ČERSTVÁ KÁVA - Finalista soutěže Shop Roku v kategorii Jídlo a nápoje

Aerobie AeroPress

V rychlosti přípravy kávy pro něj jen těžko najdete rovnocennou konkurenci - postavte jej na šálek, přidejte kávu a vodu a zatlačte na píst. Budete opravdu překvapeni, za jak krátkou dobu pro vás přichystá šálek chuťově dokonalého osvěžení.

Výrobce:Aerobie

Původní cena: 929,00 Kč - sleva 25 %!

699,00 Kč vč. DPH ... zobrazit ceny v €


ihned k odeslání

Dostupnost na prodejnách:

Praha 1 - Nové Město - Hybernská 1617/40ihned k odběru
Praha 10 - Strašnice - Turnovského 263/4ihned k odběru
 • Aerobie AeroPress
 • Aerobie AeroPress
 • Aerobie AeroPress

Popis produktu Aerobie AeroPress


Jedinečný způsob přípravy zachovává všechny chuťové nuance vašeho oblíbeného nápoje - k extrakci dochází za pomoci vzduchové bubliny a velmi jemného filtru, který zachytí i ty nejjemnější částečky kávy.

Příběh aeropressu se začal psát v roce 2005, od té doby obliba malého pomocníka na přípravu filtrované kávy roste a roste. V čem je výjimečný? Spojuje výhody svých „konkurentů“ - french pressu a dripperu. Z prvního si vypůjčil princip přípravy – i tady jsou v hlavní roli válec a píst, oproti french pressu ale káva a sedlina nezůstávají v jedné nádobě. Co si Aeropress bere z dripperu? Stejně jako on se nasazuje přímo na šálek a k přípravě kávy se využívá papírových filtrů.

Aeropress v kostce

 • Kombinuje výhody french pressu a dripperu
 • Je vyrobený z odolného a zdravotně nezávadného plastu
 • Chuťově bezkonkurenční filtrovanou kávu připravíte do minuty
 • Včetně násypky, míchátka a 350 papírových filtrů

Parametry

MateriálPlast

Recenze, dotazy a komentáře


 • 2.11.17 - Kávomlýnek k presovači - napsal(a) Marie

  Dobrý den, prosím o info, zda k tomuto aeropressu jde připevnit - přišroubovat kávomlýnek Rhinowares Mini? Pokud ne, k jakému jinému presovači? Děkuji. Marie

  • 2.11.17 - Re: Kávomlýnek k presovači - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, AeroPress je plně kompatibilní s mlýnkem Rhinowares Mini. Můžete se přesvědčit na fotografiích u mlýnku.


 • 23.8.17 - Životnost aeropressu a jeho dílů - napsal(a) Jana

  Dobrý den, prosím, jak dlouhá je obvyklá životnost aeropressu a jeho jednotlivých dílů (zejména s ohledem na to, že je z plastu a některé části jsou dost namáhané díky způsobu přípravy tlakem), případně z hlediska těsnění (protože obvykle bývá rozdíl mezi zárukou - výslovně na výrobní vady - a opotřebováním - např. právě různých těsnění, často i prasknutím nanáhaných částí) apod.? Zajímá mne, jak dlouho vydrží k běžnému používání (tj. cca 1-2 kávy denně), jak celek, tak potřeba výměny jednotlivých dílů. Děkuji předem za odpověď.

  • 24.8.17 - Re: Životnost aeropressu a jeho dílů - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, zatím máme jedinou zkušenost a to s opotřebením těsnění pístu, které vydrží cca 1 až 2 roky (při denním používání). U ostatních částí jsme dosud nezaznamenali žádnou reklamaci. Můžeme říci, že i dle našich osobních zkušeností, vydrží AeroPress opravdu dlouho, jelikož je vyroben z velmi kvalitních a odolných plastů.


 • 19.5.17 - Aeropress - napsal(a) milo

  Tesne pred koncom extrakcie, keď počuť syčanie už viac netlačiť alebo zatlačiť piest až do konca ?

  • 22.5.17 - Re: Aeropress - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, každý to může dělat jinak, a v závěru nezáleží, jestli píst dojede až do konce či ne. Na chuti kávy by se nemělo nic výrazného změnit. Takže záleží, jak Vám to lépe vyhovuje.


 • 24.4.17 - Aeropress vs. V60 - napsal(a) Barbora

  Dobrý den,
  nezajímá mě způsob přípravy ale rozdíl v chuti kávy připravené alternativními metodami jako je Aeropress vs. Dripper V60.
  Jaké sítko je jemnější ? Hraje vyvinutý tlak (AP) nebo překapávání přes filtr pomocí gravitace (V60) rozdíl na výsledný kávový profil? Co jakou přípravou u dané kávy více vynikne a kdy je jaká alernativa vhodnější?

  Myslím konkrétně např tyto parametry - doba extrakce/kávová sedlina/množství kofeinu/vyniknutí ovocných jemných chutí/nejčistčí filtrovaná káva apod.


  A další dotaz - jaký je rozdíl mezi V60 ze skla a z porcelánu? Předpokládám, že porcelán je vhodnější. Uchovává teplotu při extrakci - je to tak, nebo je zde další důvod?

  Děkuji za Vaši odpověď

  Barbora

  • 26.4.17 - Re: Aeropress vs. V60 - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, s alternativními způsoby přípravy kávy lze skvěle experimentovat a chuť kávy lze ovlivnit i gramáží zrn, dobou extrakce, hrubostí namletí, teplotou vody a například i tím, z jaké výšky, jakými pohyby, jak důrazně a rychle kávu zaléváte. Při správném použití Aeropresu i dripperu vyniknou perfektně chuťové profily kávy, ale u každého postupu bude výsledná chuť kávy zcela odlišná. Díky tlaku v Aeropressu lze dosáhnout vyšší intenzity kávy, ale za to bude káva v šálku kalnější. Tento zákal lze redukovat použitím více filtrů. Káva z driperru bude v šálku krásně čistá a při správně zvolené hrubosti mletí lze z kávy cítit i intenzivní ovocné tóny. Rozdíly mezi sklem a keramikou jsou jen nepatrné, sklo i keramika mají podobnou teplotní vodivost, ale výhodou skleněného dripperu je, že můžete vidět kudy káva teče. Podrobnější odpověď naleznete na e-mailu, ze kterého jste nám současně zaslala svůj rozsáhlejší dotaz.


 • 6.3.17 - sítko - napsal(a) Lukas

  Dobrý den, nedopatřením jsem já (nebo žena) při odstraňování kávové sedliny s použitým filtrem vyhodili plastové sítko aeropressu. Ptám se tedy, zdali je možné tento díl separátně dokoupit? Díky za dpověď.

  • 7.3.17 - Re: sítko - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, ano, toto plastové sítko u nás můžete zakoupit samostatně a to zde: Náhradní držák filtru k Aeropressu


 • 23.1.17 - objem lžíce - napsal(a) Robert

  Dobrý den, jaký je prosím objem černé \"lžíce\" na kávová zrnka? Děkuji.

  • 23.1.17 - Re: objem lžíce - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, do této odměrky se vejde 12 g kávy.


 • 24.11.16 - rozměry - napsal(a) Michaela

  Dobrý den, uvažuji o koupi aeropressu na naše cestování. Zajímalo by mě kolik kusů souprava obsahuje ve složeném stavu a jaké jsou rozměry jednotlivých kusů.
  Děkuji.
  Michaela

  • 28.11.16 - Re: rozměry - napsal(a) Petra Malhausová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, Aeropress má celkem 7 dílů, ale na cestování vystačí vzít s sebou pouze hlavní část, která se skládá ze 3 dílů (po složení pouze z jednoho, který je vysoký 14 cm a v nejširší části má šířku 11 cm), a náhradní filtry.


 • 30.1.16 - Bez nadpisu - napsal(a) barva plastu aeropressu

  Jakou barvu má plast tohoto aeropressu ve vaší nabídce ?

  • 1.2.16 - Re: - napsal(a) Michal Jirek, Čerstvá Káva

   Dobrý večer, Aeropressy máme skladem v transparentní tmavě šedohnědé barvě, jde o nejnovější typ, jak můžete vidět např. zde. Velice děkujeme za Váš komentář, na jehož základě jsme fotografii produktu již změnili na aktuální.


 • 27.8.15 - objem aeropresu - napsal(a) Tomas

  Dobrý den, chci se prosím zeptat, jaký je objem aeropresu, tzn, kolik šálku jsem schopen připravit?Děkuji T.

  • 28.8.15 - Re: objem aeropresu - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Objem AeroPressu je cca 250 ml, je určen pro přípravu 4 porcí kávy.


 • 15.5.15 - porovnanie - napsal(a) Anonym

  Kde je výsledok kávy lepší a chutnejší v súboji aeropress verzus moka konvička ?

  • 18.5.15 - Re: porovnanie - napsal(a) Jitka Kakaščíková, Čerstvá Káva

   Dobrý den. Kávu připravenou v aeropressu a moka konvičce nelze srovnávat, jelikož výsledná káva připravená uvedenými alternativními způsoby má naprosto rozdílnou chuť. Káva připravená v moka konvičce má z mého pohledu mnohem výraznější aroma než káva připravená v aeropressu. Záleží na tom, jaké chutě preferujete, zda máte rád výraznější aroma či méně výrazné. Doporučila bych Vám vyzkoušet kávu připravenou oběma způsoby a poté se rozhodnout.


 • 24.11.14 - velikost nádoby - napsal(a) Anonym

  Dobrý den mám dotaz jaký průměr musí mít moje nádoba - šálek pro nasazení aeropressu. Děkuji

  • 26.11.14 - Re: velikost nádoby - napsal(a) , Čerstvá Káva

   Dobrý den, nádoba by měla mít průměr minimálně 7cm.


 • 21.2.14 - Dotaz - napsal(a) Linda

  Dobrý den. Líbí se mi tento pressovač. Mám ale zásadní dotaz. Zvládne tento pressovač ovládat i slabší žena ne z hlediska šikovnosti ale z hlediska síly. Na dostupných videích jsem viděla tento pressovač ovládat jen muže. Děkuji

  • 21.2.14 - Re: Dotaz - napsal(a) Hana Tůmová, Čerstvá Káva

   Dobrý den, určitě nemusíte mít strach, přípravu kávy v aeropressu zvládne i žena ;-)


  Recenze produktu Aerobie AeroPress

  Průměrná známka, kterou je hodnocen tento produkt, je 4.79 / 5


 • R. Lehota hodnotil 22. 03. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Výborný způsob přípravy kávy, přesně jak to má člověk rád. Použití je snadné a zvládne to opravdu každý. Určitě doporučuji jako alternativu ke klasickému kávovaru.


 • Anonym hodnotil 13. 11. 2014 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Anonym hodnotil 27. 12. 2014 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 29. 12. 2014 tento produkt známkou 3.5 / 5

  • káva je dobrá, ovšem i malý přístroj rozložen na části potřebuje dost místa. dobré na cestování


 • Anonym hodnotil 03. 02. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jednoduché, přenosné, snadno čistitelné "zařízení" na přípravu kávy. Musím říct, že káva takto připravená chutná jinak. Pokud použijete kvalitní kávu, užijete si zážitek jako v dobré kavárně. Prostě radost si udělat kafe. I obyčejné kafe, které si normálně dávám jako turka, chutná jinak - lépe. I samotný rituál přípravy kávy je fajn. Kafe si připravíte během dvou minut (záleží jaký zvolíte postup). Na YouTube jsou kvanta způsobů, jak připravit kávu (i v češtině), a každý si určitě najde svůj oblíbený způsob přípravy. Umytí AeroPressu je pak otázkou chvilky. Plasty jsou odolné a velmi snadno se udržují čisté. Jediná moucha je, že se mi smývá logo, ale to jaksi nemá vliv na funkčnost výrobku. Jinak jsem maximálně spokojený, a za ty peníze rozhodně doporučuji.


 • Anonym hodnotil 11. 02. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 03. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • -další prostředek k alternativní přípravě kávy -doporučuji


 • Anonym hodnotil 10. 05. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Vynikající, jednoduché, dobrá káva


 • Anonym hodnotil 30. 05. 2015 tento produkt známkou 4.5 / 5


 • Martin hodnotil 30. 05. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jde o přístroj jednoduchý k používání. Poměrně levný oproti kávovarům. Poráží ostatní alternativní způsoby přípravy kávy, rychlostí přípravy, jednoduchostí přípravy, nenáročném čištění, dobrou přenositelností a skladovatelností, cenou filtrů a možnostmi kterými lze ovlivnit výsledek. Dosavadní zkušenosti hodnotím velmi pozitivně.


 • Anonym hodnotil 01. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 07. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 08. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • připravuji tak kávu téměř pokaždé, chuťový výsledek je výborný, srovnatelný s pressem v oblíbené kavárně


 • Anonym hodnotil 17. 06. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Jakub Ranftl hodnotil 20. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Snad nejlepší a nejjednoduší způsob domácí přípravy kávy - zařízení za pár korun, téměř nezničitelný (běžný pád z linky). Velmi snadná a rychlá údržba (kávová sedlina se pouze vycvakne do koše a plasty se jen opláchnou). Sice při přípravě si připadáte jak malý chemik ale výsledná chuť kávy je asi nejlepší ze zařízení co máme doma (french press, moka konvička)


 • Martin hodnotil 20. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Viděl jsem v TV, koupil a udělal dobře. Příprava kávy je jednoduchá, levná a s kvalitní kávou je zaručen i výborný výsledek. Vařím kávu pro dva - ideální na doma i na cesty.


 • Anonym hodnotil 27. 07. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 06. 08. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 08. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Libor Skalický hodnotil 04. 09. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Aeropress je geniálně jednoduchý novodobý vynález na přípravu velmi, velmi chutné kávy. Mám ho přes týden a mám jeden problém.. nemohu se ho nabažit (resp. kávy z něho).


 • Adelin hodnotil 05. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Máme rádi dobrou čerstvou kávu a aeropress nám chyběl ve výbavě domácnosti :) Káva je z něj výtečná, jen celá odměrka zrn na následné rozemletí na mlýku mi přijde trochu přehnaná. Na dvě kávy dávám 1,5 odměrky zrn, rozemelu a pak plním aeropress. Stačí to bohatě!


 • Anonym hodnotil 12. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 19. 10. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Z kávovaru zakoupeného pro přípravu kávy na cestách se rychle stal přístroj denního použití.


 • Anonym hodnotil 02. 11. 2015 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 10. 01. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Na vyrobu skvele kavy treba na cestach. Velmi doporucuji


 • Anonym hodnotil 19. 01. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 06. 2016 tento produkt známkou 0.5 / 5


 • Anonym hodnotil 21. 06. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Lucie Hájková hodnotil 01. 07. 2016 tento produkt známkou 4.0 / 5

  • Osobní dobrá zkušenost mne vedla k opětovnému zakoupení kávomilcům z mého okolí. Dárek vždy kladně hodnocen :o).


 • Anonym hodnotil 30. 07. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 06. 08. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 01. 09. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 11. 11. 2016 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 19. 04. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Anonym hodnotil 16. 06. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • zatím nevím - je to dárek


 • Anonym hodnotil 30. 07. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • zatím nic


 • ValentoS hodnotil 17. 08. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • super rychlá příprava kávy bez sedliny, jsem nadšená


 • Anonym hodnotil 23. 10. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Jestli máte rádi dobrou kávu, tak i na zkoušku těch 700,- stojí za to.


 • Tony hodnotil 12. 11. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5

  • Dcera si ho pochvaluje. Byl to dárek.


 • Anonym hodnotil 25. 11. 2017 tento produkt známkou 5.0 / 5


 • Ivana hodnotil 29. 11. 2017 tento produkt známkou 4.5 / 5

  • Černá káva bez logru...výborné