Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II

* NOVÁ GENERACE KÁVOMLÝNKU Z ROKU 2020 * Mini podle názvu, velký užitkem a výdrží. S ručním kávomlýnkem, který je milovníky kávy považován za jeden z nejlepších vůbec, připravíte čerstvě mletou kávu kdykoli a kdekoli. Stačí nasypat kávu, nasadit kliku a zatočit.

Typ:Ruční mlýnek
Materiál:Nerez / Plast
Barva:Nerez
Výrobce:Porlex

Původní cena: 1819,00 Kč - sleva 2 %!

1790,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 7 - Holešovice - Dobrovského 493/22ihned k odběru
 • Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II
 • Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II
 • Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II

Popis produktu Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II


Skladem již máme inovovanou verzi kávomlýnku Porlex Mini s označením II. Co je u ní nového?

 • Lepší materiály pro větší přesnost a odolnost
 • Na jedno zatočení kličkou namele o 30 % více zrn
 • Nastavovací matice má 80 pozic namísto původních 37

Tajemství úspěchu Porlexu spočívá jen a pouze v jednoduchosti použití a kvalitě zpracování. Mlýnek Porlex nekupujete na rok nebo dva. Porlex se pořizuje na celý život.

Porlex Mini II je z nerezu, a to včetně všech mechanických součástek, které do sebe perfektně zapadají – žádné vrzání, žádné vyviklání často namáhaných částí. I po několika letech každodenního používání mlýnek pracuje stále stejně jako na začátku – kávu umele rychle a stejnoměrně.

Mlecí strojek s keramickými mlecími kameny připraví kávu od velmi jemné do džezvy přes espresso až po hrubou pro přípravu kávy ve french pressu, nastavení hrubosti mletí je velmi přesné – kávu si umelete přesně dle chuti.

Mini II je také výborným kávomlýnkem na cesty. Vejde se i do malého zavazadla – masivní odnímatelnou kličku snadno uchytíte praktickou klipsou na boku mlýnku, a skvěle si rozumí s Aeropressem – svým obvodem i výškou přesně odpovídá rozměrům Aeropressu, do kterého jej na cestách snadno uschováte. Ušetřené místo pak můžete využít třeba pro další balíček oblíbené Čerstvé Kávy.

Ruční kávomlýnek Porlex Mini II v kostce:

 • Jeden z nejmenších mlýnků na trhu, vejde se do Aeropressu
 • Je celonerezový, včetně většiny mechanických součástí
 • Masivní odnímatelnou kličku rychle „přepnete“ do cestovní polohy
 • Mlecí strojek s keramickými kameny je velmi přesný a snadno se čistí
 • Vyrobeno v Japonsku, Porlex kvalita
Rozměry132 × 50 mm
Hmotnost235 g
Objem násypky20 g

Recenze, dotazy a komentáře


 • 8.3.19 - Klička - napsal(a) Eva

  Dobrý den, tenhle mlýnek jsme koupili asi před třemi lety. Mele dobře, ale vadí mně jedna věc: při mletí klička často vypadává a zůstává v ruce, máme typ, kde není klička zajištěna šroubkem. Při mletí jedné várky mně klička třeba desetkrát vypadne. Neznáte nějakou vychytávku, jak tomu zabránit?

  • 9.3.19 - Re: Klička - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, bohužel tento typ uchycení kličky byl u mlýnků Porlex velice nešťastným řešením. Problémem je v tom, že tvar hřídele se postupem opotřebovává (omačkává) a klička nedrží na svém místě a tím pádem při mletí vypadne. Nemáme žádný tip, jak tomuto jevu zabránit. Poslední cca 2 roky již výrobce přešel na nové uchycení kličky, které je již zcela bezproblémové. Avšak ani zde není klička zajištěna šroubem, ale má lepší uchycení na hřídeli a již nedochází k protáčení a následnému vypadávání kličky.


 • 4.4.18 - uvolněný \"stator\" - napsal(a) Douše

  Dobrý den, při mletí se mi protáčí \"stator\" z umělé hmoty, který je špatně uchycen v kovovém těle mlýnku, takže nic nenamelu. Mlýnek je cca 1/4 roku po záruce, nicméně jsem si ho kupoval s Vaším krédem \"mlýnek na celý život\" Můžete mi poradit, co s tím?

  • 6.4.18 - Re: uvolněný \ - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, dle našeho reklamačního oddělení je tento problém přímo k řešení se samotným výrobcem. Spojíme se s Vámi e-mailově a budeme vše podrobněji řešit.


 • 27.12.17 - dodatek - napsal(a) Josef P.

  Zapomněl jsem dodat k čemu přesně jej používám - jemné mletí na pákové domácí espresso. Děkuji

  • 27.12.17 - Re: dodatek - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Naše odpověď i tak zůstává stejná :) Určitě spíše mlýnky Porlex než Hario Skerton.


 • 27.12.17 - náhrada za Lodos - napsal(a) Josef P.

  Dobrý den, koupil jsem ve vaší prodejně již dříve mlýnek Lodos Istanbul. Nebyl jsem ale nikdy spokojený s jemností namletí. Také se u tohoto strojku stále povoluje šroub přitažení kamenů, nemá fixování. Chci proto nějaký lepší, který odstraní uvedené nedostatky. Vybírám mezi Porlex (oběma) a Hario Skerton. Nezáleží na vzhledu, ceně, nevozím ho na cesty, jde o funkčnost. Který spíše doporučíte? Jinak kafe máte stále skvělé, kupuji 3 roky. Děkuji

  • 27.12.17 - Re: náhrada za Lodos - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, velice děkujeme za pochvalu naší kávy, to nás opravdu těší. Určitě doporučujeme spíše mlýnek Porlex, jelikož momentálně patří k úplné špičce mezi mlýnky (spolu ještě s mlýnky značky Rhinowares ). Mlýnek Hario Skerton nezvládá hrubé mletí kávy např. na french press. A nepatří zrovna k nejrychlejším mlýnkům při mletí na jemnou hrubost. Mlýnky Porlex můžeme vřele doporučit i z vlastní ověřené zkušenosti.


 • 19.12.17 - Porovnání mlýnků - napsal(a) misa

  Dobrý den, jak byste porovnali (kvalita mletí, údržba, kvalita zpracování) tento mlýnek s mlýnkem Mlýnek La Cafetière Classic? Vlastním druhý jmenováný a uvažuji o tomto. Polepším si tím hodně?

  • 19.12.17 - Re: Porovnání mlýnků - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, mlýnky Porlex (a také Rhinowares) jsou v současné době považovány za naprostou špičku. Jak už jejich vysoce kvalitním zpracováním, bytelností, snadnou údržbou, skladností (využití zejména při cestování) nebo také životností. Tyto mlýnky jsou velice praktické i při samotném mletí - padnou přímo do ruky. Máme spousty kladných referencí od spokojených zákazníků a můžeme mlýnky Porlex doporučit i z vlastní zkušenosti.


 • 27.7.17 - myčka - napsal(a) Tomáš

  Dobrý den,
  může se Porlex Mini dávat mýt do myčky? Nebo jen některé jeho části? Nebo to nedoporučujete vůbec?

  Předem děkuji za odpověď

  • 27.7.17 - Re: myčka - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, určitě nedoporučujeme mlýnek dávat do myčky na nádobí. K jeho vyčistění postačí jen opláchnutí pod tekoucí vodou nebo obyčejné profouknutí mlecího mechanismu.


 • 12.6.17 - Vrzání - napsal(a) Kristina Čablová

  Dobrý den,omlouvám se, že vás obtěžuji s tímto dotazem, ale nevím, kam bych měla napsat. Mám již cca 2 roky tento mlýnek a začal mi při mletí vrzat (pištět - je to dost nepříjemné). Přijde mi, že ta otočná osa (nevím, jak to jinak nazvat) tam nemá žádnou mezeru, aby se to vevnitř promazalo. Nemáte s tím nějakou zkušenost? Děkuji moc za případnou radu.

  • 13.6.17 - Re: Vrzání - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, vůbec se neomlouvejte. Doporučujeme mlýnek rozebrat s pečlivě celý vyčistit. Myslíme si, že osa by při troše štěstí mohla jít vytáhnout a také celá vyčistit, popřípadě tedy namazat. Ale zkušenost s takto vrzajícím Porlexem bohužel nemáme.


 • 30.3.17 - Portlex mini - nastavení mlecích kamenů na epresso - napsal(a) Radek

  Dobrý den,

  vlastním mlýnek portlex mini, ale stále nedokážu najít ideální nastavení pro přípravu espressa. Prakticky jsem již \"zaaretoval\" spodní díly na maximum, ale stále je káva příliš hrubě namleta a voda namletou kávou proteče za 5 vteřin, místo požadovaných cca 20. Je možné mi poradit nastavení, anebo je potřeba tento výrobek prohlédnout technikem?
  Děkuji a přeji příjemný den

  • 31.3.17 - Re: Portlex mini - nastavení mlecích kamenů na epresso - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, pokud už máte mlýnek nastaven na maximum, tak zde opravdu pozor, keramické kameny by mohly tak silným třením prasknout. Tento mlýnek jemné mletí zvládne. Z Vašeho popisku se nám zdá, jestli nemáte mlýnek spíše nastaven na maximum hrubého mletí, jelikož káva namleta pro french press (tedy nejhruběji) by pak odpovídala protečení za 5 vteřin. Ale věříme, že kameny mlýnku máte co nejvíce u sebe, tedy nastavení je na jemné mletí, proto mlýnek určitě reklamujte nebo nechte zkontrolovat.


 • 29.3.17 - VELKÉ ZKLAMÁNÍ - napsal(a) mon

  Dobrý den. Dnes jsem obdržela \"VYLEPŠENOU VERZI\" mlýnku a jsem hodně zklamaná protože klička je opět volně nasazená bez zajišťovacího šroubku jak jste mě napsala na můj dotaz. Mlýnek budu vracet a požadovat vrácení peněz!!!

  • 30.3.17 - Re: VELKÉ ZKLAMÁNÍ - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, velice se omlouváme, za nepřesnou informaci, bohužel rozdíl v uchycení kliček je těžko popsatelný, dokud není možnost, oba produkty postavit vedle sebe a detailně porovnat. Klička není na pevno zajištěna šroubkem, jako to vyplynulo z mé předchozí odpovědi. Je stále volně, aby se dala lehce sundat, ale její zajištění spočívá ve tvaru šroubku na hřídeli, který kličku při mletí dokáže šikovně držet a klička již nemůže tento tvar hřídele zcela obrousit a následně buď vypadnout nebo se protáčet, jako tomu bylo u předchozí verze se šestihranem. Tento šroubek na hřídeli je dlouhý a speciálně tvarovaný, výrobce se opravdu poučil a správná funkčnost je zajištěna. Doufáme, že teď je vysvětlení krapet lepší. Samozřejměě, pokud ani tak nejste s mlýnkem spokojena, určitě nám ho můžete vrátit v rámci klasické 14 denní lhůty na vrácení zboží bez udání důvodu.


 • 12.3.17 - dotaz - napsal(a) mon

  Dobrý den šlo by přidat fotku inovované uchycení kličky na mlýnek ? Jeden problém \"omačkáváním\" šestihranu už u stejného mlýnku doma mám :-(

  • 13.3.17 - Re: dotaz - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, aktuální fotografii uchycení kličky můžete vidět přímo zde - je na posledním obrázku, kde stojí vedle mlýnku i krabička. Klička už není na mlýnku jen volně nasazena, ale je zajištěna "šroubkem". Již nemůže vypadnout a při mletí se nehýbe a neobrušuje tak rohy původního šestihranolu.


 • 26.1.17 - Portlex Mini - napsal(a) JPV

  Mlýnek mám úplně nový, nastavení hrubosti mletí je sice stručně v návodu, nicméně musí se asi postupovat \"zpátky\" od nejjemnějšího, aby člověk pochopil, kde je uvedená 13. Zcela chybí český návod !!! Tento nedostatek mi komplikuje život, pokud chci použít jako dárek starším rodičům. Bohužel japonsky, francouzsky ani anglicky neumí - jen německy a česky!!!

  • 27.1.17 - Re: Portlex Mini - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, velice se omlouváme, že u mlýnku nebyl český návod, přidáváme je tam až při vyřizování konkrétní objednávky, nejspíše se na něj zapomnělo, opravdu nás to mrzí. Napište nám, prosím, email na info@cerstvakava.cz a český návod Vám samozřejmě rádi dopošleme.


 • 27.6.16 - Který mlýnek - napsal(a) Olli

  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, který mlýnek byste mi doporučili. Nemohu se rozhodnout mezi tímto mlýnkem Porlex Mini a mezi Rhinowares Mini?
  Děkuji za radu.

  • 28.6.16 - Re: Který mlýnek - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, výhodou Porlexu Mini je praktický gumový pásek, kam se uchytí klička a při cestování nehrozí její "zatoulání". Mlýnek Rhinowares Mini se zase při mletí lépe drží a má adaptér na Aeropress, z těchto dvou hledisek můžeme doporučit spíše Rhinoweres, ale chybu rozhodně neuděláte ani s jedním.


 • 18.5.16 - Klička - napsal(a) Martin Pavlík

  Dobrý den, nezaznamenali jste prosím změnu v kvalitě kličky? V únorovém příspěvku píšete, že zatím ne. Rád bych si tento mlýnek pořídil, jen ta klička mě trochu odrazuje... Děkuji a pěkné dny.

  • 19.5.16 - Re: Klička - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den, Martine. Prozatím jsme žádnou změnu v kvalitě kličky nezaznamenali. Poslední naskladnění tohoto produktu proběhlo v únoru, tudíž stále platí informace z předchozího příspěvku. Nové naskladnění ručního mlýnku Porlex Mini v tuto chvíli neplánujeme, jelikož máme prozatím dostatečné zásoby. Co se týče zpětné vazby od zákazníků, dosud neevidujeme žádnou reklamaci na opotřebení kličky ručního mlýnku Porlex Mini z daného únorového naskladnění.


 • 25.2.16 - Kvalita nové várky - napsal(a) Ondřej

  Dobrý den, vidím, že konečně dorazila nová várka Porlexů, která je o cca 300 Kč dražší než původní mlýnky. Mohu se zeptat, zda je materiál kličky skutečně řešen jinak? Měl to být důvod navýšení ceny. Nebo vypadá vše stejně jako dříve? Díky.

  • 26.2.16 - Re: Kvalita nové várky - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Nové mlýnky Porlex jsme obdrželi, ale žádnou změnu jsme prozatím nezaznamenali. S největší pravděpodobností k žádným inovacím nedošlo, pokud nejde jen o změnu pevnosti materiálu, kterou pohledem nepoznáme. S výrobcem mlýnků Porlex je obecně velmi náročná komunikace, proto se nám nedaří získat nějaké oficiální vyjádření a bližší informace. K navýšení ceny jsme byli donuceni zvýšením výrobních nákladů.


 • 24.12.15 - Bez nadpisu - napsal(a) Simona

  Dobrý deň, kúpila som si tento mlynček a keďže je to moj prvý mlynček na kávu nemám skúsenosti s mletím. Trochu mi robí problém nastavenie hrubosti mletia. Vedeli by ste mi poradiť približne koľkokrát mám zatočiť so skrutkou aby som dosiahla hrubé namletie na prípravu vo french presse? Keďže k tomu nieje nič v návode tak prosím vás o nejaké bližšie inštrukcie. Ďakujem

  • 28.12.15 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý večer, Simono, děkujeme za Váš dotaz. Každou úpravu hrubosti mletí je potřeba vyzkoušet - jelikož nastavení kávomlýnku nemá žádnou výchozí pozici, nedá se říci, o kolik stupňů musíte regulačním šroubkem otočit. Pokud je káva velmi jemná, otočte klidně o 5 dílků doleva, jakmile začne být hrubější, už regulujte pomalu po jednom. Jakou hrubost potřebujete pro french press naleznete v tomto článku.


 • 19.12.15 - Bez nadpisu - napsal(a) jakub rössler

  dobrý den. zakoupil jsem tento mlýnek, ale při rozebrání jsem zjistil, že vnější kámen (jeho vnitřní výřez) není přesně kulatý, spíše šišatý. čili mezera mezi vnějším a vnitřním kamenem není po celém obvodu stejná. je to jen vada mého kusu, či se jedná o podivný záměr? logicky pak nemůže být káva rovnoměrně namleta.

  • 20.12.15 - Re: Bez nadpisu - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Dle Vámi popsané závady doporučujeme zaslat mlýnek na reklamaci, jelikož takto "na dálku" je těžké závadu posoudit. Mlýnek zašlete na tuto adresu - delicado, Turnovského 263/4, 100 00 Praha 10 - Strašnice. Do balíčku vložte kopii faktury a přiložte krátký průvodní dopis, ve kterém popíšete důvod reklamace - popis závady. Jakmile mlýnek obdržíme, tak jej předáme k vyřízení našemu reklamačnímu technikovi, který závadu posoudí. O výsledku reklamace Vás budeme informovat telefonicky či e-mailem. Pokud byste měl ještě nějaké další dotazy, prosíme, směrujte je na náš zákaznický servis - info@cerstvakava.cz. Rádi Vám poradíme.


 • 16.12.15 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Bude tento mlýnek k dispozici ještě do vánoc?

  • 16.12.15 - Re: - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, naskladnění mlýnků Porlex očekáváme začátkem příštího týdne. Věříme tedy, že ještě nějaké objednávky do Vánoc stihneme vyřídit :-)


 • 13.12.15 - Doručení do Vánoc - napsal(a) Renata

  Dobrý den,
  ráda bych tento mlýnek objednala manželovi letos pod stromeček. Stihne se doručení?

  • 14.12.15 - Re: Doručení do Vánoc - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, mlýnky již máme skladem budeme se těšit na Vaši objednávku ;-)


 • 24.9.15 - Doplnění po roce a půl - napsal(a) Martin Picek

  Před více než rokem jsem sem psal bezprostřední dojmy z mlýnku Porlex Mini. Mlýnek používám téměř denně a chtěl bych doplnit následující zkušenosti:

  * S kvalitou mletí jsem zcela spokojen.
  * Krokové nastavení hrubosti mletí je úžasně pohodlné (a navíc nepovoluje).
  * Gumový prstenec (primárně určený k uložení kliky) pomáhá v držení mlýnku, aby neklouzal.
  * Hřídel by rozhodně měla být delší tak, aby z ní klika nemohla snadno sklouznout. Bohužel se to nezřídka stává...
  * Mezi kovový obal a mechanismus mletí se dostává káva. Je to opravdu minimum a ničemu to nevadí, ale kazí to jinak \"čistý\" dojem.

  Celkově jsem s mlýnkem spokojen. Opravdu mě mrzí jen v. z. hřídel, ale jinak tento mlýnek považuji za velmi kvalitní.


 • 29.1.15 - Bez nadpisu - napsal(a) Anonym

  Mlýnek mele výborně, rychle, dlouhá klika dovoluje větší páku a odlehčí námaze při mletí takovou měrou, že mohou mlít i děti. Snadno si bere zrno ze zásobníku. Dobře se rozebírá i čistí, aretace hrubosti mletí pomocí otočného šroubu s fixovanými polohami je spolehlivá. Malý, skladný a jednoduše přenosný, praktický gumový úchyt na kličku. Možnost koupě náhradních kamenů. Mírnou nevýhodou vyšší cena, plastové vnitřnosti držící tělesa kamenů; ale jedná-li se o tvrzený plast, jsou obavy nejspíše zbytečné.


 • 11.11.14 - lněné semínko - napsal(a) Tereza

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda ruční mlýnek na kávu Porlex Mini je schopen rozemlít také lněné semínko.
  Předem děkuji za odpověd\'

  • 12.11.14 - Re: lněné semínko - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, mlýnek Porlex Mini je primárně určen na mletí kávy. Správnou funkci mlýnku při mletí jiných potravin, bohužel, nemůžeme zaručit.


 • 27.10.14 - čištění - napsal(a) lenka

  Dobrý den, mám mlýnek Portex mini a chtěla bych se zeptat jak ho mám čistit a jak často? Děkuji

  • 29.10.14 - Re: čištění - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, k mlecím kamenům se jednoduše dostanete odejmutím zásobníku na mletou kávu, pak jen odšroubujete matici a mlecí kameny vypadnou. Doporučujeme mlecí kameny čistit jemným kartáčkem nebo stlačeným vzduchem. Frekvence čištění záleží na míře používání mlýnku.


 • 3.10.14 - Mini a Tall - mlecí část, plast - napsal(a) Jitka

  Dobrý den, uvažuji o Porlex Tall nebo Mini. Je u nich rozdíl i pokud jde o velikost mlecích částí (kamenů), takže náhradní díly pak jsou třeba stejné, nebo jde spíš o to, že Tall pojme najednou více zrnek?
  A je v nich ještě nějaký další rozdíl, např. pokud jde o plastové části, jak psal 30.5.2014 Martin Picek (krom té viditelné na obr.)? Děkuji předem za odpověď.

  • 5.10.14 - Re: Mini a Tall - mlecí část, plast - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý den, mlecí kameny těchto kávomlýnků jsou stejné, liší se pouze ve velikosti násypky na zrnka a na mletou kávu, proto lze v mlýnku Tall umlít více kávy najednou. Kávomlýnek Porlex Tall nemá gumový proužek pro možnost uchytit kličku tak, jako to je u mlýnku Porlex Mini.


 • 26.9.14 - Porlex Mini nebo Tall? - napsal(a) Lukáš Dobeš

  Dobrý den,
  chtěl bych mohl bych se zeptat na velikosti tohoto mlýnku a mlýnku Porlex Tall? Právě jsem otevřel balíček s objenaným mini a hledám hledám gumový proužek na kličku a ona nikde, pak až jsem koukl, že je úchyt jen k malému mlýnku mi došlo, že ten můj je vcelku velký a tak se asi někde zapletl.. :) Větší mi ani nevadí, rozhodně to nestojí za posílání sem a tam a navíc myslím ani nevydržím s novou Bialettkou bez vyzkoušení (pro zanechání mlýnku čistého) :), jen se tak ze zvědavosti poptám, protože na obalu si typ nepřečtu :) Díky za odpověď!

  • 29.9.14 - Re: Porlex Mini nebo Tall? - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, rozměry obou mlýnků jsou uvedeny v záložce "další parametry". Nicméně tedy mlýnek Porlex Tall je vysoký - 189mm, Porlex mini je vysoký - 132mm. Pokud Vám bylo zasláno chybné zboží, nebo jakkoli vadné, prosíme, informujte nás telefonicky nebo e-mailem, situaci s Vámi rádi vyřešíme.


 • 21.8.14 - Porlex mini nebo Tall - napsal(a) Martin

  Dobrý den, prosím o radu. Chci si koupit ruční mlýnek na kávu. Po návštěvách na několika diskut. fórech jsem došel k závěru, že nejvíce si chválí mlýnky zn. Porlex. Mám teď problém se rozhodnout, zda mini nebo Tall. Jaký je mezi nimi rozdíl? Je to jen ve velikosti? Doporučil by jste tento mlýnek pro \"kávového začátečníka\" ? :-) Za odpověď děkuji Martin K.

  • 22.8.14 - Re: Porlex mini nebo Tall - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano rozdíl je pouze ve velikosti mlýnků. Jedná se o velmi kvalitní mlýnky, který skvěle padnou do ruky. Určitě Vám jej rádi doporučíme ;-)


 • 20.6.14 - můj první mlýnek - napsal(a) Hary

  Dnes dorazil a byl jsem překvapený jak je prťavý :) Výborně padne do ruky a díky dlouhé kličce neklade žádný odpor. Po pár otáčkách je namleto. 3 dávky by se do toho vlézt mohly. Díky víčku nehrozí vyskakování zrn, klička drží pevně. Pro mě, jako začátečníka, je trošku nepraktické, že nevidím kolik mám namleto, ale to se časem vychytá.


 • 7.6.14 - Množství umletého kafe? - napsal(a) Rod

  Zdravim, naplním-li kavovymi zrny Porlex mini na maximum, kolik kavy z toho umelu? Nemam predstavu, jestli to bude na kafco ci dve ci tri(?) a protoze vaham mezi mini a klasikou, ptam se. Diky za radu.

  • 9.6.14 - Re: Množství umletého kafe? - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, s tímto mlýnkem byste měl na "jednorázové" mletí namlít kávu cca na tři šálky kávy ;-)


 • 30.5.14 - Dobrá volba na cesty - napsal(a) Martin Picek

  Mlýnek Porlex Mini jsem si pořídil jako mlýnek do práce a na cesty (jde o náhradu nevyhovujícího Lodos Temp). Pořídil jsem si jej dnes, a tak nemohu posoudit jeho dlouhodobé (ne)kvality, jen ty bezprostřední.

  Mlýnek je velmi lehký (asi 230 gramů) a skladný, takže se k cestování hodí velmi dobře. Zpracování není nijak zvlášť bytelné, ale myslím, že se jen tak nepoškodí. Trochu mě mrzí, že jsou některé části plastové - držáček kličky, vnitřní uchycení kamenů (to mi vadí nejvíc) a \"prstenec\" okolo mlýnku (ten je snímatelný; slouží k uchycení kličky).

  Přestože je mlýnek malý, překvapila mne délka kličky, která je výrazně delší než u jiných (i větších) mlýnků.

  Byl jsem varován, že mlýnek mele pomaleji než jiné mlýnky, ale nemohu to potvrdit. S kvalitou mletí jsem spokojen (na french a moka press). Ohledně mletí bych ještě upozornil, že při úvodním mletí z keramických mlecích kamenů vypadával bílý prášek...

  Za velkou výhodu považuji možnost nastavovat hrubost mletí pouhou rukou (a nikoli šroubovákem).

  Pokud bude dlouhodobá zkušenost dobrá jako ta první, budu spokojen.

  P. S.: Někomu (mně ne) vadí \"kovové\" zvuky - tento mlýnek je vydává při odnímání zásobníku na namletou kávu. Kdo tím trpí, ať si to prvně vyzkouší. :-)


 • 22.5.14 - Náhradní díly - napsal(a) ales-r

  Dobrý den, jak je to s dostupností náhradních dílů (mlecích kamenů) k tomuto mlýnku, jsou stejné s mlýnky hario. Na zahraničních stránkách se dají sehnat.

  • 22.5.14 - Re: Náhradní díly - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, náhradní díly k tomuto mlýnku budou v nabídce během několika týdnů.


  Recenze produktu Ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.81 / 5


 • Anonym hodnotil 18. 06. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • značka ideál


 • Anonym hodnotil 20. 06. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Rod hodnotil 23. 06. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Opravdu stojí za to investovat zdánlivě(!) vysokou pořizovací cenu. Skvěle se hodí jak domů, tak na cesty - neznám lepší mlýnek.


 • Anonym hodnotil 29. 06. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 10. 2014 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 10. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Ladislav Kindl hodnotil 04. 11. 2014 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Mlýnek používám denně, není nad čerstvě namletou kávu. Mletí jde snadno a rychle, jsem spokojen.


 • Anonym hodnotil 05. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • zakoupeno jako dárek


 • Anonym hodnotil 25. 12. 2014 tento produkt známkou 1.0 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • ještě ho nemáme vyzkoušený


 • Anonym hodnotil 02. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 05. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • mlýnek mele opravdu krásně, jsem spokojen a není to z číny :-)


 • Anonym hodnotil 12. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • KatkaP hodnotil 21. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Malý, skladný, dá se upravit hrubost mletí.


 • Anonym hodnotil 31. 01. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Ideální pro mletí malého množství kávy.Dostupnost náhradních dílů.Materiál výrobku.


 • Anonym hodnotil 18. 02. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 18. 03. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 12. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 18. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 26. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Je výborný


 • Anonym hodnotil 01. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Martin hodnotil 20. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Potřeboval jsem kvalitní mlýnek k AeroPresu a tenhle se vejde i do něj, Na cesty ideální.


 • Anonym hodnotil 24. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • pomerne rychle umleto, pouzivam cca 14g do dvousalkove mokka konvicky a źa minutu hotovo. Spokojenost


 • Širda hodnotil 25. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Chtěl sem přesně tuten ;)


 • Anonym hodnotil 07. 08. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Zatím vše v pořádku a spokojenost.


 • Anonym hodnotil 19. 08. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Mlýnek rozhodně mohu doporučit.Nemám co bych vytkl. Pěkně padne do ruky.Mele rychle a rovnoměrně, hrubost mletí se dá snadno nastavit.


 • Anonym hodnotil 24. 08. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • viz pro


 • Anonym hodnotil 04. 10. 2015 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 18. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 23. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Lucie Venclová hodnotil 26. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Mlýnek jsem si koupila na doporučení přátel, je skvělý a budu ho doporučovat i dál, myslím, že ho i daruji jako dárek k nějaké příležitosti. Mlýnek je lehký a snadno ovladatelný.


 • Anonym hodnotil 15. 11. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • doporučuji koupi


 • Anonym hodnotil 20. 11. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 11. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Hylmarová hodnotil 30. 11. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Mlýnek je prostě perfektní nemám žádné připomínky. Již jsem ho doporučila svým známým.


 • Anonym hodnotil 26. 12. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • TOP kvalita


 • Anonym hodnotil 27. 12. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 01. 2016 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Naprostá spokojenost.


 • Václav Kadleček hodnotil 11. 01. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Co jsem chtěl, to jsem si koupil.


 • Anonym hodnotil 14. 01. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 03. 2016 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 03. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Malý, výkonný, dobře nastavitelný.


 • Anonym hodnotil 17. 03. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Hani hodnotil 19. 04. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Plná spokojenost!!!


 • Jiří M. hodnotil 24. 04. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Spokojený.


 • Anonym hodnotil 25. 06. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 08. 2016 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 12. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Lenka hodnotil 11. 12. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Lehce umele požadovanou dávku kávy, spokojenost i po více jak ročním používání


 • Alena hodnotil 17. 05. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Naprosté nadšení!!!


 • Anonym hodnotil 30. 05. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • zdánlivě vyšší cena rozhodně odpovídá kvalitě


 • Martin Řehák hodnotil 29. 08. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Původně jsem jej koupil pro tiché mletí kávy pro vlastní potřebu, ale hlodá mě myšlenka, že jej budu prát i na cestování.


 • Anonym hodnotil 15. 02. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 17. 03. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 03. 06. 2018 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 13. 01. 2019 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 22. 11. 2019 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Mam jej zatim cca mesic. Kafe namlete Porlexem do Aeropressu chutna vyborne. Nicmene nemam moc porovnani. Do Aeropressu nejde zasunout uplne cely. Jde tak z poloviny. Pokud se sunda gumovy drzak, tak jde zasunout cca do 3/4, pak uz to chce vice zatlacit a to radeji nedelam, abych Aeropress neposkrabal. Hrobost mleti nekdo pro Porlex doporucuje cca na 7 cvaknuti pri povolovani plastove matky z maximalniho utazeni.


 • Anonym hodnotil 20. 01. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Mlýnek Porlex mini jsem koupil na základě velmi kladných recenzí ostatních zákazníků a rozhodně nelituji, rovněž mohu jen doporučit ! Konstrukce zdařilá, jen škoda, že nebyl přiložen návod právě k tomuto typu, ale jen velmi obecný návod k podobným typům od jiných výrobců !


 • Anonym hodnotil 06. 02. 2020 tento produkt známkou 4.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 02. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 14. 02. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Mele velmi lehce a rychle. Padne do ruky. Než se uvaří voda je káva namleta - super!!


 • Anonym hodnotil 14. 03. 2020 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 20. 07. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 30. 09. 2021 tento produkt známkou 5.0 / 5