Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu

Ve světě si ji cení jako jedné z nejlepších káv. Svoji hedvábnou, a přesto bohatou chuť, získává na svazích vyhaslých vulkánů v kostarickém kantonu Tarrazu. Právě pro jemnost ji doporučujeme dámám a pro naprostou vyváženost těm, kdo s kvalitní kávou začínají. Nechat se svést jemnou chutí kávy, které dává sílu tropické slunce a životodárné vody Pacifiku, se ale může každý...


 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
 • Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu
Káva Costa Rica Tarrazu, mletá Costa Rica Tarrazu, mletá, 250g
ihned k odeslání

229,00 Kč vč. DPH

Káva Costa Rica Tarrazu, mletá Costa Rica Tarrazu, mletá, dóza, 250g
ihned k odeslání

279,00 Kč vč. DPH

Káva Costa Rica Tarrazu, zrnková Costa Rica Tarrazu, zrnková, 250g
ihned k odeslání

209,00 Kč vč. DPH

Káva Costa Rica Tarrazu, zrnková Costa Rica Tarrazu, zrnková, dóza, 250g
ihned k odeslání

259,00 Kč vč. DPH

Zobrazit ceny v €

Popis produktu Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu


Země střední Ameriky, která vzdálená nám jest, ale přesto setkati s ní se můžeme zejména na stáncích v tržnicích, neb k nám dováženy jsou zdejší banány a také velmi známá káva krásných a vyrovnaných vlastností. Představte si – slunce, moře, hudba a káva kvalitní k polednímu oddychu. Slunci sice není zcela možno poručiti, ani moře přenésti, ale kávu dovézti dokážeme...

Plantáže v kantonu Tarrazu

o kávě

Svoji chuť získává ve vysokých nadmořských výškách v kantonu Tarrazu, který jí propůjčil své jméno, tam, kde za dětských let planety Země bouřily sopky. Na kyselých půdách vyhaslých vulkánů a ve vlhkém podnebí nedalekého Pacifiku, násobeném paprsky tropického slunce, pěstují už celé generace pěstitelů kávy tu, kterou známe jako Tarrazu.

Dokonalost, vyváženost, čistota a jemnost. Kostarická káva se vyznačuje vysokou kvalitou, kávová zrna procházejí před expedicí přísným výběrem. Pro své chuťové vlastnosti si jí cení odborníci po celém světě.

o zemi, kde se káva pěstuje

Ze středoamerických zemí to byla právě Kostarika, kde se začala káva poprvé pěstovat ve velkém – první kávovníky sem byly dovezeny v roce 1779 z Etiopie. Dnes patří káva k jejím hlavním vývozním artiklům – uvádí se, že v zemi, kde žije 3,5 milionu obyvatel, roste na plantážích na 400 milionů kávovníků. Výhradně arabik, pěstování robusty je v Kostarice zakázáno. Vývoz kávy tvoří přibližně 25 % všech výnosů zahraničního obchodu Kostariky.

Plantáže v kantonu Tarrazu

Nejproslulejší plantáže najdete jižním směrem od San José, kostarické metropole, v kantonu Tarrazu – tady, především v oblasti San Lorenzo, se na kyselé sopečné půdě pěstuje jedna z nejžádanějších káv světa: káva Costa Rica Tarrazu. Káva, o které si právě čtete.

chuť kávy

Šálek kávy Costa Rica Tarrazu je vyvážený s mírnou aciditou. V nádherném aroma kávy se mísí tóny vanilky, oříšků, karamelu a jemných citrusů. V chuti nejprve převládnou kořeněné momenty, pak káva pomalu získá obvyklou vyváženost, aby se nakonec dostavila sladká chuť lískových oříšků. Vše dohromady tvoří nádhernou a čistou kávu.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


 • 16.9.21 - Dotaz ze zvědavosti - napsal(a) Radek Rieger

  Dobrý den,
  Objednal jsem si od Vás tuto kávu (společně i s jinými) a moc mi tato kostarická káva chutná. Moc rád bych věděl, čistě ze zvědavosti, jakou metodou byla zrna na tuto kávu zpracována?
  Děkuji vám za odpověď.
  S pozdravem Radek Rieger

  • 16.9.21 - Re: Dotaz ze zvědavosti - napsal(a) Pavel Zuska, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pane Riegere. Děkujeme Vám za Váš dotaz, jsme moc rádi, že Vám naše Costa Rica chutná. Tato káva byla zpracována washed neboli mokrou metodou. Díky tomuto zpracování může káva chutnat velmi svěže, ovocně, květinově a kyseleji než kávy zpracované suchou metodou.


 • 8.2.21 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Dobrý den, je prosím možno koupit kávu Costa Rica Tarrazu třeba v kilovém balení káva mi chutnala, ale 250g balení není moc ekonomické

  • 9.2.21 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Monika Ludmilová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, naši čerstvě praženou kávu nabízíme pouze ve 250g balení. Bohužel větší balení Čerstvé Kávy nenabízíme, a to především z důvodu zachování její čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného většího balení velmi špatně udržuje. Máme ověřeno, že 250g sáček naši zákazníci spotřebují v takové době, kdy je káva ještě stále čerstvá a neztrácí na svých chuťových vlastnostech.


 • 1.2.21 - Costa Rica - napsal(a) Katka

  Velke prekvapeni - zkousela jsem jiz jednu cerstvou brazilskou e neprisel mi mezi ni a oblibenou Lavazzou velky rozdil, tady vsak byl obrovsky! Kava je jemnoucka, nulova kyselost, vyborna jako flat white i samotna. Jen me mrzi jak rychle zmizela - chutnala tak moc, ze jsem si delala prumerne o dve kavy denne vic :D Uvitala bych vetsi baleni - vim, ze je tady v komentarich nekde napsano, ze kvuli cerstvosti atd delate jen 250g, ale kdyz clovek chce tak si objedna baleni treba 4, a akorat je z toho vice odpadu pak :)

  • 2.2.21 - Re: Costa Rica - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu, moc nás potěšila. Jelikož si na čerstvosti naší kávy opravdu zakládáme, větší balení bohužel nenabízíme, a to především z důvodu zachování její čerstvosti, vůně a kvality, která se u otevřeného půlkilového nebo kilového balení velmi špatně udržuje.


 • 3.12.20 - Jednocest.ventil a výběr kávy- Brikka - napsal(a) Melly

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli jsou obaly, v kterých kávu prodáváte opatřeny jednocestnym ventilem pro unik oxidu uhličitého a pak prosím o radu - je tato káva vhodná na pripravu v mokka konvicce Bialetti Brikka, případně, jakou ddalší mi můžete doporučit (preference bohatší pěna a minimální kyselost). Děkuji. Šklíbová

  • 3.12.20 - Re: Jednocest.ventil a výběr kávy- Brikka - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, naši kávu balíme do pytlíčků, které bohužel nejsou opatřeny jednocestnými ventily, na obale je však tvoříme manuálně (poblíž sváru na zadní straně pytlíku). Káva Costa Rica je vhodná na jakoukoliv alternativní přípravu kávy a na moka konvičku se také skvěle hodí například guatemalská káva, případně brazilská.


 • 24.8.20 - Dotaz - hořká káva - napsal(a) Lada

  Dobrý den,
  Přemýšlím, že bych si u vás zakoupila kávu. Ale bojím se, abych nevybrala moc kyselou - nesnáším kyselou kávu...

  • 25.8.20 - Re: Dotaz - hořká káva - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, velice nás těší, že máte zájem o nákup naší čerstvě pražené kávy. V případě, že nemáte ráda kyselé kávy, káva kostarická je pro Vás tou pravou. Její chuť je jemná a vyvážená, bez většího náznaku kyselosti. Velmi oblíbenou kávou je také káva dominikánská, která je charakteristická svou jemnou, sladkou chutí a nulovou aciditou.


 • 4.7.20 - Výborná káva - napsal(a) Petr

  Vynikající káva. Nečekal jsem žádné velkolepé chuťové zážitky za tu cenu, ale nastalo překvapení. Doporučuji

  • 7.7.20 - Re: Výborná káva - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Hezký den, děkujeme za Vaší úžasnou recenzi. Těší nás, že Vám kostarická káva od nás chutnala a budeme moc rádi, když vyzkoušíte také ostatní druhy z naší nabídky :)


 • 5.5.20 - Velmi dobrá káva - napsal(a) Petr

  Díky za velmi dobrou kávu. Plná a zároveň jemná káva s malou kyselinkou. Vypito v moka konvičce. Poměr cena/kvalita výborná.

  • 6.5.20 - Re: Velmi dobrá káva - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za úžasnou recenzi kávy :)


 • 20.5.19 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho vydrží tato zrnková kává (do kdy se musí spotřebovat)? a je to u všech zrnkových káv stejné?

  • 21.5.19 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, datum expirace u čerstvě pražených káv je 1 rok.


 • 14.5.19 - Bez nadpisu - napsal(a) Michal

  Dobrý deň,prosím Vás ,preferujem kávy na filter a svetlejšie praženie,akú by ste mi doporučili?
  Ďakujem pekne za odpoveď

  • 14.5.19 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, naše kávy nejsou praženy světle, ale na střední stupeň City Plus. Každopádně na přípravu filtrované kávy můžeme všechny naše Čerstvé Kávy doporučit, záleží již na chuťových preferencích každého zákazníka.


 • 14.5.19 - Bez nadpisu - napsal(a) Štefan

  Dobrý den,jaku kavu by ste mi doporučovali na V 60,mam rad aromaticke a ovocite kavy.dekuji

  • 14.5.19 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, z naší nabídky doporučujeme kávu Etiopie Sidamo, která má výraznější ovocné tóny. Pokud oceňujete u kávy i aciditu, doporučujeme ještě kávu Keňa Top Masai.


 • 20.11.18 - Bez nadpisu - napsal(a) Libor

  Dobrý den,
  chtěl bych od Vás vědět, jaký je čas mezi pražením a odesláním mé objednávky?
  Děkuji.

  • 20.11.18 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pražení našich čerstvých káv není nikdy starší než 14 dní od odeslání objednávky. V tomto předvánočním čase pražíme ještě častěji.


 • 7.9.18 - pražení - napsal(a) Joey

  Dobrý den, sháním kávu světlého pražení a neumím tuto informaci u jednotlivých typů káv najít :) Které Vaše čerstvé zrknkové kávy jsou světle pražené? Děkuji

  • 7.9.18 - Re: pražení - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, naše kávy jsou praženy na stupeň City, tedy střední stupeň. Světle praženou kávu momentálně nemáme v naší nabídce. Chystáme do budoucna.


 • 25.2.17 - Kyselost - napsal(a) Sarka

  Dobry den, ktera kava z vasich cerstvych kav je nejmene kysela?
  Diky


 • 9.2.17 - dá se? - napsal(a) anonym

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se káva dá použít do french pressu a jakou hrubost jsem ještě začátečník děkuji za odpověď :)

  • 10.2.17 - Re: dá se? - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, tato káva se dá použím i pro přípravu ve french pressu. Pokud si u nás objednáte rovnou mletou verzi kávy, lze napsat do poznámky k objednávce, že chcete kávu umlít na hrubost pro french press a my Vám jí takto těsně před odesláním připravíme. Pokud si budete kávu mlít doma sám, tak je třeba zvolit mletí na hrubo, aby káva nepropádávala sítkem french pressu - svojí velikostí by měla připomínat sůl (ale nejde zde o hrudky, nýbrž o "vločky").


 • 5.10.16 - Sklamala - napsal(a) Ameli

  Túto kávu som si kúpila na základe recenzií a už tak nikdy neurobím, pretože mne táto káva vôbec nechutila. Až ma zarazila jej divná chuť, ledva som ten sáčok dopila a dala som prednosť Sidamo, jednoznačne najlepšej káve. Pre mňa.

  • 6.10.16 - Re: Sklamala - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, každý máme "chuťové buňky" nastavené jinak, takže pokud některým našim zákazníkům tato káva chutná a chválí jí v recenzích, tak to ještě neznamená, že musí nutně chutnat i všem ostatním, proto jsme velice rádi, že jste kávu vyzkoušela a i když Vás nakonec nezaujala, našla jste si jiného favorita a to kávu Etiopie Sidamo (ke které jste také napsala pochvalný komentář, což nás velmi potěšilo, děkujeme).


 • 18.7.16 - Namelete mi ji? - napsal(a) Jan

  Dobrý den, po poruše mého kávomlýnku teprve objednávám nový, bůhví kdy však dorazí. Dokážete mi tuto kávu v prodejně namlít dostatečně jemně na to, abych z ní udělal příjemné espresso v pákovém kávovaru? Dále pak, máte na skladě pěchovadlo/tamper o průměru 51mm? A poslední dotaz - jak zhruba stará je káva, kterou u vás mohu dostat? Moc moc děkuji.

  • 19.7.16 - Re: Namelete mi ji? - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, na prodejně Vám kávu rádi nameleme na požadovanou hrubost. Zároveň tu máme v nabídce vždy čerstvou kávu, málokdy se stane, že je starší než jeden týden. Co se týče temperu o průměru 51 mm, tak ten bohužel nemáme.


 • 3.3.16 - Pražení kávy - napsal(a) Miki

  Dobrý den,
  také bych se velmi přimlouval za světlejší pražení kávy. Příjemné aroma i chuť byly bohužel z větší části přehlušeny silnou hořkostí. Raději si dám do džezvy o půl lžičky více kávy méně upražené a vychutnám si plnou vůni a chuť. Ještě bych rád poděkoval paní prodavačce z Hybernské, která mě příjemně a zasvěceně informovala, že nemůže zaručit nejjemnější namletí kávy do džezvy ( powder ), ale bylo to v pořádku. Takže až budete prodávat méně praženou kávu, rád ji koupím :-)

  • 3.3.16 - Re: Pražení kávy - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Stupeň city plus, na který pražíme, upřednostňuje většina českých zákazníků, jelikož nemají rádi aciditu a preferují hořkost i na úkor potlačení přirozených chutí, a to i pro přípravu kávy ve french pressu či jiných alternativních způsobech. Souhlasíme s Vámi, že ve světleji upražené kávě jsou mnohem více rozpoznatelné její rozmanité chutě a také vynikne její vůně. Právě z tohoto důvodu, abychom uspokojili i zákazníky, kteří preferují světleji pražené kávy, chystáme zařadit tento rok do naší nabídky novou řadu káv, které budou ještě kvalitnější a světleji pražené. Ohledně Vaší spokojenosti s umletím kávy na přípravu v džezvě, rádi předáme informaci paní prodavačce :).


 • 1.3.16 - Rozpačitý dojem - napsal(a) Tomáš

  Dobrý den, nejprve bych rád pochválil váš servis a fungování eshopu! Perfektní!
  Nicméně to důležitější je, jakou kvalitu kávy jsem si u Vás koupil. Možná jen špatná šarže, ale kvalitní čerstvě upražená káva by měla vypadat opravdu jinak.
  Pražení zmiňujete City+ tedy stupeň 11, co jsem našel v sáčku mě mírně řečeno dost překvapilo. Odhaduji tak stupeň 13 spíše se to blíží 14 (dark french), na povrchu zrn zřetelný olej. Vůně velmi intenzivní, byla cítit i přes sáček, ale důvod byl ten, že sáček nebyl 100% hermeticky uzavřen.
  Čekal jsem, že když si koupím čerstvě praženou kávu bude to gurmánský zážitek...místo toho velké zklamání.
  Když bych viděl zrno v tomto stavu před koupí nekoupil bych ho, takto je to vždy sázka do loterie a záleží jak zaspí v pražírně. Škoda.

  • 2.3.16 - Re: Rozpačitý dojem - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Děkujeme Vám za zaslaný komentář a milé hodnocení našeho e-shopu a zákaznického servisu. Rádi bychom reagovali na Vaši informaci o kvalitě Čerstvé Kávy, kterou jste obdržel. Čerstvou Kávu pražíme na stupeň City Plus. Dle Vašeho vyjádření byla káva evidentně upražena na vyšší stupeň, než jsem zmiňovala. Jedná se o pochybení z naší strany, za které se Vám tímto velice omlouváme - veškerou upraženou kávu pečlivě kontrolujeme, avšak velmi výjimečně (skutečně se to nestává často) nám nepatrné vadné množství unikne (vzhledem k celkovému objemu upražené kávy). Neustále celý proces pražení a kontroly zdokonalujeme, abychom toto riziko minimalizovali. Balení s kávou není hermeticky uzavřeno, jelikož káva uvolňuje oxid uhličitý, který musí být ze sáčku uvolňován, aby se zabránilo jeho případné explozi. Z daného důvodu je každé balení kávy opatřeno velmi malým otvorem, který již brzy nahradíme jednocestným ventilem.
   Mrzí nás, že jste si nemohl kávu vychutnat dle Vašich představ. Rádi bychom Vám kávu vyměnili za nové balení a věříme, že tentokrát již budete s její kvalitou spokojen. Prosíme, abyste nám zaslal požadavek na reklamaci kávy na info@cerstvakava.cz a my Vám obratem zašleme nové balení kávy.


 • 27.1.16 - Aeropress? - napsal(a) Venda

  Dobrý den, ráda bych se zeptala,zda je tato káva vhodná na přípravu v aeropressu? Nebo jakou by jste mi doporučili?
  Děkuji, Venda

  • 27.1.16 - Re: Aeropress? - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Tato káva je vhodná pro přípravu v aeropressu, stejně tak jako celý sortiment kávy s označením Čerstvá Káva. Stačí si jen vybrat z nabízeného sortimentu dle Vámi preferované chuti.


 • 8.1.16 - Kyselost? - napsal(a) Marie

  Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, jak je na tom tato káva s kyselostí? Preferuji kávu s co nejmenší kyselostí, prosím poradíte? Děkuji:-) Marie

  • 8.1.16 - Re: Kyselost? - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Jestliže preferujete minimální kyselost (aciditu) kávy, tak Vám můžeme kávu Costa Rica Tarrazu vřele doporučit, jelikož má nízkou aciditu a jemné aroma.Právě pro její jemnost ji doporučujeme dámám a pro naprostou vyváženost těm, kdo s kvalitní kávou teprve začínají. Dále bychom Vám také mohli doporučit kávu Brazílie Santos Brazílie Santos. Tato káva je vyvážená, bez náznaku hořkosti, s minimální kyselostí a s oříškovo-čokoládovými tóny. Pokud preferujete minimální kyselost, ale výrazné aroma, je pro Vás vhodná káva Kolumbie Supremo Kolumbie Supremo. Tato káva má nádherné kořeněné aroma, bohatou, smetanovou chuť s decentní kyselostí.


 • 7.1.16 - Vhodná na překapávanou kávu? - napsal(a) Marie

  Dobrý den, prosím Vás, je tato káva vhodná na překapávanou kávu? Plánuji si u Vás zakoupit sadu Hario V60 Pour over Kit, tak bych Vás ráda poprosila o radu, jaká káva je k této formě přípravy nejvhodnější...Moc děkuji, Marie

  • 8.1.16 - Re: Vhodná na překapávanou kávu? - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Vámi zvolená káva je vhodná pro přípravu překavápané kávy, stejně jako celý sortiment Čerstvé Kávy, který naleznete na těchto stránkách - Sortiment Čerstvé Kávy. Kávu pražíme několikrát týdně v malém množství, čímž zajistíme, že ji dokážeme prodat během několika dnů - dostane se k Vám tak maximálně čerstvá, plná chuti a aroma. Při výběru vhodného druhu kávy záleží na Vašich preferencích, jaké chutě upřednostňujete, zda máte ráda výraznější či jemnější kávy.


 • 16.11.15 - řešení reklamace - napsal(a) Vladimír

  dobrý den,
  chci poděkovat za vaše nadstandartní vyřízení reklamace na špatné namletí kávy - jiná hrubost mletí. dostal jsem od vás nové balení kávy a dva vzorky zrnkové kávy. děkuji.
  pro pořádek uvádím, že káva je výborná a už dochází, takže chystám další objednávku.


 • 8.10.15 - Kosta Rica Tarrazu - napsal(a) Zdeněk

  Dobrý den. Dnes jsem obdržel zásilku, jejíž součástí je rovněž 0,5 kg zrnkové kávy Kosta Rica Tarrazu. Můžete prosím sdělit, kdy byla káva z této zásilky pražena, z jaké sklizně káva pochází a jak volíte rychlost a stupeň pražení? S politováním musím konstatovat, že od čerstvé, dobře upražené kávy očekávám, že nebude mít na povrchu zrn \"vypocený\" tuk a zrno nebude zvětrale měkké jak jsem zjistil u vaší dodávky. Rovněž acidita typická pro kávu Kosta Rica Tarrazu je v šálku uvařené kávy zcela překryta hořkými tóny. Vaše čerstvě pomletá ani uvařená káva téměř nevoní. Obávám se, že u vás už více nenakoupím.

  • 9.10.15 - Re: Kosta Rica Tarrazu - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, je nám velice líto, že s dodávkou kávy nejste spokojen a rádi bychom to obratem napravili - prosíme, ozvěte se nám telefonicky či e-mailem, popř. sem napište číslo Vaší objednávky, abychom mohli vše prověřit, kontaktovat Vás a zjednat nápravu.


 • 22.9.15 - mletá káva - napsal(a) Vladimír

  dnes mi přišla zásilka, mletá káva objednaná do french presu a je namletá na prach a protlačí se mi filtrem. turka u nás nikdo moc nepije. způsob mletí jsem objednal dodatečně po telefonu, ale operátorka mi sdělila, že to není problém. (telefonoval jsem asi do hodiny, po odeslání objednávky)

  • 23.9.15 - Re: mletá káva - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Děkujeme za informaci. Tímto se velice omlouváme za dané nedopatření. Prosíme, Vaši žádost o zaslání nové kávy napište na naši zákaznickou linku - info@cerstvakava.cz. Po obdržení Vašeho e-mailu obratem vše vyřešíme a zašleme Vám kávu umletou na přípravu ve French pressu. Do e-mailu napište číslo Vaší objednávky, na faktuře je uvedené pod variabilním symbolem.


 • 8.9.15 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Dobrý den, mohu se zeptat zda se jedná o 100% arabicu, nebo je to směs s robustou? Nějak to v popisu nemohu najít. Děkuji za odpověď.

  • 8.9.15 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Ano, jedná se o 100% Arabiku. Celý sortiment naší značky Čerstvá Káva zahrnuje kávy, které obsahují pouze Arabiku, vyjma kávy - Espresso Classic, která je složena z 80% Arabiky a 20% Robusty.


 • 22.7.15 - reakce na pražení kávy z 11.5.15 - napsal(a) Pavel Koutecký

  Prosim Vás,proč tedy inzerujete na Vašich stránkách aciditni kávy a vše co k tomu chutově patří-ovocitost atd.(zákonitě i světlejší pražení),když je ve skutečnosti dosud nenabízíte.Sami se k tomu zhora přiznáváte.Není to tak trochu podvod?Nedivím se panu Davidovi,že je zklamán a vlastně oklamán.Naprosto s Ním souhlasím,co napsal.Mám stejnou zkušenost.Prostě i já jsem nedostal to,co jsem chtěl z prezentace Vašich káv.Nechtěl jsem nic jiného než to,co nabízíte.Jak jinak se seznámit poprvé s kávou od Vás,než přes web a inzerci.Ale,asi nejsme Vašimi zákazníky,že?Vaše odpovědi jsou stále stejné,pokud se někdo zeptá jako pan David.Je to jak z filmu Jáchyme hod ho do stroje a chocholouškem - maximálně jednou za....kolik že?

  • 22.7.15 - Re: reakce na pražení kávy z 11.5.15 - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Vážený pane Koutecký, kávy s popisovaným chuťovým profilem nabízíme a prodáváme, s Vaším opačným tvrzením nelze souhlasit. Vzledem ke středně tmavému pražení nejsou ovocné tóny a acidita tak výrazné, rozhodně to však neznamená, že jsou naprosto neznatelné a káva je pouze hořká bez jakýchkoliv jiných chutí. V souvislosti s tímto a faktem, že pokud zákazníkům káva nechutná, mohou ji i načatou vrátit a my jim vrátíme peníze včetně poštovného, na tom neshledáváme nic podvodného či klamavého. Jak již kolegyně zmínila, chystáme novou řadu světleji pražených káv, protože ačkoli jde o jednu surovinu, na základě způsobu pražení jsou cílové skupiny zákazníků velmi odlišné. A stejně jako některým nechutná tmavěji pražená káva, mnohým zákazníkům nechutná káva světleji pražená, s vysokou aciditou, a tak je mnoho zákazníků velmi nespokojených s nejlepšími pražírnami v ČR, které praží kávu světle, protože úplně stejně jako u nás nemohli podle popisu na webu odhadnout intenzitu acidity a dalších vlastností kávy. Bavíme se tu o chutích, které se nedají vyjádřit absolutně a jejich relativní intenzitu vnímá každý úplně jinak - je naprosto přirozené, že k popisovaným situacím dojde. A že jsou naše odpovědi stále stejné? Ano, protože proč bychom měli odpovídat pokaždé něco jiného, když chceme odpovídat pravdivě? Pokud se budete chtít na toto téma více pobavit, budeme rádi, zastavíte-li se u nás, nebo si můžeme napsat e-mail či zavolat, ale považuji za naprosto nepřínosné a neefektivní toto řešit prostřednictvím komentářů na e-shopu.


 • 9.5.15 - Stupeň pražení kávy - napsal(a) David

  Dobrý den, předevčírem mě káva dorazila a nejsem spokojený s vhodností pro přípravu překapávané kávy (podobné French pressu) - zrnka jsou ideální na espresso, na povrchu jsou již vidět souvislejší skvrny oleje, káva z FP chutná zemitě a kouřově (ikdyž s výrazným tělem), je už upražená do takové míry, že nejdou poznat skoro žádné chuťové nuance, kvůli kterým jsem si French press pořídil. Prodáváte nějakou zrnkovou kávu, která je primárně určená pro French press? Děkuji za odpověď.

  • 11.5.15 - Re: Stupeň pražení kávy - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Děkujeme za Vaši reakci. Čerstvou Kávu pražíme standardně na stupeň pražení City Plus, tedy střední stupeň, protože tento stupeň pražení preferuje většina našich zákazníků, jelikož nemají rádi aciditu a preferují hořkost i na úkor potlačení přirozených chutí, a to i pro přípravu kávy ve french pressu či jiných alternativních způsobech. Právě z tohoto důvodu, abychom uspokojili i zákazníky, kteří preferují světleji pražené kávy, chystáme zařadit tento rok do nabídky novou řadu káv, které budou ještě kvalitnější a světleji pražené.
   Jestliže jste u nás zakoupil silněji upraženou kávu, zřejmě půjde o pochybení na naší straně, za které se Vám tímto velice omlouváme - veškerou upraženou kávu pečlivě kontrolujeme, avšak velmi výjimečně (skutečně se to nestává, maximálně jednou za rok) nám nějaké vadné malé množství unikne. Neustále celý proces pražení a kontroly zdokonalujeme, abychom toto riziko minimalizovali. Byli bychom rádi, pokud byste nám mohl kávu zaslat k reklamaci, abychom mohli posoudit zmíněný stupeň pražení. Rádi bychom Vám nabídli jako kompenzaci zaslání nové kávy. Z naší nabídky si můžete vybrat stejnou nebo jakoukoliv jinou kávu, tmavé pražení u nich již nenajdete.


 • 8.5.15 - Automaticky kavovar - napsal(a) Ja

  Dobry den, kedze kava je cerstvo prazena a v mensich baleniach, zaujima ma, ci nestraca svoju aromu, pokial ju nasypem do nadobky automatickeho kavovaru. Vyprazdnit celu nadobku mi pri mojej spotrebe kavy trva cca 1 tyzden.

  • 10.5.15 - Re: Automaticky kavovar - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Předpokládám, že používáte zrnkovou kávu a na jednotlivou porci kávy ji kávovar umele v okamžiku, kdy si kávu připravujete. Tudíž v dané verzi by aroma kávy za 1 týden do jejího spotřebování vyprchat nemělo. Nebo navrhuji uchovávat zakoupenou zrnkovou kávu ve vakuové dóze, která prodlouží a uchováv čerstvost a aroma kávy a do automatického kávovaru nesypat celý obsah sáčku, ale doplňovat po menším množství.


 • 30.3.15 - Moko konvička - napsal(a) JDH

  Dobrý den, prosím o doporučení kávy, která je optimální na přípravu v moka konvičce. Zároveň bych raději nějakou sladší (\"vanilkovou\") a krémovou než kyselou.
  Předem děkuji za doporučení

  • 30.3.15 - Re: Moko konvička - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pro přípravu kávy v moka konvičce doporučuji náš sortiment Čerstvé Kávy. Jedná se o jednodruhové 100% Arabiky z různých koutů světa. Kávu pražíme několikrát týdně v malém množství, čímž zajistíme, že ji dokážeme prodat během několika dnů - dostane se k Vám tak maximálně čerstvá, plná chuti a aroma. Pokud preferujete sladší kávy s nízkou aciditou, mohu Vám doporučit kávu Costa Ricu Tarrazu Costa Rica Tarrazu, která se vyniká jemnou vyváženou chutí s tóny vanilky, oříšků a karamelu. Další možností je káva z Dominikánské republiky Dominikánská republika Barahona, která vyniká sladkou, plnou chuťí s velmi jemnou kyselostí.


 • 18.3.15 - Kde pražíte - napsal(a) Fanda

  Dobrý den, zajímalo by mě, kde je vaše káva pražena - v jaké pražírně? A o jaký typ pražení jde, evropský stupeň? Děkuji!

  • 19.3.15 - Re: Kde pražíte - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, kávu pražíme v ČR, jedná se o kávu z lokální pražírny. Káva je pražena na stupeň City Plus, tedy střední stupeň.


 • 3.3.15 - Ventil - napsal(a) Ľuboš

  Dobrý deň, zvažujem nákup vo vašom obchode a rád by som vedel, či balíte kávu do vreciek s jednocestným ventilom, ktorý zabezpečuje čerstvosť kávy. Verím, že áno, len som túto informáciu nevedel nájsť. Ďakujem

  • 4.3.15 - Re: Ventil - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Naši Čerstvou Kávu balíme do třívrstvých sáčků, které se uzavírají zatavením. Jednocestné ventily prozatím nepoužíváme, ale máme v plánu je v blízké době zavést.


 • 27.1.15 - Po dobrém obědě dobré pobavení - napsal(a) Jaroslav Orlík

  Je to už, sice, pár let, co sem, jistý týpek, který si říká Tofi, napsal neuvěřitelně poučný komentář (2.8.2011), ale já jsem se k němu dostal až teď. Musím říci, že něco tak srandovního jsem už dlouho nečetl. Kvituji s povděkem majitelům této firmy, že jeho názor uveřejnili a že na něj pěkně odpověděli.

  • 27.1.15 - Re: Po dobrém obědě dobré pobavení - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Děkujeme za připomenutí, málem bychom na tenhle zábavný komentář zapomněli :-) A myslím, že pokud bychom jej tehdy nezveřejnili a neodpověděli na něj, dali bychom "Tofimu" podnět k myšlence, že měl pravdu...


 • 13.1.15 - Datum pražení - napsal(a) Martin Š.

  Dobrý den,

  nikde na obale jsem nenašel datum pražení (jen datum spotřeby). Přehlédl jsem se, nebo ho neuvádíte? Děkuji.

  • 13.1.15 - Re: Datum pražení - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, datum pražení je vždy 1 rok před datem spotřeby ;-)


 • 13.1.15 - Datum pražení - napsal(a) Martin Š.

  Dobrý den,

  nikde na obale jsem nenašel datum pražení (jen datum spotřeby). Přehlédl jsem se, nebo ho neuvádíte? Děkuji.

  • 13.1.15 - Re: Datum pražení - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, datum pražení je vždy 1 rok před datem spotřeby.


 • 10.11.14 - hrubost mletí - napsal(a) JHa

  Dobrý den, je možné kávu umlet o trochu hrubější, než melete standardně? Chci ji pořídit známým, ale vím, že poslední Costa Rica jim úplně zacpala kávovar a museli ho po každé kávě rozmontovávat a čistit :)

  Díky

  • 11.11.14 - Re: hrubost mletí - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, určitě je to možné. Stačí tuto informaci uvést v zákaznické poznámce při vytváření objednávky nebo přímo na naší prodejně, pokud kávu nakupujete zde ;-)


 • 23.10.14 - Příprava - napsal(a) ludvík

  Dobrý den, je tato káva určena výhradně pro kávovary nebo se dá připravit pouze jako normální nesko? :) Díky za odpověď, přeji krásný den.

  • 24.10.14 - Re: Příprava - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, tato káva je vhodná jak pro kávovary tak i pro veškeré alternativní způsoby přípravy kávy - moka konvička, french press, aeropress, vacuum pot apod. :-)


 • 2.9.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Lenka

  Dobrý den,
  Vy jste mi tedy dali vyzvedla jsem si zásilku až navečer a jak jsem přišla domů a balíček otevřela nemohla jsem té vůni odolat prostě jsem si MUSELA kávu připravit :D. Je výborná, co se týká obchodu naprostá spokojenost včera jsem objednala a dnes už si jdu vychutnat kávičku .


 • 3.8.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Pavla

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je tato káva (Costa Rica Tarrazu) fair trade. Předem děkuji za odpověď.

  • 4.8.14 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, žádná naše Čerstvá Káva není produktem fair trade.


 • 26.7.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Honza

  Proč káva z českých pražíren nevoní? Kupuji kávu nejen u vás, ale i u konkurence. Jediná káva, která voněla jako káva byla někdy loni od vás. Dovolím si tvrdit, že některé kávy nejen ,že nevoní, ale jsou cítit i zatuchlinou.

  • 29.7.14 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, hodnocení aroma kávy může být velice subjektivní. Vzhledem k tomu, že kvalitu kávy včetně chuti a aroma neustále hlídáme, zcela jistě bychom si něčeho takového všimli, a předpokládáme, že stejně tak by tomu bylo i v konkurenčních obchodech. Rádi prověříme i kávu, kterou máte u sebe, a jejíž vůně na Vás působí zatuchle. Jen pro zajímavost, v mnoha zemích EU není povinností označovat na obale použití umělých aromatizujích látek, a proto je tam hojně používají. A máme několik zákazníků, kteří nám přinesli kávu, která jim dle jejich slov jako jediná voněla, a vždy šlo o kávu aromatizovanou, např. čokoládovým aroma.


 • 29.6.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Honza

  Dobrý den. Jaký vliv na kvalitu kávy má skladovací doba nepražené kávy? Pražíte už mkávu z letošní sklizně, nebo z loňské, nebo ještě starší?

  • 1.7.14 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, skladovací doba nepražené kávy má na kvalitu, resp. chuťové a aromatické vlastnosti kávy rozhodně vliv, ačkoliv výrazně nižší než u kávy pražené. Záleží však samozřejmě také na senzorických schopnostech člověka, který ve finále kávu pije, zda rozdíl mezi např. půl roku a 2 roky starou kávou pozná, z čehož vyplývá, že rozdíly nemusí být příliš značné, vliv mají také způsob a podmínky skladování i konkrétní druh kávy. U komerčních káv se zelená káva běžně skladuje po dobu až tří let. My nakupujeme zelenou kávu v menším množství, abychom ji nemuseli skladovat déle než 2-3 měsíce. To, zda je káva z letošní či loňské sklizně se liší u jednotlivých druhů, starší kávy nenakupujeme.


 • 9.5.14 - Bez nadpisu - napsal(a) Monika

  Dobry den,

  chtela bych se zeptat jestli je moznost pomlit pro mne kavu, pokud bych si koupila u vas na prodejne tuto baleni zrnkove kavy?

  • 12.5.14 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, Čerstvou Kávu Vám velmi rádi nameleme na hrubost, kterou budete požadovat ;-)


 • 2.1.14 - Stupeň pražení - napsal(a) Václav

  Dobrý den, výše se píše, že káva je pražena na stupeň 5,5, tzv. "City Plus". Něco takového ale a) oficiálně neexistuje b) i kdyby existovalo, bude to vypadat jinak než káva, kterou jsem si od vás dneska odnesl... Spíš bych to viděl na Italian Roast, tedy hodně praženou a olejovitou kávu. Přiznám se, že mě to celkem zklamalo a rád bych se zeptal, jakou jinou kávu z vaší nabídky vybrat, pokud upřednostňuju střední pražení, tedy řekneme American Roast apod. Díky za odpověď.

  • 4.1.14 - Re: Stupeň pražení - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, stupeň pražení City Plus oficiálně existuje a číslo 5,5 označuje jeho zařazení na jiné stupnici síly pražení, blížší informace naleznete např. zde. Jestliže jste u nás zakoupil silněji upraženou kávu, zřejmě půjde o pochybení na naší straně, za které se Vám tímto velice omlouváme - veškerou upraženou kávu pečlivě kontrolujeme, avšak velmi výjimečně (skutečně se to nestává, maximálně jednou za rok) nám nějaké vadné malé množství unikne. Neustále celý proces pražení a kontroly zdokonalujeme, abychom toto riziko minimalizovali. Kávu Vám samozřejmě vyměníme za novou, stačí, když nám napíšete e-mail či zavoláte, popř. se můžete rovnou zastavit na prodejně. Z naší nabídky si můžete vybrat stejnou nebo jakoukoliv jinou kávu, tmavé pražení u nich již nenajdete.


 • 23.12.13 - Costa Rica - Tarrazu - napsal(a) Marek

  ...tak dnes jsem si ji přinesl domů a byl velmi zvědavý, jaký to bude rozdíl oproti kvalitní značkové, běžně kupované kávě a musím podotknout, že teda opravdu byl...nejen v nádherné karamelové barvě a množství a hustoty pěny espressa, ale především v síle chuti a neuvěřitelné celkové hutnosti kávy. Super zážitek, už se těším na další šálek :-)


 • 22.12.13 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Dobrý den, jaký je rozdíl mezi Costa Rica Tarrazu a například Illy nebo La Vazzou koupenou normálně v obchodě. Costa Rica Tarrazu jsem v pátek objednal jako dárek a jsem opravdu zvědav na rozdíl.

  • 22.12.13 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, rozdílů je mnoho, např. že Costa Rica Tarrazu je jednodruhová plantážová káva, zatímco Vámi jmenované kávy jsou směsi na espresso obsahující několik druhů káv. Costa Rica je také čerstvě pražená (dostanete ji do týdne od upražení), zatímco kávy, které si běžně koupíte v obchodech, jsou měsíce staré, což se odrazí na chuti i aroma kávy.


 • 27.11.13 - Aroma kávy - napsal(a) Karel Novotný

  Dobrý den, jak dlouho káva vydrží v obalu bez ztráty chuti a vůně (při odběru více kusů)

  • 27.11.13 - Re: Aroma kávy - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, namletá káva ztrácí své aroma během několika minut po namletí. Pokud lze, určitě doporučujeme kávu kupovat zrnkovou a namlít ji až těsně před samotnou přípravou kávy ;-) Ruční mýnky nabízíme již od 289,- Kč.


 • 21.11.13 - Dodání před vánocemi - napsal(a) Tery

  Dobrý den,velmi mě zaujaly vaše nabídky kávy.Chtěla bych něco objednat k vánocům.Vzhledem k tomu že je dobré mít kávu co nejčerstvější kdy mám tedy zaslat objednávku abych měla jistotu že do vánoc přijde? Předpokládám že budete mít před vánoci více práce :-) Děkuji

  • 21.11.13 - Re: Dodání před vánocemi - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, před Vánocemi očekáváme samozřejmě vyšší expedici objednávek. Objednávku doporučíme vytvořit například týden před Vánocemi ;-)


 • 26.9.13 - Trvanlivost kávy - napsal(a) Eliška

  Dobrý den, doufám, že se neopakuji, ale podobný dotaz jsem zde nenašla. Ráda bych u vás objednala tento tip kávy, ale chci ji darovat až za zhruba 4 měsíce. Vyplatá se objednat později, nebo je možné nenamletou kávu skladovat i takto dlouho? děkuji za odpověď.

  • 27.9.13 - Re: Trvanlivost kávy - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, zrnková káva vydrží opravdu čerstvá maximálně měsíc, za předpokladu, že je sáček uzavřen. Rozhodně doporučujeme kávu zakoupit až před samotnou spotřebou ;-)


 • 26.7.13 - Bez nadpisu - napsal(a) Iva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho káva vydrží "čerstvá"? Vydrží i 3 týdny, než se poprvé otevře?

  • 26.7.13 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, mletá káva vydrží opravdu čerstvá pouze několik dní, je-li neotevřená, výborná bude ale i Vámi uváděné 3 týdny. Ideální je mletou kávu spotřebovat pár minut po namletí, pokud není poté dobře uzavřena a skladována ve vakuové dóze. Vždy je nejlepší si kávu namlít v požadovaném množství těsně před přípravou - kvalitní kávomlýnek u nás pořídíte již od 289,- Kč.


 • 21.5.13 - Výborná - napsal(a) Milhouse

  Dobrý den, je to má první čerstvá káva, kvůli které jsem si koupil i french press a mlýnek, abych z ní dostal to nejlepší a mohu potvrdit, že je opravdu výborná. Moje žena ji poprvé ochutnala a nemohla si ji vynachválit, ale jenom jako překapávanou. Takže je s mletím u nás trošku práce, ale výsledek stojí za to! Musíme ochutnat i jiné Vaše kávy. Vlastně už mám keňu v košíku, tak jsem na ni zvědav. Buďte stále tak dobří!!!

  • 21.5.13 - Re: Výborná - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Máme radost, že máte radost :-) Není nic příjemnějšího, než si přečíst tak vlídné ocenění naší práce - děkujeme!


 • 10.5.13 - Dotaz k plechové dóze - napsal(a) Josef P.

  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně té plechové dózy. Je možno v této dóze nemletou zrnkovou kávu uchovávat? Dózy jsou pěkné a docela bych si rád objednal kávu v dózách a následně je použil jako skladovací dózy při dokoupení kávy v sáčcích. Děkuji za odpověď.

  • 13.5.13 - Re: Dotaz k plechové dóze - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, v této dóze není vhodné po otevření dlouhodobě kávu skladovat. Po otevření dózy (sáčku) je důležité kávu skladovat na suchém a temném místě, a nejlépe například v této vakuové dóze.


 • 6.1.13 - mletá costa rica tarrazu dárkové balení - napsal(a) Silvie

  Dobrý den, uvažuji že koupít tuto kávu jako dárek. Můžete mi prosím napsat zda i tato káva je čerstvé mletá při balení jako ostatní u kterých to přímo píšete. A ještě se chci zeptat, když si tuto kávu v dárkovém balení objednám nemůže se stát, že se mi rozsype při dovozu. Děkuji. S pozdravem Silvie

  • 7.1.13 - Re: mletá costa rica tarrazu dárkové balení - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, ano, i mletou kávu v dóze meleme v den odeslání. Dárková dóza je speciálně uzavřena, nehrozí tedy, že by se mletá káva při doručování rozsypala.


 • 25.12.12 - láska na celý život - napsal(a) Tereza

  Ježíšek na přání nakoupil v e-shopu a musím říct, že jsem se do této kávy zamilovala. Rozhodně doporučuji. Připravuji v moka konvičce a FP, prostě lahoda. Děkuji


 • 27.10.12 - Hrubost mletí - napsal(a) George

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak zjistím jakou hrubost mletí mám na svém kavovaru zvolit, abych docílil nejlepsi chuti - spise hrubsi, jemnejsi, nebo je to prakticky jedno a mohu ponechat nastavení na stupeň, který mám přednastaven z výroby?
  A druhy dotaz, někde jsem tady četl starší příspěvek, ze plánujete přidat do sortimentu dárkový balíček vícero druhu kávy v menším množství, abychom mohli vse ochutnat a pak si objednávat pouze ty druhy, které nám sedly.
  A do třetice: kávu po ČR posilate PPLkem?

  • 28.10.12 - Re: Hrubost mletí - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Krásný den, co se týče mletí, je to jedna z nejdůležitějších částí přípravy kávy - hrubost mletí by měla odpovídat způsobu přípravy kávy, tedy velmi jemné na kávu z džezvy, jemné na espresso, středně jemné na moka konvici, hrubší na filtrovanou kávu a hrubé na french press. Pokud si na kávovaru připravujete espresso, pak byste měl upravovat hrubost mletí tak, aby vyteklo opravdu správné espresso, tedy 25-35ml za cca. 20-30 sekund. Dárkové ochutnávací balíčky připravujeme, budeme se snažit to vyřešit ještě letos. Kávu po ČR zasíláme DPD.


 • 26.10.12 - Kafe a dobrá pohoda. - napsal(a) sparviero

  Nemusíte, ale jestli máte rádi pohodu a dobré kafe,-potom doporučuji navštívit prodejnu -Čerstvá káva- v Hybernské ul.č.40, Praha 1, koupit Costa Rica Tarrazu. Je to opravdu dobré kafe a když jej správně připravíte, např.v perkolátoru, máte o dobrou pohodu postaráno.


 • 12.9.12 - vzorky - napsal(a) ZdenkaTerezie

  Dobrý den, je možné získat vzorky Vaší kávy? Nejsem schopna si vybrat :(
  Děkuji
  Z.T.

  • 19.9.12 - Re: vzorky - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, v současné době pracujeme na speciální, dárkové sadě, která bude obsahovat menší balení všech našich ČERSTVÝCH KÁV.


 • 19.8.12 - Žádné chválozpěvy :-))) - napsal(a) sparviero

  Kafe Costa Rica Tarrazu,- když je dobrá voda,dobře si ho uděláte,nalejete do pěkného hrnku a v pohodě vypijete,tak je to fajnové kafe. Chci,však ocenit jeho prodej,jak přímo na prodejně v Hybernské ulici,kde je sympaťák prodejce,tak i po objednání na internetu. Výborná komunikace,rychlé odeslání,příznivá cena dopravy a v neposlední řadě,další sympaťák,který kafe přivezl. Suma sumárum - všechno jak se teď říká : ok !!!


 • 6.8.12 - doporučení - napsal(a) cermak

  16.7. jsem si zakoupil na doporučení ochotného prodavače kávy Dominik. rep. Barakoma a Gutemala tres Maria. Barakomu jsem již dopil,kvalita , vůně a chuť je opravdový zážitek! Navíc mě překvapila chuť kávy Gutemala, je opravdu jiné chuti, pro mě ještě chutnější. Domníval jsem sem se, že je to pouze marketinkový záměr, udávat různé chutě. Přesvědčil jsem se o opaku,a již se těším, že do stejného obchůdku zajdu koupit Costa Riku. Přátelé dobré kávy, přeji potěšení každý den u vašeho šálku! A poděkování obchůdku za dobrou radu.
  Čermák.


 • 1.8.12 - pochvala a dotaz - napsal(a) František

  Mnoho let používáme kávu Jacobs Kronung rozpustnou,že je to to nejlepší po odzkoušení COTA RICA TARRAZU zrnková,mi Jacobs je jakoby zvětralá no chuťově to není ono.Jak se dělá instantní káva,kde se a jak se ztratí soc při výrobě takové kávy?

  • 7.8.12 - Re: pochvala a dotaz - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, podorobný popis, jak se vyrábí instantní káva, se můžete dočíst zde . Výsledný nápoj, kterého docílíte pomocí instantní kávy, je naprosto nesrovnatelný se zrnkovou kávou.


 • 31.7.12 - Pochvala - napsal(a) gredo

  Právě si pochutnávám na této kávě a musím říct, že je opravdu super. Barva, chuť, aroma, vše mě příjemně potěšilo. Zároveň chválím tento obchod, včera dopoledne jsem objednal, a dnes odpoledne již popíjím :)

  • 31.7.12 - Re: Pochvala - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, mnohokrát děkujeme za pochvalu. Jsme rádi, že Vám chutná. :-)


 • 23.7.12 - Prostý dotaz - napsal(a) sparviero

  Rád bych věděl kolik zaplatím za poštu,když si třeba objednám ne jeden sáček,ale např.tři? Děkuji vám předem za odpověď a přeji vše dobré.

  • 25.7.12 - Re: Prostý dotaz - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, cena přepravného jsou nízké. Při platbě předem (pomocí bankovního převodu) činí poštovné 65,- Kč. Při platbě na dobírku je cena poštovného 109,- Kč.


 • 18.7.12 - uchování - napsal(a) Irena

  Dobrý den,pokud mám více druhů kávy doma a není tedy spotřeba tak rychlá,jakým způsobem doporučujete kávu uchovávat.Já jen kolik si mohu objednat kávy a ochutnávat.. :-).děkuji za odpověď.Pěkný den.

  • 18.7.12 - Re: uchování - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den i Vám, kávu ideálně uchovávejte ve vakuové dóze, ideálně v lednici. Velmi důležité při uchovávání kávy je především sucho a temno.


 • 18.7.12 - Bez nadpisu - napsal(a) Monika

  Dobrý den,mohli by jste mi prosím poradit jakou kavu si objednat,mam ráda silnou,co nejméně kyselou.Děkuji,hezký den.

  • 18.7.12 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pokud hledáte silnější kávu s co nejmenší kyselostí, tak Vám mohu doporučit kávu Brazílie Santos a Kolumbie Supremo. Kolumbie je ještě o něco výraznější, drsnější než káva z Brazílie.


 • 16.7.12 - Lahodná Costa Rica - napsal(a) Monika

  Naprosto úžasně vyvážená, jemná a lahodná chuť kávy Tarrazu nám s manželem po každém šálku 100% zlepší náladu. Nádherná vůně, bohaté aroma, prostě lahoda! Kávu meleme ručně v kafemlýnku těsně před přípravou a už jen samotné vsypávání kávy do mlýnku je zážitkem - zrnka se lesknou, jsou zlatavě hnědé, všechny rovnoměrně opražené, a ta vůně...!!! Děkuji, že si můžeme dopřát takovou kvalitu!


 • 25.6.12 - Bez nadpisu - napsal(a) Karel Kratochvíl

  Výborná chuť. Silné aroma prostě káva na které si opravdu "štrejchnete". Doporučuj každému, kdo váhá.


 • 12.6.12 - Bez nadpisu - napsal(a) jan

  ahoj.hodi se tato kava vic na preso nebo aji na turka.dekuji

  • 18.6.12 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, z Čerstvé kávy Costa Rica Tarrazu připravíte lahodné espresso i skvělého turka :)


 • 2.6.12 - Bez nadpisu - napsal(a) martin

  Dobrá káva,... krásně voní již při otevření, pěkné výběrové zrno bez různých přídavků slupek a zbytků, dobrá kvalita. Děkuji prodejci. spokojenost, mohu doporučit, stojí za to.


 • 31.5.12 - Costa Rica Tarazzu - napsal(a) Edith

  Vynikající káva,nechala jsem si poradit a jsem moc spokojená,ikdyž jsem vždy kupovala kávu Lavazza,tato lahodná káva Costa Rica Tarrazu naprosto předčila mé očekávání.Musí chutnat opravdu všem!!!Doporučuji


 • 24.5.12 - podobnost.. - napsal(a) Edith

  Dobrý den,chtěla bych od vás poradit,jsem milovnicí kávy Lavazza esspreso 100%arabika(černý obal),ale ráda bych ochutnala i jinou kávu,podobně lahodné chuti..přemýšlela jsem o Costa Rice,nebo Lavazze Tierra..nebo jakou by jste mi doporučil?děkuji Edith

  • 25.5.12 - Re: podobnost.. - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, jednoznačně bych Vám doporučila jednu z našich Čerstvých káv. A právě Costa Rica Tarrazu patří mezi nejprodávanější u nás na e-shopu. Rozhodně doporučuji.


 • 4.5.12 - Costa Rica Tarrazu - napsal(a) Pavel Bodlák

  Tuhle kávu mám opravdu nejradši pro skvělou plnou chuť, bezkonkurenční cremu a nádherné aroma....


 • 1.3.12 - mletá káva - napsal(a) novkys

  Dobrý den,
  hledám možnosti, jak si vychutnat kávu a nekupovat v marketech ty hrůzy. Jsem mj.příznicvem turecké kávy, k přípravě používám džezvu.Prý má být káva pro tuto přípravu na prach umletá. Můžete mi nějakou takovou doporučit. Jednou si u vás objednám, když budu spokojen, budu váš věrný odběratel.
  S přáním pěkného dne R.Novák

  • 1.3.12 - Re: mletá káva - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, kávu Vám rádi umeleme dle Vašeho přání, stačí napsat požadavek na hrubost mletí do poznámky k objednávce.


 • 5.2.12 - káva Costa Rica - napsal(a) vladimír

  jsem nadšen, užásná


 • 26.12.11 - stupeň pražení - napsal(a) Václav Bartáček

  Rád bych se informoval, na jaký stupeň pražení z 10-ti stupňů (od Light Cinnamon do Spanich) je tato káva vypražená? Děkuji

  • 28.12.11 - Re: stupeň pražení - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, káva je pražena na stupeň 5,5 (City Plus) v ČR.


 • 6.9.11 - Tarrazu - napsal(a) Tallu

  Opravdu vynikající káva, svůj popisek, že se jedná o jednu z nejlepších káv světa má oprávněně. Zcestovali jsme kus světa, ochutnali hodně druhů káv jak normálních tak speciálních a náš mlsný jazýček je z této kávy nadšen a pro nás zatím opravdu nejlahodnější káva! Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů celému obchůdku.

  • 6.9.11 - Re: Tarrazu - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Mnohokrát Vám děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných a zajímavých cest ;-)


 • 2.8.11 - podvod - napsal(a) Tofi

  Bože lidi vždyť ve všech typech je stejná káva jen jiný obal.Kilo za 30 a prodat za 600.Nebuťe hloupí!!

  • 12.8.11 - Re: podvod - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Hezký den, děkuji za pobavení hned po ránu :-) Pokud máte takový pocit, o kterém tu píšete, zastavte se u nás, rádi Vám dáme vzorek každé nabízené kávy k dispozici pro testování, pokud zjistíte, že je v každém sáčku stejná káva a navíc nekvalitní, vyplatíme Vám milion korun :-)


 • 1.4.11 - wow - napsal(a) Tomáš Drahoňovský

  Opravdu jedna z nejlepších káv, co jsem kdy v Česku pil...


 • 1.12.10 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  prosim o zaslání tohoto zboží 10.12.2010 moc děkuji pergler

  • 6.12.10 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Hezký den, bohužel na Vás nemáme žádné kontaktní údaje, ani adresu... pro objednání, prosíme, použijte e-shop, e-mail či zavolejte.


 • 16.2.09 - Costa Rica Tarrazu - napsal(a) Dydla

  Opravdu skvělá plná chuť s dlouho doznívajícími ovocnými tóny. Dobrá volba pro mlsné jazýčky :-))


  Recenze produktu Čerstvá Káva Costa Rica Tarrazu

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.68 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 09. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 09. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 26. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • chtěl jsem vyzkoušet novou kávu u nové značky JSEM S NÍ VELMI SPOKOJEN


 • Vojta hodnotil 22. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • univerzální výborná káva, která zachutná každému.


 • Anonym hodnotil 13. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 08. 2013 tento produkt známkou 2.5 / 5

  • jsem spokojen


 • Anonym hodnotil 08. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 02. 08. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná


 • Anonym hodnotil 29. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • perfecto


 • Anonym hodnotil 23. 07. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 07. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Výborná, voňavá a vůbec ne kyselá káva.


 • Anonym hodnotil 15. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 15. 07. 2013 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Jitka hodnotil 07. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Chtěla jsem vyzkoušet rozdíl, mezi čerstvě praženou kávou a kávou běžně kupovanou v obchodech. A kdo je milovník kávy a jednou to zkusí, už nemůže jinak. Ten rozdíl je velký! 100 % Doporučuji. Sama jsem dala na recenze a pomohly mi při výběru kávy. Takže doufám, že i moje recenze pomůže někomu dalšímu.


 • Anonym hodnotil 03. 07. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Vřele doporučuji, jemná chuť , příjemná vůně, připravuji pomocí Grindripperu,.


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná káva


 • Chmelar hodnotil 21. 06. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Doporučuji


 • Anonym hodnotil 18. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Markéta Macková hodnotil 17. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Mňam!


 • Anonym hodnotil 16. 06. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 05. 2013 tento produkt známkou 3.0 / 5

  • Výběr - chtěli jsme zkusit Není tak výrazná, chuť je slabší


 • Anonym hodnotil 16. 05. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 05. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Výborná silná káva, jen s malou kyselostí


 • Anonym hodnotil 10. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Je velmi dobrá a krásně voní


 • Anonym hodnotil 03. 05. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Nejsem znalec prostě mě chutná .


 • Ivrin Dušková hodnotil 03. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborná


 • Anonym hodnotil 02. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 25. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • doporucuji


 • Anonym hodnotil 25. 04. 2013 tento produkt známkou 2.5 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 04. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 04. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Vyzkoušeli jsme více druhů a tato nás nejvíce oslovila svou chutí a vůní.


 • Anonym hodnotil 21. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Chutná podobně jako káva Dominikánská republika Barahona. Je sladší. Vhodná pro dámy :-) Voní také jako nějaký zákusek :-)


 • Edita hodnotil 19. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • vybírala jsem podle recenzí a kafíčko nemá chybu-všem milovníkům kávy můžu jen doporučit!!!:-)


 • Iva Havlíčková hodnotil 19. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Skvělá silná káva, vyvážená chuť i vůně.


 • Anonym hodnotil 18. 04. 2013 tento produkt známkou 0.5 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Produkt byl doporučen jako nejprodávanější. A právem!


 • Kristýna hodnotil 13. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kávu jsem zakoupil na doporučení kolegy. Tohoto nákupu nelituji, protože je káva aromatická a má silnou chuť. Tuto kávu jsem doporučil i svým známým.


 • Anonym hodnotil 04. 04. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 02. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 04. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Libor Haloda hodnotil 30. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná chuť, aroma


 • Anonym hodnotil 30. 03. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Pavel hodnotil 25. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Opravdu stojí za vyzkoušení, osobně se k ní velmi rád vrátím.


 • Anonym hodnotil 24. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 03. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 15. 03. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 03. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Sama nepiji, podle sdělení ostatních výborná.


 • Anonym hodnotil 09. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dárek pro přítele, je spokojený.


 • Anonym hodnotil 07. 03. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 03. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Slunicko210 hodnotil 26. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • silná káva výborná, lahodná chut


 • Anonym hodnotil 25. 02. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 02. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Dobré kafe - Dobré kafe a opět Dobré kafe A.S.Sparviero


 • Anonym hodnotil 22. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Hana B. hodnotil 21. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Opravdu chutná káva,není kyselá ani moc hořká. Prostě skvělá:-).


 • Lenka Pilátová hodnotil 19. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Koupím si jí zase je výborná.


 • Anonym hodnotil 18. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dobrá a hlavně čerstvá káva


 • Anonym hodnotil 17. 02. 2013 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná


 • jaila hodnotil 12. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva je výborná, jedině doporučuji. Měla jsem ji jako dárek pro babičku a je nadšená. Káva mi byla také doporučena a koupě nelituji.


 • Honajz hodnotil 11. 02. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Jedna z nejlepších káv pro espresso na trhu, v nabídce e-shopu Čerstvá káva je navíc ideálně, tedy středně pražená.


 • Anonym hodnotil 07. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Toto byla naše první zrnková káva, takže nemůžu porovnat s jinou, ale tato káva nám chutnala. Přišla mi taková hodně jemná a lehká oproti ostatním již namletým kávám kupovaným v běžných obchodech. Rádi vyzkoušíme i další druhy.


 • Anonym hodnotil 06. 02. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • lenka hodnotil 02. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Pro mne ,káva akorát ani silná ani slabá.


 • Láďa hodnotil 30. 01. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Káva pro pohodové odpoledníposezení.


 • Anonym hodnotil 29. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • super, ideální dárek vlastníkovy kávovaru, presovače nebo moka konvičky :) Na turka jsem nezkoušel :)


 • Anonym hodnotil 25. 01. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 25. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dokonala chut. Vsem doporucu. Vhodna na turka, do dzezvy i na presso.


 • Anonym hodnotil 25. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Staňa hodnotil 24. 01. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Pro všechny "fajnšmekry" co si rádi vybírají kvalitní kávu.


 • david janecek hodnotil 17. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • dle recenzi jsem si vybral tuto kavu byl.byl jsem maximalne spokojen je dokonala


 • Anonym hodnotil 16. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 01. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Výborná káva, doporučuji!


 • Anonym hodnotil 14. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jsem moc spokojená.


 • Anonym hodnotil 13. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 01. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Kvalitní káva. Dobře vypadá a krásně voní.


 • Anonym hodnotil 04. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Slavek Picmaus hodnotil 02. 01. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Tato káva je velmi dobrá s vyváženou chutí. Kávu si ručně melu v kafe mlýnku Lodos (http://kavomlynky.heureka.cz/lodos-oval-svetle-drevo/), který také velmi doporučuji a připravuji na presovači (French press). Výsledkem je opravdu chutná káva kterou piji denně


 • Anonym hodnotil 29. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • výběr odhadem - spokojen


 • Anonym hodnotil 27. 12. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • silná, plná chuť, není chutově tolik pestrá, ale zaujme a chutnáí výborně, má bohatou pevnou pěnu, vypít si šálek je prostě zážitek


 • Anonym hodnotil 26. 12. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Aromtická


 • Anonym hodnotil 25. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 19. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • ok


 • Simča hodnotil 19. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • kávu bych opravdu doporučila, je skutečně výborná


 • Anonym hodnotil 17. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • za dobrou cenu výborná káva, zajímavé aroma a výrazná chuť


 • Anonym hodnotil 13. 12. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Patří k mým nejoblíbenějším


 • Konšel hodnotil 06. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • doporučuji


 • Anonym hodnotil 05. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 03. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Určitě doporučuji vyzkoušet tento druh kávy ! já osobně jsem tuto kávu zvolila jako jeden z vánočních dárků pro švagrovou, která je gurmán ohledně kávy. Jsem přesvědčena, že jí bude chutnat.


 • Pitt hodnotil 02. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kvalitní káva


 • Anonym hodnotil 14. 11. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 11. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • skvělá káva pro každý den


 • Anonym hodnotil 30. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 10. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 10. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • šárka veselá hodnotil 02. 10. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5

  • Chtěla jsem vyzkoušet novou kávu,jsem spokojená.


 • edith hodnotil 30. 09. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Má oblíbená,vřele doporučuji


 • Anonym hodnotil 29. 09. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 29. 09. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 09. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • lahodná a harmonická chuť, silné aroma,jsem naprosto spokojen


 • Anonym hodnotil 24. 09. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Není co dodat, čerstvá kava nemá chybu.


 • Anonym hodnotil 18. 09. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5

  • Dobra kava :-). Je mene vyrazna, nez z Dominikanske republiky, ma prijemnou chut.


 • Anonym hodnotil 26. 08. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Elena Feistová hodnotil 24. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • jako laik jsem hledala co nejvíce objednávají zákazníci ... lze předpokládat že káva bude dobrá :-) Káva byla skutečně výborná Můžu jen doporučit


 • Anonym hodnotil 20. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 08. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Plná chuť za dostupnou cenu. Jedna z nejlepších káv, kterou jsem kdy pila. Příště rozhodně nakoupíme znovu - zmizela nečekanou rychlostí :)


 • Anonym hodnotil 04. 08. 2012 tento produkt známkou 2.5 / 5


 • Marie hodnotil 30. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborná


 • Anonym hodnotil 28. 07. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 19. 07. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • hledání kvality a velmi dobrá chuť


 • Anonym hodnotil 04. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Paráda


 • Anonym hodnotil 01. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 07. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 30. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 26. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • M.J hodnotil 24. 06. 2012 tento produkt známkou 3.0 / 5

  • kafe je dobré ,ale nijak zvlášť mě nenadchlo


 • Anonym hodnotil 22. 06. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Velice dobrá káva s úžasným aroma.


 • Anonym hodnotil 11. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 06. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 06. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • d hodnotil 06. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • velmi dobrá čerstvá káva


 • Anonym hodnotil 20. 04. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 04. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 03. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 03. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • manžel říká, že výborná (((:


 • sab hodnotil 09. 03. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 03. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Libuše hodnotil 04. 02. 2012 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • n


 • Anonym hodnotil 27. 09. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 29. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 10. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 10. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Skvělá!


 • Anonym hodnotil 10. 10. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 10. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 05. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Tuto kávu kupuji často. Je výborná, voňavá, kvalitní zrna. Doporučuji všem milovníkům dobré kávy.


 • Anonym hodnotil 08. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 09. 2021 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 09. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 09. 2021 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Výbornááá.


 • Anonym hodnotil 30. 09. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • čerstvost, vůně


 • Anonym hodnotil 04. 10. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 05. 10. 2021 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 10. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Již jsem jednou koupila ( u jiného prodejce)


 • Anonym hodnotil 03. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva krásně voní a má lahodnou chuť


 • Anonym hodnotil 19. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 30. 11. 2021 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Těžko říci, že výhodu. Tato káva mi vyhovuje, tak si jí občas koupím.


 • Anonym hodnotil 30. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 12. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 12. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dobrá chut kávy.


 • Anonym hodnotil 30. 12. 2021 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 09. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jemná, přesto káva vyborné chuti


 • Anonym hodnotil 17. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná káva, kupují většinou teď už již tuto, i když jsem vyzkoušela i jiné.


 • Anonym hodnotil 31. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 02. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • skvělá káva


 • Anonym hodnotil 28. 02. 2022 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 15. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 29. 03. 2022 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • výborná chuť


 • Anonym hodnotil 29. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 03. 04. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 04. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva je výborná, doporučuji.


 • Anonym hodnotil 07. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Nakoupeno jako dárek s úspěchem


 • Anonym hodnotil 08. 05. 2022 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Považuji kostarickou kávu za nejlepší na světě.


 • Anonym hodnotil 30. 05. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 03. 06. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Chutný produkt,opakovaný nákup


 • Anonym hodnotil 08. 06. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 21. 06. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 24. 06. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 06. 2022 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Co se týče chutě, je to velmi osobní věc, takže těžko mohu ostatním radit. Ale kostarickou kávu z Tarrazu mám nejradši.


 • Veronika hodnotil 09. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborná chuť, vůně, kvalitní káva


 • Anonym hodnotil 08. 09. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 09. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • lahodná káva


 • Anonym hodnotil 26. 08. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 08. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 30. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 07. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Jitka hodnotil 07. 07. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva má výbornou chuť i přesto, že jsem si objednala pomletou. Protože aroma oproti prvnímu otevření vyprchá. Ale i přes to, je to výrazný rozdíl oproti kávě běžně zakoupené v obchodě a touto kávou Costa Rica Tarrazu! Určitě objednám znovu.


 • Anonym hodnotil 23. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 18. 06. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 06. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 06. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 06. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 05. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 05. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 09. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • požitek z kávy je excelentní


 • Pavel Jech hodnotil 03. 04. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • 4erstvá a voňavá káva. Co může být lepší? Určitě si objednám další.


 • Anonym hodnotil 25. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 03. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná káva


 • Anonym hodnotil 13. 03. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 03. 2013 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 03. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Kávu jsem kupovala jako dárek.


 • Anonym hodnotil 28. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • poprvé jsem ji ochutnal u kamaráda, dal mi tip, kde ji koupil, a od té doby si ji dopřávám


 • Anonym hodnotil 18. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 02. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • lahodna kava, cenove vas rozhodne nezruinuje, nesrovnatelna se skalou pseudo kav v ruznych nasich hyper a super marketech, kde se kolikrat ani nedozvite, o jaky druh kavy se vlastne jedna


 • Hana Uhrová hodnotil 28. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Perfektní a kvalitní káva, kterou výrobce praží jen pár dní před prodejem a namele vám ji dle vašich představ.


 • Anonym hodnotil 27. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Silvie hodnotil 25. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • tento produkt jsem si vybrala jako dárek a darovanému kavá velmi chutnala. Určitě si kávu koupím i já. Balení je úplně super a vůně neunik neboť je velmi dobře nádoba uzavřená. Doporučuji.


 • Anonym hodnotil 25. 01. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 01. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kvalitní, chuťově vyvážená káva. Jedna z nejlepších pro domácí použití.


 • Luděk hodnotil 28. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Doporučuji ji využít pro každou příležitost


 • Anonym hodnotil 20. 12. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Věra hodnotil 18. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Vyvážená chuť i aroma.


 • Anonym hodnotil 18. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Určitě stojí za to minimálně ochutnat.


 • Anonym hodnotil 15. 10. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 09. 10. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Romi hodnotil 02. 09. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kávu jsem koupila na základě doporučení. Jsem s ní moc spokojená, vyhovuje mi chuť i vůně. Lepší kávu (připravenou doma) jsem zatím neochutnala. Doporučuji.


 • Anonym hodnotil 31. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborný produkt


 • Anonym hodnotil 06. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná chuť a nádherná vůně.


 • Anonym hodnotil 29. 07. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 26. 05. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 10. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 08. 2021 tento produkt známkou 1.5 / 5

  • Nebyla cerstve umleta, jak se chlubi prodejce. Nebyla dobra,zkratka delsi dobu umleta kava.


 • Anonym hodnotil 28. 09. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • stálá kvalita + výborný systém obalu


 • Anonym hodnotil 11. 12. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dobrá.


 • Anonym hodnotil 15. 12. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 02. 02. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • výborná káva


 • Anonym hodnotil 13. 02. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Kupováno opakovaně pro dobrou chuť


 • Anonym hodnotil 03. 04. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 12. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 09. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Nejlepší káva, kterou jsem v životě pila! A celý byt voní.


 • Eva hodnotil 14. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • všem doporučuji místo nákupu zmetků v marketech


 • Anonym hodnotil 06. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná chuť a nádherná vůně.


 • Anonym hodnotil 23. 06. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • touha po změně


 • Anonym hodnotil 10. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 06. 2012 tento produkt známkou 3.5 / 5


 • Anonym hodnotil 28. 03. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Přišlo co jsem očekávala


 • Anonym hodnotil 17. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Po zkušenostech nakoupeno jako dárek


 • Anonym hodnotil 22. 12. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Příjemná chut


 • Anonym hodnotil 07. 01. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná káva určitě znovu objednáme.


 • Anonym hodnotil 31. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 15. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Wandmagic hodnotil 06. 08. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborná chuť a nádherná vůně.


 • D.Holubová hodnotil 26. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Vynikající káva s nádhernou vůní a výbornou chutí. Řekla bych: opravdová káva.


 • Anonym hodnotil 18. 06. 2012 tento produkt známkou 2.5 / 5


 • Anonym hodnotil 04. 06. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Doporučuji ochutnat


 • Anonym hodnotil 08. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 29. 09. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 11. 2021 tento produkt známkou 4.5 / 5