Čerstvá Káva Salvador Santa Ana

Káva vypěstovaná na svazích salvadorského vulkánu Santa Ana vás potěší svou plnou vyváženou chutí. Jejímu krémovému tělu dominují sladké karamelové a medové tóny doplněné ovocnou svěžestí červeného jablka.


 • Čerstvá Káva Salvador Santa Ana
 • Čerstvá Káva Salvador Santa Ana
Káva Salvador Santa Ana - mletá Salvador Santa Ana - mletá, 250 g
ihned k odeslání

209,00 Kč vč. DPH

Káva Salvador Santa Ana - zrnková Salvador Santa Ana - zrnková, 250 g
ihned k odeslání

199,00 Kč vč. DPH

Zobrazit ceny v €

Popis produktu Čerstvá Káva Salvador Santa Ana


Santa Ana patří do stříbrné řady káv, která je určená pro objevitele nových chutí. Světlejší pražení zvolené pro tuto řadu rozvíjí v kávě ovocné tóny a příjemnou lehkou kyselost.

Pokud rádi poznáváte nové chutě, které může kvalitní káva nabídnout, pak je stříbrná řada ideální právě pro vás. Více informací o stříbrné řadě si můžete přečíst na našem blogu.

O kávě

Santa Ana roste ve výšce od 1 400 do 1 550 metrů nad mořem. Její domovinou je sopečné pohoří Apaneca v západním Salvadoru. Vulkanická půda bohatá na živiny a vlhké tropické klima dopřává zdejší arabice vhodné podmínky k růstu. Rostliny dozrávají ve stínu mangovníků a dalších tropických stromů. Místní farmáři kávu ručně sklízí od prosince do února. Zrnka zpracovávají mokrou metodou a pak je nechají proschnout pod slunečními paprsky.

O zemi, kde se káva pěstuje

Středoamerický Salvador má rozlohu přibližně jako Morava, obývá jej však více než 6 milionů lidí. Káva se začala na místních horských svazích pěstovat ve větším objemu v 80. letech 19. století, kdy vystrnadila tradiční indigovník. Dnes země produkuje téměř milion pytlů zrnek ročně a pěstování kávy se věnuje na 100 tisíc lidí. Většina farmářů hospodaří na rodinných plantážích o rozloze ne větší než 20 hektarů.

Salvador je sice plochou malý stát, avšak mezi kávovými producenty jej nelze přehlédnout. Pěstování kávy zde má dlouhou tradici, která sahá až k indiánům. Opravdový kávový boom pak nastal v polovině 19. století, kdy vláda začala motivovat farmáře úlevami na daních a zproštěním od vojenské služby.

Sopečná aktivita pomohla nejen vytvořit ideální podmínky pro pěstování kávy, ale proslavila Salvador i v literatuře. Vulkán Santa Ana, na jehož svazích roste naše káva, se stal inspirací pro sopku v příběhu Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho.

Chuť kávy

K ochutnání láká intenzivní vůně lískových oříšků. Ve vyvážené chuti Santa Any vás upoutá sladkost karamelových a medových tónů. Střední pražení rozvíjí v kávě příjemnou ovocnou svěžest, v níž odhalíte zejména červená jablka. Každý doušek uzavírá dochuť hořké čokolády.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


 • 6.7.21 - Cold brew - napsal(a) Tomas

  Lze použít také na Cold brew, nebo se spíše hodí na tradiční přípravu kávy? Dekuji

  • 7.7.21 - Re: Cold brew - napsal(a) Monika Vaněčková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, tuto kávu určitě můžete použít i na přípravu cold brew. Při výběru vhodné kávy vždy záleží na osobních preferencích. Díky světlejšímu pražení se v této kávě rozvíjí ovocné tóny a příjemná lehká kyselost.


 • 26.2.21 - Skvělá káva - napsal(a) Martin

  Výborná káva! Světle pražená mi v nabídce chyběla. Jediná nevýhoda je, že od doby co kupujeme Salvador, mi přestala chutnat moje oblíbená "zelená Brazílie" a Kolumbie :-D. Bylo by fajn kdyby i Kolumbie byla v nabídce světle pražená. PS připravujeme ji převážně dripru nebo french pressu

  • 26.2.21 - Re: Skvělá káva - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Jsme moc rádi, že Vám naše nová káva chutná. Do budoucna chystáme naši nabídku káv stříbrné řady rozšířit, a tak doporučujeme sledovat náš e-shop. Věříme, že Vám i další kávy z této řady budou chutnat :)


  Recenze produktu Čerstvá Káva Salvador Santa Ana

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 5.00 / 5


 • Anonym hodnotil 21. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Nejsem "kavař" začátečník, nicméně jsem vždy pila méně kvalitní kávy a postupně jsem se dopracovávala ke kvalitnějším a kvalitnějším. Měla jsem obavy, že když si koupím už opravdu kvalitní kávu, nebude mi chutnat kvůli hořkosti, proto jsem zvolila tuto. Byla jsem více než příjemně překvapena, jak je jemná a přesto chutná. Vždy jsem pila kávu s mlékem, nicméně tato je tak jemná, že ji mohu pít klidně i bez mléka. Při prvním polknutí můžete cítit nepatrnou hořkost (která je kávě vlastní), nicméně potom se chuť v ústech rozleží a cítíte všechny chuťové dozvuky, která káva slibuje.