ČERSTVÁ KÁVA - Finalista soutěže Shop Roku v kategorii Jídlo a nápoje

Konverzní sada Rok EspressoGC pro ROK Espresso Maker

Koupili jste si ROK Espresso Maker a rádi byste nový ROK EspressoGC s vylepšenou horní komorou na vodu a pístem? Postačí vám tato konverzní sada, díky které jednoduše vylepšíte svůj kávovar na novou verzi ROK EspressoGC.

Výrobce:ROK Kitchen Tools

799,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 1 - Nové Město - Hybernská 1617/40ihned k odběru
Praha 10 - Strašnice - Turnovského 263/4ihned k odběru
Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22k vyzvednutí od 16:30 (objednáte-li do 14:30)
 • Konverzní sada Rok EspressoGC pro ROK Espresso Maker

Popis produktu Konverzní sada Rok EspressoGC pro ROK Espresso Maker


Kávovar ROK Espresso Maker je nyní ROK EspressoGC a Vy jej s pomocí této sady můžete mít také. Sada obsahuje novou horní nádobku na vodu a píst vyrobenou z kvalitního skleněného kompozitu, která ve spojení s novým těsněním a filtrem (taktéž součást sady) zajišťuje vytvoření podstatně vyššího tlaku v průběhu extrakce kávy. Materiál je taktéž odolnější než původní plastová verze, takže ušetříte za další náhradní díly.

Recenze, dotazy a komentáře


 • 18.9.19 - Zkušenost - napsal(a) Petr

  Hezký den. Uvádím svoje zkušenosti s GC sadou, na které jsem rovnou začínal. Páku utahovat s citem, jinak dochází ke zbytečnému omačkání těsnění i poškození páky. Nejdůležitější je vyladit správnou hrubost mletí kávy. Pokud bude příliš jemná, tak snahou protlačit vodu použitím nadměrné síly dojde i při sebevíc utažené páce k protečení vody přes těsnění. To bych viděl jako příčinu Vašeho problému, pokud se tedy nejedná o nějakou výrobní vadu. Samozřejmě je třeba mít před vložení do kávovaru okraje páky čisté bez částeček kávy. Při ideální hrubosti mletí je příprava dále už hodně závislá na citu. Já začínám v horní cca třetině dráhy tlačit relativně silně, ale pak postupně na síle ubírám až k dolní poloze, protože čím níže jsou páky, tím snáze dojde k protečení přes těsnění. Následně ještě páky znovu zvednu a rychlým stlačením protlačím zbytek vody. Většinou se pohybuji kolem 30 sekund extrakce a 60 ml nápoje s cremou, což odpovídá předpisu pro dvojité espresso. Pak už jen udržovat kávovar čistý bez zbytků kávy. Ať se daří!

  • 19.9.19 - Re: Zkušenost - napsal(a) Ivana Reich, Čerstvá Káva

   Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za komentář, ceníme si Vašich zkušeností, rad a tipů pro další zákazníky, kteří uvažují o nákupu konverzní sady. Jsme rádi, že máte s konverzní sadou dobré zkušenosti, s kávovarem ROK si člověk prostě musí "hrát", aby docílil perfektního výsledku. Věříme, že budete i nadále spokojen.


 • 3.9.19 - Zklamání z konverzní sady - napsal(a) Josef Pecha

  Dobrý den
  Zakoupil jsem konverzní sadu za 800,- Kč, nainstaloval a nyní se opět vracím k původnímu průhlednému systému .....
  První zklamání bylo černé provedení, kdy není moc vidět množství nalité vody
  Druhé bylo ze silikonového sítka - sprchy - je tlustší, páka se obtížně dotahuje a netěsní (uchází pára a prokapává horká voda kolem páky ) Páku za cca 1000,- Kč jsem si během několika použití zničil tím, jak jsem se jí snažil více dotáhnout - plastové madlo se vymačkalo a nyní dost \"plandá\" na kovové části
  Zároveň bylo potřeba přejít na jemnější mletí kávy - možná by bylo potřeba o chlup zmenšit otvory ve \"sprše\"
  Docela by mne zajímaly zkušenosti kolegů \"přestavbářů\"
  S pozdravem
  Josef Pecha

  • 3.9.19 - Re: Zklamání z konverzní sady - napsal(a) Ivana Reich, Čerstvá Káva

   Dobrý den, Josefe, děkujeme Vám za recenzi. Mrzí nás, že nejste s konverzní sadou plně spokojen. Žádné další stížnosti tohoto typu od našich zákazníků neevidujeme, a proto nejsme schopni potvrdit, zda má konverzní sada skutečně zmíněné nedostatky. Díly z konverzní sady jsou již součástí nových verzí ROK kávovarů. Určitě i my uvítáme názory a zkušenosti dalších zákazníků, abychom mohli záležitost řešit s dodavatelem (výrobcem).