ČERSTVÁ KÁVA - Finalista soutěže Shop Roku v kategorii Jídlo a nápoje

Káva Etiopie Sidamo, mletá

Ovocné tóny, oříšky, čokoláda. Královna etiopských káv, Sidamo, je výjimečná chutí i původem - právě v Etiopii se káva poprvé začala pražit a připravovat jako lahodný a osvěžující nápoj. Dopřejte si kávu z míst, kde se narodila...

Typ:Mletá káva
Balení:Standardní balení
Hmotnost:250 gramů
Výrobce:ČERSTVÁ KÁVA

149,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 10 - Strašnice - Turnovského 263/4ihned k odběru
Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
 • Káva Etiopie Sidamo, mletá

Popis produktu Káva Etiopie Sidamo, mletá


Uprostřed Afrického rohu rozkládá se dnes země, která za pozornost naši stojí a pravlastí kávy považována jest. Dříve její jméno Habeš znělo, ale dnes nazývána jest Etiopií. Jedna z mála věcí, co za léta dlouhá zůstalo nezměněna, je lahodná káva, kterou tato země africká stále oplývá a k nám do Evropy často dovážena jest na velkých lodích po moři Středozemním.

Káva v Etiopii

o kávě Etiopie Sidamo

Jejím domovem jsou plantáže v jihozápadní Etiopii, především kolem jezera Hawassa a poblíž hranic s Keňou v nadmořských výškách 1 800 – 2 400 metrů. Zrna má malá a šedavá, až vás napadne, zda právě ona je oprávněně považována za královnu etiopských káv. Už první doušek ale pochybnosti rozptýlí – chuťově neobyčejně zajímavá Sidamo předčí očekávání , když nabídne chuť plnou jasných ovocných tónů, přitom lehkou a jemnou.

Proč právě Sidamo? Jméno tato výtečná káva získala po původních obyvatelích království Kaffa, nazývaných Sidamo nebo také Sidama. A zatímco oni zůstali zapomenuti, káva Sidamo patří k nejžádanějším kávám Afriky.

o zemi, kde se káva Etiopie Sidamo pěstuje

Není jiné země, kterou by si milovník kávy zamiloval více než právě Etiopii. Právě tady se arabica, nejkvalitnější z káv, narodila, právě tady je prapůvod kávovníků, které dnes plodí po celém světě. A právě tady, na pomezí Etiopie, Súdánu a Keni dle tradice v 9. století si pasáček koz povšiml zvláštního úkazu - jeho kozy vždy nápadně ožily, když spásly lístky rostliny. Ano, tou rostlinou byl kávovník.

Sifting good beans from bad

Dnes patří Etiopie k největším producentům a vývozcům kávy na světě, celosvětově jí patří sedmé místo. Káva je zpracovávána suchou i mokrou metodou. Nejznámějšími lokalitami, kde se etiopská káva pěstuje, jsou Harrar na východě, Jimma západně od Adis Abeby a především pak oblast Sidamo nedaleko hranic s Keňou. Právě tady sklízejí pěstitelé nejžádanější etiopské kávy – kávy se jménem Etiopie Sidamo.

chuť kávy Etiopie Sidamo

Lehká a jemná chuť, mírně kořeněná s čokoládovou plností, ve které se mísí oříšky s mnoha ovocnými tóny v čele s černým rybízem. Znamenité ovocné aroma, ve kterém převládá jasmín a tóny sladkých plodů, měnící se v kořeněné květinové aroma s nádechem vinné révy a čokolády.

S prvním douškem se v ústech odehraje nikdy nekončící sen o mladých jahodách a sladké smetaně, až najednou vše skončí s doznívající sladkostí, jež vás nechá v očekávání na doušek další.

Vlastnosti kávy

KofeinJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
PěnaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Bohatost chutiJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Určení kávy

EspressoJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
Překapávaná kávaJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod
TurekJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bodJedno zrnko kávy = jeden bod

Recenze, dotazy a komentáře


 • 28.3.20 - Moka konvice - napsal(a) Monika

  Dobrý den, je možné mi namlet kávu pro Moka konvici? Děkuji.

  • 30.3.20 - Re: Moka konvice - napsal(a) Monika Ludmilová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, rádi Vám nameleme naší Čerstvou Kávu pro přípravu v moka konvici, stačí nám tento požadavek napsat do zákaznické poznámky.


 • 20.10.19 - mletí kávy - napsal(a) Jan

  Dobrý den.
  Jaká je jemnost mletí Vaší mleté kávy??? Rád bych na velmi jemné mletí do džezvy.
  Děkuji

  • 21.10.19 - Re: mletí kávy - napsal(a) Ivana Reich, Čerstvá Káva

   Dobrý den, kávu standardně meleme na espresso, pokud zákazníci neuvádějí v zákaznické poznámce jiný požadavek. Avšak na přípravu kávy v džezvě nejsme schopni kávu namlít, jelikož se jedná o velmi jemné mletí a při jemnějším mletí se mlecí kameny třou o sebe, což působí nejen velmi nadměrné opotřebení mlecích kamenů, ale především však může dojít k odloupnutí kovové špony do kávy, což by bylo velmi nebezpečné. Zákazníkům doporučujeme kávu namlít na espresso a následně mletou kávu rozdrtit v hmoždíři.


 • 11.12.16 - Fair traide - napsal(a) Magda

  Dobrý den,
  nabízíte v současné době nějaké kávy se značkou fair traide? Záleží mi na tom a nechci kupovat kávu bez záruky \'\'férovosti\'\'! Děkuji!

  • 11.12.16 - Re: Fair traide - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, bohužel kávy s označením "fair trade" zatím v naší nabídce neobjevíte.


 • 8.8.13 - Hrubost - napsal(a) Jrika

  Dobrý den,
  jak moc na jemno je tato káva mletá? hodí se na french press?

  • 8.8.13 - Re: Hrubost - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Hezký den, kávu meleme těsně před odesláním objednávky, či před zákazníkem při přímém prodeji a to dle požadavků, které si zákazník sám určí. Kávu Vám tedy nameleme tak, jak budete chtít ;-)


  Recenze produktu Káva Etiopie Sidamo, mletá

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.38 / 5


 • Dagmar hodnotil 25. 06. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • spokojenost, káva chutná dle popisu dodavatele a dle očekávání


 • Anonym hodnotil 12. 06. 2013 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 09. 04. 2013 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • vynikající chuť


 • Anonym hodnotil 05. 02. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jemná kávička,která je lahodná i bez mléka,pro mě ideální.


 • Láďa hodnotil 30. 01. 2013 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Nevím, já si rád připravujičersvě namletou kávu, tuto kávu chtěla moje mamka.


 • Anonym hodnotil 20. 01. 2013 tento produkt známkou 2.5 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 10. 2012 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 08. 2012 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Výborná káva, lepší je ovšem zrnková, kterou si doma čerstvě umelete.