Kniha o kávě (Petra Veselá)

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Autorka Petra Veselá vás seznámí s historií kávy, dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží.

Výrobce:Smart Press

399,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


dlouhodobě nedostupnéna prodejnách nenabízeno

  • Kniha o kávě (Petra Veselá)

Pošlete mi e-mail, až bude produkt dostupný:

Popis produktu Kniha o kávě (Petra Veselá)


Existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání. Část knihy se věnuje samotným nápojům. 248 stran.

O autorce Knihy o kávě

Petra Veselá se kávě profesionálně věnuje od roku 2004, kdy absolvovala první kávové školení a otevřela si kavárnu a galerii U Zlatého korálku v Jílovém u Prahy. Zanedlouho po otevření kavárny začala soutěžit v přípravě kávy. V následujících letech se stala dvakrát mistryní České republiky a reprezentovala ČR i na mistrovství světa. Prošla řadou odborných školení, ovšem zaměřila se na tradiční italské espresso a latte art. Je certifikovanou Espresso italiano specialistkou a členkou mezinárodního svazu degustátorů kávy IANC. Od počátku roku 2008 má vlastní tréninková centra pro kávové specialisty v Brně a při své kavárně v Jílovém u Prahy. Od ledna 2009 spolupracuje s týmem Coffee specialist z Brna. Společně pořádají řadu odborných školení a také pravidelný naučně zábavný pořad Coffeeright, který se těší oblibě odborné i laické veřejnosti. Od srpna 2009 je koordinátorkou české sekce instituce Speciality Coffee Assotiation of Europe (SCAE).

Recenze, dotazy a komentáře


    Recenze produktu Kniha o kávě (Petra Veselá)

    Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 5.00 / 5


  • Anonym hodnotil 23. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


  • Lachke hodnotil 02. 02. 2018 tento produkt známkou 5.0 / 5

    • Spokojenost