň nedoporučujeme používat menší množství kávy, než na které je moka konvička určena. Kávu vždy doporučujeme mlít až těsně před její přípravou, a tak chcete-li si kávu raději namlít sám a budete potřebovat kvalitní mlýnek, z naší nabídky bychom Vám doporučili mlýnek na kávu Hario Mini Mill Slim. Tento mlýnek disponuje keramickými mlecími kameny, na jedno semletí pojme až 24 gramů kávy a díky ukotvené ose zvládne mletí od jemného mletí na moka konvičku až po hrubé mletí na french press. Chuť kávy z moka konvičky je opravdu o něco silnější, než z klasického kávovaru. Extrakce probíhá při bodu varu, takže je důležité vždy dodržovat správný postup, aby se káva nespálila a následně nebyla hořká. Voda ve spodní nádobce musí být nalitá vždy pod pojistným ventilem a káva nesmí být nikdy v násypce upěchovaná. Je nutné zachovat gramáž kávy, která je určená pro danou konvičku. Dále musí být konvička perfektně utažená (na okrajích násypky nesmí zůstat nečistoty). V případě, že máte zájem připravit si chuťově jemnější kávu, doporučili bychom Vám vyzkoušet AeroPress. Kombinuje výhody french pressu a dripperu a bezkonkurenční filtrovanou kávu připravíte už do jedné minuty.


 • 16.4.20 - Bialetti Moka Express - napsal(a) Petr Jonáš

  Dobrý den, máme doma Bialetti Moka Express konvičku, do které bychom potřebovali koupit nové těsnění. Bohužel ale nevím, jestli máme konvičku na 2 šálky nebo na 3 - 4 šálky. Poradíte mi prosím, jak bych to mohl zjistit? Co změřit? Ze spodní části konvičky je uvedeno číslo D30, ze spodní strany pokličky je uveden kód ST/19 a 3 v kroužku. Poradíte mi prosím? Děkuji moc. Petr Jonáš

  • 16.4.20 - Re: Bialetti Moka Express - napsal(a) Monika Ludmilová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, moka konvice Bialetti Moka Express na 3 šálky má objem 0,15 l, na 4 šálky 0,20 l a vnější rozměr těsnění je 6,5 cm, vnitřní 5 cm. Moka konvice Bialetti Moka Express na 2 šálky má objem 0,09 l a vnější průměr těsnění je 5,6 cm, vnitřní 4,2 cm.


 • 3.10.19 - Bez nadpisu - napsal(a) Jana Rejnušová

  Dobrý den,
  chci si koupit konvičku pro 2 šálky. Je možné do konvičky použít
  kávové pody?
  Děkuji za odpověd\'.

  • 3.10.19 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Ivana Reich, Čerstvá Káva

   Dobrý den, do moka konvičky nelze použít kávové pody, na přípravu kávy potřebujete jemně mletou kávu.


 • 11.7.19 - Plyn - napsal(a) Lubomir

  Dobrý den,
  lze tuto konvičku používat na sporáku s plynovým hořákem?
  Děkuji

  • 11.7.19 - Re: Plyn - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, lze používat na plynový, sklokeramický i elektrický sporák.


 • 22.11.18 - Těsnění - napsal(a) Lucie K

  Dobrý den, mám doma přesně tuto moka konvicku na dvě kávy. Dnes se mi z nějakého neznámého důvodu během vaření roztavila gumicka( těsnění, jak je možné ze se zo vůbec stalo?), potřebuji objednat tedy novou, ale vůbec nevím jakou. S moka konvicku jsem si rovnou objednala náhradní( která tam měla podle popisu pasovat), ale je malá. Tak nevím zda jsem se prokoukla, nebo je nějaký speciální způsob jakým se těsnění mění ?

  • 23.11.18 - Re: Těsnění - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, je nám velice líto, že se Vám těsnění roztavilo. S tímto jevem se nesetkáváme často, převážně je to způsobeno příliš vysokou teplotou sporáku při vaření v moka konvičce. Náhradní těsnění na tuto moka konvičku nabízíme zde: Těsnění Bialetti pro hliníkové kávovary na 2 šálky . Speciální způsob na výměnu těsnění není, jen těsnění vyjmete a nasadíte nové. Pokud máte opravdu tuto hliníkovou konvičku na dva šálky, tak výše uvedené těsnění padne přesně.


 • 16.9.15 - Indukce - napsal(a) Dana Benesova

  Dobry den,
  je možné použít moka konvici na indukci? Dekuji.

  • 16.9.15 - Re: Indukce - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Tento typ moka konvičky - Moka konvice Bialetti Moka Express - není určen pro použití na indukci. Pro indukční vařiče jsou určeny moka konvičky vyrobené z nerez oceli - např. Moka konvička Bialetti Venus Bialetti Venus nebo Moka konvice Bialetti Moka Induction - Moka Induction.


 • 24.4.15 - Káva - napsal(a) Anonym

  Dobrý den,
  Chci se zeptat kolik lžiček kávy vejde do sítka tohoto kávovaru. Případně kolik vejde do kávovaru na 0,1 l.
  Děkuji

  • 26.4.15 - Re: Káva - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Do této moka konvičky určené na 2 šálky je potřeba pro přípravu kávy nasypat do sítka cca 14g mleté kávy. Objem uvařené kávy v této moka konvičce je 0,1 l.


 • 25.11.14 - Množství - napsal(a) Patrik

  Dobrý den,

  dá se prosím nějak ovlivnit množství připravené kávy? Př: můžu dát do konvičky buď méně kávy a méně vody, aby vznikla jen jedna káva? Budu chtít někdy připravit jen jednu porci a někdy zase dvě..děkuji

  • 28.11.14 - Re: Množství - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ideálně vždy doporučujeme kávu připravovat dle dané velikosti moka konvičky. V moka konvičce lze připravit méně kávy, ale výsledný nápoj nebude té správné chuti.


 • 22.11.14 - Sklokeramika a hliník - napsal(a) Daniel

  Cituji z návodu ke sklokeramické desce:
  \" Na horkých varných zónách není dovolena příprava jídel v hliníkových nádobách nebo v nádobách z umělých hmot. Na sklokeramickou varnou desku nepokládejte žádné předměty z umělých hmot nebo z aluminiové fólie\"
  Vy uvádíte že je určeno na sklokeramiku, prosim tedy o vysvětlení.

  • 23.11.14 - Re: Sklokeramika a hliník - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobré odpoledne, moka konvičku lze skutečně použít na sklokeramické varné desce. Pokud máte v návodu k Vaší varné desce uvedeno něco jiného, pak je to záležitost výrobce desky, se kterou bohužel nic neuděláme. Konvička bude fungovat a nijak se nepoškodí, pokud však máte nějakou speciální varnou desku, která se nesnese s hliníkem, pak nedokážeme ručit za to, že se nepoškodí varná deska.


 • 3.11.14 - Gramaz kavy v nadobke - napsal(a) Simon

  Dobrý den. Kolik gramu mlete kavy se zmesti do nádobky pro velkost konvicky na 2 salky? Ve videu sype dotycny 6 malych lyzicek, t.j. 6 x 7g = nie je to \"smrtak\" ? Dekuji.

  • 4.11.14 - Re: Gramaz kavy v nadobke - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, jedna porce kávy v moka konvičce = cca 7g. Tedy moka konvička na dva šálky pojme cca 14g mleté kávy.


 • 25.4.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Michal

  Dobrý den. Vlastním Bialetti moka express 1 šálek, chtěl bych se zeptat, zda by šel sehnat nový trychtýř od Bialetti, pokud ne, tak zda trychtýř nabízejí i jiné firmy (např. GAT) a pokud ano, tak jestli nemáte zkušenosti s kompatibilitou trychtýřů jiných značek do konvice bialetti. Děkuji za odpověď.

  • 25.4.14 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, bohužel, náhradní trychtýřek do moka konviček Bialetti nenabízíme. Trychtýřky od G.A.T. momentálně nemáme žádné skladem, kompatibilitu s řadou Bialetti tedy nemůžeme ověřit.


 • 16.4.14 - Čištění - napsal(a) Martina

  Dobrý den,

  jsou všechny části přístroje lehce čistitelné nebo jsou potřeba speciální přípravky? (bydlíme v oblasti s hodně vápenitou vodou)
  Předem děkuji za odpověď

  • 16.4.14 - Re: Čištění - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, moka konvička lze velmi snadno "rozebrat" a umývat, není třeba speciálních přípravků, ba naopak, doporučujeme umývat pouze pod tekoucí vodou.


 • 3.4.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Dobrý den,

  je možné zakoupit i variantu 1 šálek? Pokud ano, kdy bude tato varianta k dispozici

  • 4.4.14 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, bohužel, náš dodavatel moka konvičku Bialetti Express na 1 šálek nemá k dispozici :-(


 • 6.11.13 - umývání - napsal(a) Lenka

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda by se při každém mytí konvičky měly vytahovat i sítko a gumička. Předem děkuji za odpověď.

  Lenka

  • 6.11.13 - Re: umývání - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, určitě doporučujeme po každém použití umývat celou konvičku včetně sítka a těsnění.


 • 12.7.12 - Dotaz - napsal(a) Čermák

  Vlastním tuto konvici pro 2 osoby. Jsem s kvalitou uvařené kávy naprosto spokojen. Potřebuji vědět, zda musím obsah filtru naplnit až nahoru, nebo použít menší obsah kávy. Lze zakoupit konvici pro jednu osobu?
  Děkuji za odpověď.

  • 18.7.12 - Re: Dotaz - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pokud se nanaplní nádobka na kávu celá, je pak připravená káva slabší, jelikož přes menší množství kávy prochází rychleji. Doporučím Vám při menším množství kávu jemněji namlít a více utlačit.


  Recenze produktu Moka konvice Bialetti Moka Express

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.82 / 5


 • miloš hodnotil 27. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • mám i neznačkovou,ale tato konvička je neporovnatelně lepší


 • Malič hodnotil 24. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • S konvicí jsem plně spokojen, splňuje mé požadavky na snadnou a rychlou přípravu výborné kávy. Malý problém mám s nepohodlnou ručkou.


 • Anonym hodnotil 18. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 05. 2013 tento produkt známkou 3.0 / 5


 • Anonym hodnotil 09. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Šikovné do málé kuchyně pro milovníky kávy. Vyrovná se i dražším kávovarům. Rozhodně doporučuji.


 • Kačer hodnotil 25. 05. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Perfektní.


 • Anonym hodnotil 17. 05. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Jan Smolík hodnotil 23. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Byl jsem mile překvapen, káva je opravdu chutná a má i pěnu.. Za ty peníze výborná investice pro ty co rádi pijí silnou kávu..


 • Anonym hodnotil 13. 02. 2014 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Pro ty, kteří opravdu chtějí kvalitní a silnou kávu a nechtějí utrácet moc peněz. Oproti jiným kávovarům, překapávačům i za pár tisíc je to nebe a dudy. Káva se opravdu chuťově přiblíží k espressu z velkých stolových pákových pressovačů.


 • Anonym hodnotil 18. 04. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Aneta hodnotil 25. 05. 2014 tento produkt známkou 3.5 / 5

  • konvicku bych znamych doporucila urcite, jen bohuzel nevim zda zrovna z tohoto obchodu :( ale verim, ze case se konvicka "zajede" :)


 • Anonym hodnotil 26. 05. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 15. 12. 2014 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Dárek, zatím nevyzkoušeno


 • Anonym hodnotil 26. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • no problem


 • misule hodnotil 23. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 31. 03. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Lenka hodnotil 30. 04. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Všichni jsme naprosto spokojeni, obyčejná (český turek) či rozustná káva je dávnou historií


 • Anonym hodnotil 31. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Konvička je skvělá na přípravu kávy kdokoliv během dne. Je téměř nehlučná a káva z ní je moc dobrá. Snadno se myje. Navíc i vypadá pěkně na poličce. Jedinou nevýhodu spatřuji v těsnění, které se občas trochu uvolní, a konvička pak trochu protéká - takže to chce před každým použitím zkontrolovat.


 • Anonym hodnotil 29. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • spokojenost


 • Anonym hodnotil 24. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • vynikajici silna kava, pro me dostacujici mnozstvi (delam si kavu sam pro sebe), mam rad velikost espresa, takze pro cechy, kteri maji radi velke hrnky nedostacujici.


 • Anonym hodnotil 18. 03. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 11. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Blanka hodnotil 27. 12. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Produkt jsem nezkoušela, byl to dárek. Já svojí konvičku už mám několik let a jsem spokojená.


 • Václav hodnotil 26. 03. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dobrá volba pro domácí přípravu silnější chutné kávy. (S verzí konvičky na dvě porce jí lze v reálu vyrobit cca 80 ml.)


 • Tertexia hodnotil 05. 03. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 30. 07. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 08. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 02. 2019 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Tuto konvičku používám již mnoho let. Dokonce jsme s ní v práci vařili kávu cca 3x denně - v kanceláři byla v užívání po mnoho let a stále fungovala perfektně, jen bylo po delší době nutné vyměnit těsnění. To se ale dá koupit zvlášť. Káva je z ní výborná, myslím, že je kvalita srovnatelná i s kávovary. Občas jsem ochutnala kávu z levnějších kávovarů a z této konvičky byla chuť dokonce lepší. Což bych na první pohled nečekala - je to malá, jednoduchá věc a přesto vaří dobrou kávu - skvělý nápad, který nestárne ani s rozvojem elektroniky :). Když se člověku rozbije kávovar, ne každý si ho dokáže opravit - tady se nemá moc co porouchat a když už něco odejde, dokoupí se nový díl a je hotovo. Zkrátka - za dobrou cenu skvělá káva. Osobně jsem veliký fanoušek této konvičky a tuto recenzi píšu po koupi jednoho kusu našemu tchánovi, který ji ještě nemá a dlouho o ní uvažoval. Přeji všem, kdo si ji koupí, aby s ní byli spokojeni :).


 • Anonym hodnotil 07. 05. 2019 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 06. 2019 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 03. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 10. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kvalita


 • Anonym hodnotil 15. 03. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 04. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 05. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Moka konvička je výborná, jednoduchá příprava i čištění, splnila naše představy o dobré čerstvě mleté kávě. Velkou výhodou je, že díky malé 'velikosti' si ji můžete vzít s sebou na chatu/chalupu, na dovolenou, do kempu i na čundr. Doporučuji každému, kdo hledá chuť kávy jako espresso, ale nechce investovat 15 i více tisíc do kvalitního kávovaru. Léta jsme se ženou doma pili instantní kávu, vyzkoušeli všechny ty dražší značky i kapslový kávovar, ale nic se nevyrovná chuti profi espressa z kavárny. Moka konvička se jí velmi blíží pokud tedy oželíte pěnu na hladině.


 • Anonym hodnotil 20. 01. 2022 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Konvička je krásný doplněk do kuchyně. Jediná nevýhoda je zezačátku, než správně pomelete kávu.