Káva Nikaragua Fincas Mierisch - mletá

Rázná, jemná, ale vyvážená. Bohatá chuť kávy z rodinné farmy Mierisch kombinuje pomerančové tóny s výrazným čokoládovým aroma. Prvotní svěžest dokonale doplňuje lehké tělo, ve kterém ucítíte sladký karamel.

Typ:Mletá káva
Balení:Sáček s ventilem
Hmotnost:250 gramů
Výrobce:ČERSTVÁ KÁVA

269,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
  • Káva Nikaragua Fincas Mierisch - mletá

Popis produktu Káva Nikaragua Fincas Mierisch - mletá


Nikaragua Fincas Mierisch patří do stříbrné řady káv, která je určená pro objevitele nových chutí. Světlejší pražení zvolené pro tuto řadu rozvíjí v kávě ovocné tóny a příjemnou lehkou kyselost.

Pokud rádi poznáváte nové chutě, které může kvalitní káva nabídnout, pak je stříbrná řada ideální právě pro vás. Více informací o stříbrné řadě si můžete přečíst na našem blogu.

O kávě

Vyrůstá z rodinné tradice, svědomitého přístupu k přírodě i lokální komunitě. A také z půdy v horských oblastech Jinotega (1 250 až 1 400 metrů nad mořem). Právě tam jí vlhké klima poskytuje co možná nejlepší podmínky ke zrání. Hlavní sběr probíhá od prosince do března. Ručně a s pomocí místních. Zrnka se následně zpracovávají mokrou metodou, která zajišťuje čistší a bohatší chuť.

Rodinné farmy Fincas Mierisch fungují už více než sto let. Zkušenosti i plantáže se předávají z generace na generaci, a tak se neustále zlepšují, posouvají a rostou. Hodně se toho za ta léta změnilo. To důležité ale zůstává – respekt k přírodě i místní komunitě. I díky tomu se kávy z farem Fincas Mierisch pravidelně umisťují v žebříčku Cup of Excellence.

O zemi, kde se káva pěstuje

Nikaragua patří mezi nejchudší státy v Latinské Americe. Jen ve 20. století se místní lidé museli vypořádat s mocenským převratem, ničivým zemětřesením a nefungující infrastrukturou. A právě proto se obracejí k přírodě. Kultivují ji. Citlivě a s ohledem na možné dopady.

Postupem času se tak káva stala hlavním vývozním artiklem. A dodnes posouvá ekonomiku i život celých komunit. Přes 300 000 obyvatel má co do činění s kávou. Farmáři tak často zabezpečují celé rodiny. S důrazem na vzdělání dětí a udržitelnost. A samozřejmě výslednou chuť.

Právě na svazích hor v oblastech Matagalpa a Jinotega dozrává ta nejlepší nikaragujská káva. Káva, která si udržuje prestižní postavení na trhu. Která nabízí jedinečný chuťový profil. A zážitek.

Chuť kávy

Svěží pomerančové tóny perfektně doplňují výrazné čokoládové aroma. Samotné tělo je příjemně sladké, ale stále vyvážené. Ucítíte v něm stopy karamelu a třtinového cukru. Na samotném konci chuťového profilu pak čekají pekanové ořechy.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


    Recenze produktu Káva Nikaragua Fincas Mierisch - mletá

    Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 5.00 / 5


  • Anonym hodnotil 25. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


  • Anonym hodnotil 31. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

    • vynikající


  • Anonym hodnotil 25. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5