Čerstvá Káva Salvador Santa Ana

Káva vypěstovaná na svazích salvadorského vulkánu Santa Ana vás potěší svou plnou vyváženou chutí. Jejímu krémovému tělu dominují sladké karamelové a medové tóny doplněné ovocnou svěžestí červeného jablka.


 • Čerstvá Káva Salvador Santa Ana
 • Čerstvá Káva Salvador Santa Ana
Káva Salvador Santa Ana - mletá Salvador Santa Ana - mletá, 250 g
ihned k odeslání

209,00 Kč vč. DPH

Káva Salvador Santa Ana - zrnková Salvador Santa Ana - zrnková, 250 g
ihned k odeslání

199,00 Kč vč. DPH

Zobrazit ceny v €

Popis produktu Čerstvá Káva Salvador Santa Ana


Santa Ana patří do stříbrné řady káv, která je určená pro objevitele nových chutí. Světlejší pražení zvolené pro tuto řadu rozvíjí v kávě ovocné tóny a příjemnou lehkou kyselost.

Pokud rádi poznáváte nové chutě, které může kvalitní káva nabídnout, pak je stříbrná řada ideální právě pro vás. Více informací o stříbrné řadě si můžete přečíst na našem blogu.

O kávě

Santa Ana roste ve výšce od 1 400 do 1 550 metrů nad mořem. Její domovinou je sopečné pohoří Apaneca v západním Salvadoru. Vulkanická půda bohatá na živiny a vlhké tropické klima dopřává zdejší arabice vhodné podmínky k růstu. Rostliny dozrávají ve stínu mangovníků a dalších tropických stromů. Místní farmáři kávu ručně sklízí od prosince do února. Zrnka zpracovávají mokrou metodou a pak je nechají proschnout pod slunečními paprsky.

O zemi, kde se káva pěstuje

Středoamerický Salvador má rozlohu přibližně jako Morava, obývá jej však více než 6 milionů lidí. Káva se začala na místních horských svazích pěstovat ve větším objemu v 80. letech 19. století, kdy vystrnadila tradiční indigovník. Dnes země produkuje téměř milion pytlů zrnek ročně a pěstování kávy se věnuje na 100 tisíc lidí. Většina farmářů hospodaří na rodinných plantážích o rozloze ne větší než 20 hektarů.

Salvador je sice plochou malý stát, avšak mezi kávovými producenty jej nelze přehlédnout. Pěstování kávy zde má dlouhou tradici, která sahá až k indiánům. Opravdový kávový boom pak nastal v polovině 19. století, kdy vláda začala motivovat farmáře úlevami na daních a zproštěním od vojenské služby.

Sopečná aktivita pomohla nejen vytvořit ideální podmínky pro pěstování kávy, ale proslavila Salvador i v literatuře. Vulkán Santa Ana, na jehož svazích roste naše káva, se stal inspirací pro sopku v příběhu Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho.

Chuť kávy

K ochutnání láká intenzivní vůně lískových oříšků. Ve vyvážené chuti Santa Any vás upoutá sladkost karamelových a medových tónů. Střední pražení rozvíjí v kávě příjemnou ovocnou svěžest, v níž odhalíte zejména červená jablka. Každý doušek uzavírá dochuť hořké čokolády.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


 • 11.4.22 - Mletí - napsal(a) Lenka

  Dobrý den, minule jsem od vás brala tuto kávu jako mletou, tentokrát je v nabídce jen zrnková. Je možné nechat si ji umlít? Případně jak to zařídit?
  Děkuju!

  • 11.4.22 - Re: Mletí - napsal(a) Pavel Zuska, Čerstvá Káva

   Hezký den, děkujeme za Váš dotaz a kávu v mleté variantě naleznete na tomto odkazu: https://www.cerstvakava.cz/1926-cerstva-kava-salvador-santa-ana-mleta/. Do poznámky v objednávce nám můžete napsat na jakou přípravu kávy si budete přát kávu umlít.


 • 25.11.21 - Bez nadpisu - napsal(a) Tereza

  Dobrý den, jedná se o 100% arabiku? Děkuji za odpověď:)

  • 26.11.21 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, jedná se o 100% arabiku.


 • 22.11.21 - Dóza - napsal(a) Kateřina

  Dobrý den, bude možnost i této kávy v dóze?
  Děkuji za odpověď

  • 22.11.21 - Re: Dóza - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V současné době neplánujeme tuto kávu nabízet také v dóze. Děkujeme ale za zajímavý podnět, který předáme našim kolegům.


 • 6.7.21 - Cold brew - napsal(a) Tomas

  Lze použít také na Cold brew, nebo se spíše hodí na tradiční přípravu kávy? Dekuji

  • 7.7.21 - Re: Cold brew - napsal(a) Monika Vaněčková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, tuto kávu určitě můžete použít i na přípravu cold brew. Při výběru vhodné kávy vždy záleží na osobních preferencích. Díky světlejšímu pražení se v této kávě rozvíjí ovocné tóny a příjemná lehká kyselost.


 • 26.2.21 - Skvělá káva - napsal(a) Martin

  Výborná káva! Světle pražená mi v nabídce chyběla. Jediná nevýhoda je, že od doby co kupujeme Salvador, mi přestala chutnat moje oblíbená "zelená Brazílie" a Kolumbie :-D. Bylo by fajn kdyby i Kolumbie byla v nabídce světle pražená. PS připravujeme ji převážně dripru nebo french pressu

  • 26.2.21 - Re: Skvělá káva - napsal(a) Tereza Jalčáková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Jsme moc rádi, že Vám naše nová káva chutná. Do budoucna chystáme naši nabídku káv stříbrné řady rozšířit, a tak doporučujeme sledovat náš e-shop. Věříme, že Vám i další kávy z této řady budou chutnat :)


  Recenze produktu Čerstvá Káva Salvador Santa Ana

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.13 / 5


 • Anonym hodnotil 21. 08. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Nejsem "kavař" začátečník, nicméně jsem vždy pila méně kvalitní kávy a postupně jsem se dopracovávala ke kvalitnějším a kvalitnějším. Měla jsem obavy, že když si koupím už opravdu kvalitní kávu, nebude mi chutnat kvůli hořkosti, proto jsem zvolila tuto. Byla jsem více než příjemně překvapena, jak je jemná a přesto chutná. Vždy jsem pila kávu s mlékem, nicméně tato je tak jemná, že ji mohu pít klidně i bez mléka. Při prvním polknutí můžete cítit nepatrnou hořkost (která je kávě vlastní), nicméně potom se chuť v ústech rozleží a cítíte všechny chuťové dozvuky, která káva slibuje.


 • Anonym hodnotil 15. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 11. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Velmi dobrá chuť


 • Anonym hodnotil 19. 01. 2022 tento produkt známkou 1.0 / 5

  • Nevím, co to je; hotová káva není tak hrozná, ale zrnka ani po namletí nevoní, což vidím poprvé. Tuto kávu mám prvně, tak nevím, jestli to třeba tak nemá být... ale já jsem čekal něco jiného.


 • Anonym hodnotil 13. 02. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva velmi chutná


 • Anonym hodnotil 15. 02. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Káva je přesně taková,jakou jsem očekával.Výborná chuť i aroma,doporučuji!Nevýhody žádné neshledávám.


 • Anonym hodnotil 22. 11. 2021 tento produkt známkou 2.0 / 5

  • Osobně mi nechutná, nevýrazná chuť, nevýrazná vůně, jemně namletá, světle hnědá barva, podle popisu jsem čekala více - lepší výrazbnější chuť i vůni. Je jemná a slabá jakoby vodová ve srovnání s Illy, Lavazzou, Dallmayar.


 • Anonym hodnotil 14. 03. 2022 tento produkt známkou 5.0 / 5