Chemex Classic (CM-8A)

Chemex Classic je tradičním nástrojem k přípravě kávy pro opravdové fajnšmekry. Nabízí příznivou cenu i snadnou obsluhu a zamiluje si ho každý, kdo si rád vychutnává i ty nejjemnější chuťové nuance skvělé kávy.

Barva:Čirá
Celkový objem:1.18 l
Určeno na:8 šálků
Výrobce:CHEMEX

Původní cena: 1899,00 Kč - sleva 29 %!

1349,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22k vyzvednutí 6. 8. (objednáte-li do 15:30)
 • Chemex Classic (CM-8A)
 • Chemex Classic (CM-8A)

Popis produktu Chemex Classic (CM-8A)


Kdysi ho milovala celá Amerika a našli byste ho ve většině domácností. Chemex je dílem excentrického chemika Petera Schlumbohna, který ho vytvořil v roce 1940 a brzy se s ním dostal na stránky časopisů i do prestižních kolekcí moderního designu. Čím byl Chemex tak výjimečný?

Jak již naznačuje jeho název, vycházel ze zkušeností svého tvůrce s laboratorním vybavením i chemií jako takovou. Než Schlumbohn svůj nejúspěšnější vynález navrhl, důkladně studoval proces louhování kávy a navrhl Chemex tak, aby s ním, dle jeho vlastních slov, mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“.

Precizní filtrace

Aby z přípravy dokonalého šálku kávy udělal skutečně snadnou věc, musel Schumbohn především navrhnout způsob perfektní filtrace kávy. Proto vymyslel speciální silné filtry, které jsou jedním z důvodů, proč Chemex dokáže nabídnout kávu tak jasné a čisté chuti. Mezi ty další patří samozřejmě promyšlený tvar a použití borosilikátového skla, které ani náznakem neovlivňuje chuť výsledného produktu.

Forma sladěná s funkcí

Design Chemexu je ve své podstatě primitivní. Vychází z chemického zařízení nazývaného Erlenmeyerova baňka. Ta je v horní části protažena do tvaru přesýpacích hodin a doplněna o dřevěný „korzet“ v nejužší části, který umožňuje bez problémů uchopit i Chemex plný horké vody. Sladění formy a funkce se u Chemexu podařilo natolik dobře, že byl již tři roky po svém představení zařazen do exkluzivní kolekce designu v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Dostupné řešení pro náročné

Obrovskou popularitu si Chemex v době, kdy ještě nebyly běžné automatické kávovary, získal především díky snadné obsluze a konzistentně špičkovým výsledkům. Stačí použít vodu o správné teplotě a je téměř nemožné kávu v Chemexu zkazit. Přitom je legendární aparát dostupný téměř každému – a navíc bude představovat elegantní doplněk vaší kuchyně.

Kávovar Chemex Classic v kostce:

 • Legendární design
 • Špičková kvalita filtrace
 • Snadná obsluha
 • Vynikající chuť kávy
 • Dostupný ve velikosti na 3, 6, 8 a 10 šálků

Parametry

MateriálSklo / Dřevo

Recenze, dotazy a komentáře


 • 19.9.16 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Ten udávaný objem 1.18 l je celkový objem skleněné nádoby, takže až po samotný horní okraj a nebo je to maximální množství kávy co lze najednou udělat, takže je to objem pouze spodní baňky a dosažená hladina bude jen po samotný filtr? Děkuji.

  • 21.9.16 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, udávaný objem 1,18 l je skutečné množství kávy, které lze v Chemexu připravit.


 • 14.9.16 - Rozměry - napsal(a) Ondra

  Jake jsou prosim vsechny rozmery tohoto chemexu? Vyska i oba prumery. Dekuji.

  • 15.9.16 - Re: Rozměry - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, výška Chemexu Classic je 23 cm. Průměr dna je 11,5 cm, průměr okraje horní části Chemexu je 13,5 cm. Obvod nejširší části (spodní baňky) je 45,5 cm.